Будівельний бум на заході та півдні України

Будівельний бум на заході та півдні України

Аналитика, Это важно

На початку нинішнього року йде підведення підсумків за минулий. І, як правило, всі вони маловтішні. Не залишився осторонь і ринок нерухомості, який зазнав чимало потрясінь. Але якщо говорити про будівельні роботи, то тут не все однозначно. Так, в цілому обсяг будівництва нового житла «просів» на 22%. Але якщо зробити вибірку по окремих регіонах країни, то побачимо, що в деяких областях будівництво не тільки не знизилася, але навіть збільшилася.

Будівельний бум на заході та півдні України

Приклад тому — Хмельницька, Одеська та Львівська області. У них споруда нового житла зросла на 68,3%, 57,7% і 55,1% відповідно. Якщо говорити про найбільш проблемних регіонах, то це Луганська (-59,3%) та Кіровоградська (- 59,2%). Цікава картина спостерігається в Київській області: сама область демонструє солідний «плюс» — 31,7%, а ось столиця країни — місто Київ — показує негативну динаміку в 39, 7%.

Як відзначають експерти ринку, солідний плюс у західних регіонів нашої країни обумовлений великим будівництвом приватних будинків у сільській місцевості.

Причому, зовсім не обов’язково, що в статистиці враховані тільки будинки, побудовані за 2014 рік. Цілком можливо, нерухомість була зведена і набагато раніше, тільки минулого року введена в експлуатацію.
 
Якщо говорити про Київ, то він опинився в «мінусі» через традиційно завищених цін на нові квартири. Хоча в Київській області ціни на таке ж житло аналогічної площі будуть значно нижче. Як приклад наводиться містечко Вишгород, де «однушку» можна було придбати за 17 тис. Доларів.

Саме це стало причиною більшого попиту на нерухомість за межами столиці. За даними консалтингового центру UTG, середня ціна 1 «квадрата» в Києві зросла в гривнях на 20%, до 16, 480 грн. Але якщо брати вартість у доларовому еквіваленті, то вона значно «просіла» — на 39%, до 1045 дол. за квадратний метр.
 
Якщо говорити про вторинний ринок, то тут ситуація виявилася очікувано гірше, ніж на «первинці». Тут ціни чітко прив’язані до твердих іноземних валют і тому зниження було незначно. Зате зростання вартості в гривнях був більш, ніж істотний. Якщо говорити про конкретні цифри, то в Києві було укладено лише 5650 угод купівлі-продажу «вторинки».

Для порівняння, в кризовий 2009-ий було укладено 6600 угод, а у відносно стабільному 2013-му — понад 16 тис. Все це свідчить про те, що потенційні покупці зараз явно орієнтовані на ринок первинного житла.

Переходячи до огляду оренди, то тут ми побачимо очікуване зниження цін. Так, за 2014 середній розмір орендної плати в Києві знизився на 36,7% за всіма видами житла, і сьогодні цей показник дорівнює приблизно 440 доларам на місяць. Якщо говорити про найбільш ходовому сегменті — однокімнатних квартирах, то найдешевша пропозиція складає 269 доларів на місяць, а найдорожче — 439 дол. США.
 
І найголовнішою тенденцією на ринку орендної нерухомості стало абсолютна відсутність прив’язки до курсу долара при формуванні ренти. Всі ціни фіксувалися в національній валюті та розрахунки теж (за рідкісним винятком) здійснювалися в гривнях.

Віктор Сташко

Понравился материал? Поделись с друзьями.


  1. Илона

    честно говоря, это хорошо, что переходят к переоценке в национальной валюте. иначе, это ж уму не постижимо такие цены с таким курсом доллара…

  2. Іван

    Дуже добре, що будують нові будинки, бо людям із сходу потрібно жити десь, вони наші брати. Єднаймося!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+