Пошук роботи в умовах кризи

Пошук роботи в умовах кризи

Аналитика

Знайти роботу в Україні стає все складніше і складніше з кожним днем, а ринок праці в Луганській і Донецькій областях зовсім обвалився.

Безробіття в Україні

На даний момент в Україні офіційно зареєстровано близько півмільйона безробітних, а в цілому по країні ця цифра сягає близько півтора мільйона осіб. У безробітного українця, на пошук роботи йде все більше часу і доходить до півроку, так як на одне вакантне місце претендує близько семи безробітних.

У травні українські компанії найчастіше потребували програмістів, маркетологів, фахівців сфери продажів. Найбільш складно зараз знайти роботу таким фахівцям як: фінансисти і юристи, хоча в недавньому минулому дані професії були затребувані. Якщо вам потрібна робота в Чернівцях, вам неодмінно треба в першу чергу прочитати всі вакансії на інтернет платформах вашого міста.

↑ к содержанию

Обвал ринку праці

Експерти констатують, що ситуація, що склалася на ринку праці України визначається економічними і політичними факторами, в яких знаходиться зараз Україна. Якщо в квітні кількість робочих місць знизилося на 20%, то в порівнянні з квітнем 2015 року, кількість відкритих вакансій зменшилася на 25%. У Донецькій області ринок праці обвалився в два рази, а в Луганській області в три.

З приходом російських компаній до Криму, кількість пропозицій від роботодавців збільшилася, але ці пропозиції не зможуть перекрити безробіття. Протягом останніх місяців з кримського півострова пішло кілька великих компаній, що істотно збільшило число безробітних. Серед офісних працівників в Криму, за весняні місяці, конкуренція збільшилася з одного до трьох осіб на місце, і тенденції говорять про можливе збільшення цього показника.

кризис

↑ к содержанию

Біженців зі сходу не чекають

Експерти стверджують, що жителів з східних регіонів України, які зважилися залишити свої будинки в надії знайти роботу в інших містах України, особливо не чекають і шанси знайти роботу у них мінімальні.

Справа в тому, що в східних регіонах країни специфічне виробництво, і в інших областях в таких фахівцях роботодавці просто не потребують, тоді як маркетологи, програмісти зможуть працевлаштуватися без особливих проблем.

↑ к содержанию

Підробити

Експерти заявляють про те, що якщо безробітний поставив собі за мету знайти підробіток, або просто так би мовити «перебитися», то в великих містах цілком реально її знайти. У торгові центри, в яких завжди існує кадрова текучка, часто потрібні продавці, охоронці, прибиральниці. Пам’ятайте, що Вам доведеться перебувати в умовах конкуренції з місцевими жителями міста, в який ви приїхали і що ніяких поблажок з боку роботодавця вам не буде.

↑ к содержанию

Бізнес на межі

Третина підприємців України висловили стурбованість у ситуації, що склалася в країні і відзначили негативні тенденції у своїй компанії, а 14% з них повідомили, що їх компанії знаходяться на межі закриття. Спад і погіршення відчули компанії всіх спеціалізацій, однак, найбільш серйозні відбулися: в банківській, маркетингової та торгових сферах. На межі закриття опинилися компанії в сфері будівництва, виробництва, консалтингу.

↑ к содержанию

Доходи українців

Кожного другого українця заробітна плата залишилася на колишньому рівні, а одному з двадцяти п’яти працівників зарплату підняли. Найбільш часто проблеми з зарплатою відчувають жителі східних і південних областей, мінімально в західних областях. Скорочення і затримки виплат найбільш відчули співробітники будівельної, виробничої та логістичної сферах. У кожної четвертої компанії Києва співробітники стикаються з проблемами виплат заробітної плати.

Різке падіння гривні по відношенню до долара, також істотно вплинуло на доходи населення через значне зростання цін. Три чверті опитаних зізналися, що їх дохід залишився в гривнях без змін, і тільки кожен сьомий отримав переіндексацію зарплати за новим курсом.

↑ к содержанию

Хороші новини

Експерти Центру розвитку Вищої школи економіки прогнозують, що криза в Україні закінчиться в цьому році. Експерти прогнозують, що ВВП впаде на 1,1%, який в 2016-2018 роках перейде в зростання в 1,4% -2,3%.

Економісти Центру розвитку Вищої школи економіки бачать декілька приводів для оптимізму. По-перше, основний заробіток нашої країни це — продаж металів, сільськогосподарських продуктів і хімії, які після відновлення європейської економіки будуть збільшуватися. По-друге, наша країна ще зовсім недавно сильно залежала від поставок металів і труб в Росію, однак зараз ринок Європи пропонує більш вигідні умови співпраці в даному напрямку.

Україна може скоротити експорт газу з Росії за рахунок видобутку його на своїй території.

НБУ відпустив національну валюту у вільне плавання, що обмежить обсяги імпорту і підтримає вітчизняних виробників.

Кредити Міжнародного Валютного Фонду та інших організацій разом зі зменшенням витрат з бюджету дозволять Україні обійтися без підвищення податків.

Україна отримує величезні доходи від трудових міграцій і навіть від посилення міграційного режиму з Росією, громадяни нашої країни будуть виїжджати в інші країни.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+