У 2015 році українці оберуть нерухомість замість банків

У 2015 році українці оберуть нерухомість замість банків

Аналитика

Торік ринок нерухомості піддавався точно таким же тенденціям, як і економіка України. Усі негативні моменти, такі як обвал валюти, криза в банківському системі і військові дії на Донбасі, в повній мірі позначилися на продажах нерухомості. Самим знаковою подією 2014 стала практично повна зупинка ринку в перші місяці, а значить, абсолютна невизначеність з цінами.

У 2015 році українці оберуть нерухомість замість банків

Потім пішов спад продажів, причому як на первинному, так і на вторинному ринку. Ну, а крім того, минулий рік на ринку нерухомості «робили погоду» покупці, під побажання і капризи яких підбудовувалися продавці. Так, покупці часто відкладали угоди в очікуванні ще більшого падіння ціни, збивали серйозно ціну під час торгу … Втім, все це, тільки ще в більшій мірі, буде спостерігатися і в 2015 році.
 
Якщо говорити про найбільш привабливому місті, з точки зору продажу первинної нерухомості, то тут міцне лідерство утримує столиця України — Київ. Причина проста — досі це поки єдиний напрямок, куди готові переїжджати громадяни з інших регіонів у пошуках кращого життя.

Серед найбільших переваг покупців — малогабаритне житло економ-сегмента. І тут не тільки причина його відносної доступності, а й можливість не оплачувати новий податок на нерухомість.

Але при цьому, зростання цін на економ-житло склав всього лише 28%, в той час як апартаменти бізнес-класу «підросли» на 40%. І хоча попит на другу категорію в цілому нижче, і забудовники готові віддавати такі квартири зі значною знижкою, ріелтори відзначають зростання відкладеного попиту на такий вид житла. Як вони кажуть, у порівнянні з минулим роком суттєво зросла кількість переглядів такого дорогого житла. А це означає, що люди просто не квапляться купувати їх, вважаючи за краще почекати більш вигідну ціну.
 
Втім, наявність попиту на житло в Києві пов’язане не тільки з пошуком великих кар’єрних можливостей. Для багатьох жителів нашої країни покупка нерухомості стала чи не єдиним варіантом інвестування. Адже банки сьогодні випали з обойми довіри громадян через заборони дострокового зняття депозитів, курсових коливань та інших дестабілізаційних чинників. Тому свої заощадження зараз вигідно вкласти в нерухомість, щоб потім за рахунок здачі її в оренду, отримувати практично такий же дохід, як і в банку.
 
В цілому, на думку експертів ринку, 2015 буде трохи більш проблемним, ніж минулий. Як і раніше, покупці будуть вичікувати до останнього зниження цін і така тактика виявиться виграшною — ціни в цілому по Україні знизяться.

При цьому близько 80% попиту буде сконцентровано на пропозиціях до 100 тис. Доларів. І тут погоду будуть робити невеликі апартаменти зі зручним плануванням і доступною ціною. По суті, це стане трендом на найближчі 2-3 роки. Ну а з погіршенням фінансової системи грошові потоки будуть продовжувати перетікати в сферу нерухомості, так як українці все більше довірятимуть реальним квадратним метрам, а не віртуальним банківським відсоткам.

Роман Килимник

Понравился материал? Поделись с друзьями.


  1. Кирило

    зараз банкам довірять — зась! лопаються як мильні бульбашки. нерухомість — інша справа…

    • Дмитро

      А коли їм довіряли? Просто не у всих є достатня кількість грошей задля інвестиції у нерухомість. Ось тому люди і клали гроші під проценти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+