Обставини при яких банк може забрати автомобіль, оформлений в кредит

Обставини при яких банк може забрати автомобіль, оформлений в кредит

Автокредит

733890

Купівля автомобіля в кредит — процес тривалий і вимагає чималих фінансових вкладень. А тому, у багатьох, навіть сумлінних і чесних позичальників, може виникнути проблема з погашенням автокредиту. Не дивно, що багатьох з них цікавить, що буде якщо не платити по кредиту. На це питання у кредиторів може бути декілька відповідей — починаючи від пропозиції реструктурувати борг, закінчуючи вилученням заставного транспорту, як за згодою позичальника, так і без нього.

↑ к содержанию

Роль забезпечення в автокредиті

Якщо ви вирішили взяти автокредит, машина завжди буде виступати в ролі забезпечення по ньому. Це пов’язано з тим, що цей вид позики не тільки дорогий, але і досить ризиковий для банків. За час кредиту ваші фінансові обставини можуть змінитися, або ж ви просто опинитеся недобросовісним позичальником і станете ігнорувати погашення боргу. Ось тоді-то кредитор і прийде забрати автомобіль з метою його реалізації та відшкодування своїх втрат …

↑ к содержанию

Краще не приховувати фінансові складності

Звичайно ж, після однієї-двох прострочень платежів, вас чекають лише штрафні санкції, і після погашення позики ви все-таки станете повноправним власником машини. Однак якщо ви чітко розумієте, що не зможете повернути борг у зазначені в угоді терміни, ви не повинні приховувати від банку свої фінансові проблеми.

Самим розумним варіантом виходу з такої ситуації буде звернутися за допомогою безпосередньо до кредитора. У такому випадку, вам, швидше за все, запропонують реструктурувати борг чи, може, ви зможете домовитися про «заморожування» платежів на деякий період. У будь-якому випадку банку невигідно, щоб ви числилися в боржниках, так як в його інтересах повернути видані в борг кошти.

↑ к содержанию

За згодою позичальника

Якщо ви розумієте, що іншого способу, окрім як продати машину і погасити заборгованість перед кредитором немає, кращим варіантом буде зробити це за допомогою того ж кредитора. Останній, у свою чергу, проводить оцінку авто (зазвичай машина втрачає відсотків 10-20 від ринкової вартості), і продає її на відкритому ринку або в автосалоні. Досить часто завдяки партнерству банків і автосалонів такі продажі здійснюються досить швидко.

Отриману від реалізації суму кредитор перераховує в рахунок виплати позики, а залишок (якщо такий буде) повернуть вам. Цей варіант передачі транспорту банку, мабуть, один з найпростіших і неконфліктних. А ось, якщо ви і платити не можете, і машину повертати не бажаєте, тоді ситуація розвивається по іншому — менш оптимістичним сценарієм.

↑ к содержанию

Коли банк може примусово забрати автомобіль?

Якщо платежі від позичальника надходять несвоєчасно або не надходять зовсім, банк відправляє позичальнику лист з вимогою виплати позики і набігли за час прострочення штрафів.

У випадку, коли всі попередження та вимоги кредитора залишилися зігнорованими, фінустанова повідомляє позичальнику про вилучення заставного транспорту. Подібне вилучення може вважатися законним в двох випадках. У першому — підставою для вилучення буде нотаріальний договір застави. При цьому пристави разом з правоохоронними органами проведуть вилучення і повернуть авто банку.

Другий варіант стає можливим навіть тоді, коли банк не оформляв договір застави, і вилучати автомобіль самостійно не має права. Якщо позичальник сам не погоджується на продаж авто — спірне питання вирішується в судовому порядку. Після чого позичальникові пропонують відшкодувати всю запозичену суму протягом 10 днів.

Якщо ж по їх закінченню цього не відбувається — судові пристави отримують право вилучати майно боржника в рахунок сплати боргу. Чи варто говорити, що найпростіше вилучити саме автомобіль? Далі ситуація розвивається по вже зазначеній сценарієм, тобто авто продається в рахунок виплати заборгованості.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+