Що може містити кредитний договір по автопозиках?

Що може містити кредитний договір по автопозиках?

авто-кредитна-угода

Що може містити кредитний договір по автопозиках? Купуючи автомобіль в борг, кожна людина неодмінно підписує кредитну угоду. Втім, підписання підписанням, а от прочитати цей документ вистачає сил і терпіння далеко не у всіх, особливо, якщо кредит оформляється в автосалоні, де до жаданого автомобіля якийсь десяток кроків. У подібній ситуації багато позичальників, «пробігши» очима першу і останню сторінку, ставлять свій автограф у місці, вказаному кредитним інспектором.

При цьому всі неприємні для боржника моменти кредитування спливають вже після того, як спаде початкова ейфорія.

↑ к содержанию

Кредитний договір — найважливіші положення

Будь кредитний договір починається з подачі інформації про головні учасниках угоди — кредитор і позичальник. Далі в угоді вказується величина позики, дата, до який він виданий, а також модель автомобіля і реквізити продавця транспортного засобу. Після загальних положень мова вже починає йти про конкретні умови погашення позики. Зокрема, вказується річна процентна ставка, яка буде нараховуватися на залишок суми заборгованості. Іноді крім цього банком може додатково стягуватися щомісячна комісія, розмір якої весь час буде без змін, так як вона буде нарахована на первісну величину позики.

Далі в договорі про автопозиках обмовляється графік погашення боргу, а також дата, до якої можна буде вносити щомісячний платіж. Слід зазначити, що при виплаті кредиту важливий той день, коли гроші надійшли на рахунок фінансової установи, а не той, коли вони були внесені позичальником, так як іноді вони можуть не збігатися. Якщо позичальник прострочить з виплатою щомісячного платежу, хоча б на день — банк може застосувати до нього штрафні санкції.

↑ к содержанию

За що можуть покарати?

Взагалі по частині різноманітності всіляких санкцій кредитний договір по автопозиках більш ніж цікавий. Так, наприклад, за прострочення банк може накладати на боржника штраф, який при кожному черговому випадку стане збільшуватися в геометричній прогресії, або пеню, що нараховується на кожну добу прострочення. Надалі, при погашенні позичальником заборгованості, що зараховуються їм кошти, в першу чергу підуть на погашення штрафів, потім відсотків і лише потім — тіла кредиту.

Крім того, в договорі банк може вказати за собою право на підвищення річної ставки при недотриманні позичальником своїх обов’язків. Причому приводом для подорожчання кредиту може стати не тільки прострочення, але і не оформлена вчасно страховка.

При особливо тяжких порушеннях кредитор може і зовсім зажадати дострокового повернення позики.

Приводом для штрафу також може послужити бажання позичальника повернути весь борг раніше зазначеної в угоді дати. Втім, не менш, ніж за 30 днів до цього, боржнику необхідно попередньо сповістити банк про свій намір. Деякі фінансові організації можуть оштрафувати позичальника, якщо після поданого сповіщення кредит так і не був погашений.

↑ к содержанию

Заслуговує особливої уваги

В принципі, будь-який пункт кредитної угоди важливий для позичальника, але є такі моменти, знання яких просто обов’язково. Деякі пункти договору можуть загрожувати боржникові досить серйозними проблемами, але, що найгірше — коли договір вже підписаний, оскаржити їх законність виходить не завжди.

Одним з таких моментів є необґрунтоване підвищення кредитором процентної ставки без попереднього узгодження з позичальником. Втім, часом, навіть саме узгодження носить формальний характер. Банк просто ставить боржника до відома про підняття плати за кредит, якщо ж той не згоден, єдиний вихід для нього — повернути всю позику і припинити тим самим відносини з кредитором.

За законом фінансова установа може переуступати заборгованість позичальника третім особам. Однак у кредитній угоді неодмінно має бути зазначено, що перед цим позичальник повинен бути попереджений, що з такого-то дня він повинен вже іншій структурі.

Кредитний договір неодмінно повинен чітко обумовлювати, що вважається предметом застави. За автокредитом таким найчастіше стає сама купується машина. Однак іноді банки в тексті угоди вказують, що забезпеченням є все майно позичальника. Тоді будь-яка прострочення може призвести до того, що банк відбере у боржника все, що вважатиме за потрібне.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+