Банки продовжують втрачати рівень надійності

Банки продовжують втрачати рівень надійності

banks

Національний банк України затвердив положення про порядок формування обов’язкових резервів банками, згідно з яким всі установи будуть визначати, формувати і зберігати резерви в установленому порядку. Винятком для резервування будуть кошти залучені на умовах субординованого боргу і від міжнародних фінансових організацій, а також кредити, залучені від банків-резидентів.

Дані норми актуальні, оскільки навіть найбільші банки в очах світових інвесторів втрачають рівень надійності.

Міжнародне рейтингове агентство вважає, що криза банківського сектору України триватиме і в 2015 році, оскільки банківська система в результаті кризи відчуває стрес, а також погіршилася кредитоспроможність банків через різке зниження гривні та знецінення кредитів.

НБУ заявляє про готовність підтримати позичальників. Тільки за які кошти? Для комерційних банків така ідея виллється в мільйонні збитки, що по ланцюжку призведе до падінь нових банків. Розраховувати на те, що держава буде погашати різницю в курсі долара, нерозумно. У країни немає для цього грошей. Ми вважаємо, що дані обговорення ні до чого тлумачним не приведуть. У гіршому випадку якщо ці витрати ляжуть на банки, то будемо чекати нові банкрутства в системі. Враховуючи те, що ФГВФО не може себе забезпечити, оскільки на 1 грудня в ньому знаходилося 15,9 млрд грн., А необхідна сума для компенсації вкладникам 200 тис. грн.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+