Банки радикально ускладнили видачу кредитів

Банки радикально ускладнили видачу кредитів

Банки Украины

Хаос на валютному ринку і збільшення ставки НБУ до 17% змусили практично всі банки призупинити кредитування. Ті ж, хто вирішив продовжувати отримувати процентні доходи, були змушені істотно підняти ставки по кредитах.

kredity-v-bankah

 

Якщо говорити про грудні минулого року, то тут було очевидним, що просто необхідно було пропонувати споживче кредитування. Адже саме в цей місяць люди готові розлучатися з накопиченнями і набувати новорічні подарунки, в тому числі — і в кредит. Але Новий рік вже в минулому і тепер саме час з’ясувати як йдуть справи з кредитуванням в перший місяць 2015 року.

На сайті одного з українських банків розміщено оголошення, що всі зазначені процентні ставки за кредитами в цьому фінансовому інституті є недійсними. Як пояснюють в самому банку, поки що призупинена видача кредитів на невизначений термін. Правда, мова йде про позики для фізичних осіб. Що ж стосується юридичних, то у них є можливість отримати позику. Правда, процентні ставки зросли майже вдвічі — з 15% до 27%. Природно, багато з компаній відмовляються співпрацювати на таких умовах. Але є й такі підприємства, висока рентабельність яких дозволяє користуватися кредитними лініями і за такими ставками.

Одним із трендів банківської діяльності став моніторинг роботи конкурентів. Для цього співробітник банку їде в інші фінансові організації і звертається до них за позикою під виглядом рядового клієнта. Після цього складається звіт, в якому вказано які банки скасували видачу кредитів взагалі, де і наскільки піднялися ставки, як посилилися умови до оцінки платоспроможності позичальника. Але все це говорить в цілому про одне: кредит зараз отримати в банку дуже і дуже непросто.

Якщо говорити про посилення вимог до потенційного клієнта, то тепер банки все більш уважно вивчають кредитну історію. І навіть у випадку якщо клієнт погасив вчасно кредит, але в нього були невеликі проблеми з дотриманням графіка погашення, такої людини буде чекати ймовірний відмову.

Важливим для банків стала не стільки сама зарплата, скільки галузь в якій трудиться потенційний позичальник. У деяких банках видають споживчі кредити тільки програмістам і морякам. В інших кредитують людей тільки за умови страховки життя і ризику від втрати роботи. І все одно всі ці позики видаються тільки у випадку позитивної кредитної історії.

Що таке кредитна історія читайте на цій сторінці https://dpa.cv.ua/kredityi/shho-take-kreditna-istoriya.html

При цьому активізувалися шахраї. Все частіше в інтернеті можна зустріти оголошення, в яких за 2-5 тис. грн пропонують «підрихтувати» погану кредитну історію, що дозволить значно підвищити шанси на отримання кредиту. Правда, в самих банках цю інформацію категорично спростовують, стверджуючи, що доступ до бази даних таких історій дуже обмежений і банки, які складають ці бази, уважно стежать за доступом до них.

Тому якщо ви хочете отримати кредит, ви можете вплинути на свою кредитну історію. Як це зробити читайте на цій сторінці https://dpa.cv.ua/kredityi/vipravlyayemo-poganu-kreditnu-istoriyu.html

Роман Килимник

Понравился материал? Поделись с друзьями.


  1. SmartyMen

    Да уж, никто и не возьмет кредит в долларах, да никто его уже и не выдаст.

  2. Sovetnik

    Этого следовало ожидать. Потому как кредит в долларах сейчас никто не возьмет, а в гривнах банку просто не так выгодно. Есть риск что за год курс гривны упадет еще на 30-40%, и вся прибыль по кредиту просто уйдет на нет.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+