Банківська система: аналіз і прогноз ринку

Банківська система: аналіз і прогноз ринку

Банки Украины

Банківська система : аналіз і прогноз ринку
Портал «Мінфін» розпочав серію публікацій за підсумками минулого року та плани на 2014 рік. Ми розпитали представників телеком- ринку, експертів банківського і страхового сектора, представників інтернет -магазинів, спікерів авторинку та ринку нерухомості, що чекає Україну в кожній з цих галузей.

Сьогодні на наші запитання відповіли учасники банківського ринку.

Голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет:

Основні виклики українського ринку перебувають сьогодні в площині підвищення якості послуг : це — зрозумілі і справедливі умови обслуговування, відсутність прихованих комісій, швидка і ефективна реакція на звернення в банк, зручні інструменти дистанційного обслуговування. Ми усвідомлюємо, що якість — це насамперед технології. Наші клієнти вправі очікувати від банкірів сервіс найвищої якості за справедливу ціну.

Нашими головними досягненнями у 2013 році ми вважаємо перехід в обслуговуванні юросіб в режимі 24х7х365.

Сьогодні кожен п’ятий наш корпоративний клієнт проводить платежі в нічний час, вихідні та свята.

Головний тренд 2014 року — перехід клієнтів до дистанційного обслуговування. Наші можливості — це професійні та практичні консультації корпоративних клієнтів — наприклад наша Онлайн — бухгалтерія, гаряча лінія ЗЕД. Нашим пріоритетом залишається підвищення якості сервісу і вдосконалення можливостей дистанційного обслуговування.

Нашим пріоритетом залишається зниження рівня процентної ставки для корпоративних позичальників через програму » Гарантовані платежі» — кредит під 4%, для фізичних осіб програма «Оплата Частинами» — розстрочка під 0 % до 12 місяців без прихованих комісій.

Старший радник Альфа -Банку ( Україна ) Роман Шпек:

2013 не став кращою сторінкою економічної історії України. Зниження реального ВВП, падіння промислового виробництва, незбалансовані державні фінанси, різке уповільнення зростання доходів населення — такі основні економічні характеристики 2013 року. Банківська система живе не сама по собі, а працює в реальних економічних умовах, тому ці негативні тенденції позначилися і на ній.

Важливим у розвитку банківської системи було відновлення довірчих відносин з вкладниками. Це дозволило залучити в банківську систему величезний ресурс для кредитування економіки. Не став винятком і 2013 рік, за підсумками якого приріст депозитів фізичних осіб становитиме близько 20 %.

Основні події української банківської системи 2013 пов’язані з реструктуризацією ринку. Частина банків з іноземним капіталом остаточно визначилася в питанні : чи залишаються вони на ринку чи ні.

Не виключено, що деякі банки підуть з ринку в 2014 році, адже в нинішніх умовах прийняття рішення про відхід з ринку не тотожне власне відходу з ринку.
Зростання ринку не розподілений рівномірно по галузі. Далеко не всі банки змогли « підхопити прапор » зростання кредитування в Україні.

На ринку формуються нові українські фінансово — промислові групи: частина зростання кредитного портфеля банківської системи в 2013 році пов’язана з гіперактивним зростанням кредитування декількох банків.

З точки зору економіки, майбутній рік навряд чи буде райдужним. У економіки є великі шанси виходу в позитивну динаміку, однак це важко назвати ростом — швидше, йдеться про консолідацію після падіння.

Банки очікують від влади України реалістичний план державних фінансів на 2014 рік. Зараз країна входить у наступний рік « із зав’язаними очима» : бізнесу не вистачає макроекономічних орієнтирів, стратегія з рефінансування валютних боргів держави не цілком ясна, по більшості реформ затягнулася тривала пауза.

Для України вкрай важливо налагодити діалог з Міжнародним валютним фондом, який міг би оживити перетворення і стати додатковою опорою для фінансових ринків.
Завдання- максимум для банківської системи — знайти ніші для помірного зростання і отримання прибутку на складному ринку.

Завдання- мінімум — забезпечення стійкості перед обличчям тих ризиків, що стоять сьогодні перед українською економікою, — уже виконана завдяки копіткій роботі банків в останні кілька років.

За матеріалами сайту minfin.com.ua

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+