«Екзотичні» вклади: що пропонують банки

«Екзотичні» вклади: що пропонують банки

Банки Украины

«Екзотичні» вклади

Сьогодні в Україні найбільш популярними валютами для вкладів є гривня, американський долар і євро. Портал «Мінфін» дізнався, в якій ще валюті можна оформити депозит і наскільки це вигідно.

Згідно з даними НБУ, в Україні відзначається зростання довіри населення до гривні. Підтвердження цьому — за 10 місяців 2013 обсяг гривневих вкладів українців збільшився на 60,9 млрд грн, у той час як валютних — на 3,8 млрд грн.

«Наші вкладники завжди віддавали перевагу вкладам у національній валюті, частка вкладів у гривні становить 65 % портфеля », — зазначає директор департаменту роздрібного бізнесу банку «Хрещатик » Марина Нестеровська.

Але вкладами у гривні, доларах та євро є альтернатива. В українських банках можна розмістити депозит, наприклад, в російських рублях, швейцарських франках і британських фунтах стерлінгів.

«Найбільш затребуваними з екзотичних валют (валюти 2 -ї категорії класифікатора іноземних валют НБУ) в Україні є валюти країн, що межують з Україною. Наприклад, на за заході країни — це польський злотий, на сході — російський рубль », — уточнила директор департаменту роздрібних клієнтів «Кредобанку» Орися Юзвишіна.

За словами Марини Нестеровської в банку « Хрещатик» також пропонуються до розміщення на термін 6, 9, 12 міс. російський рубль, швейцарський франк і англійський фунт, але внески в доларах і євро користуються основним попитом. Частка вкладів на екзотичній валюті становить 0,02% від портфеля банку.

І це при тому, що банки, що пропонують депозити у франках, можна перерахувати по пальцях. Причини банальні — долар і євро більш звичні для вкладника.
«Причина низького попиту в розмірі процентних ставок. Так, максимальна процентна ставка за вкладами на 12 міс. в екзотичній валюті — 2,5 % річних, а в доларах США на аналогічний період — 8,25 % », — розповіла Марина Нестеровська.

За словами заступника начальника управління розвитку роздрібного банкінгу Укргазбанку Наталії Горської, середня сума вкладів у швейцарських франках становить 6800 франків.

Зберігати гроші в цих валютах цілком вигідно тим, хто планує ними скористатися в майбутньому. Наприклад, поїхати у відпустку до Великобританії або Швейцарії. Також гроші в екзотичній валюті розміщують українці, які планують відправити дітей здобувати вищу освіту в іноземних ВНЗ.

У зв’язку з цим головний інтерес клієнтів при оформленні таких депозитів полягає не в отриманні максимальної прибутковості, а в цілості саме тієї валюти, якою вони планують скористатися через певний час.

Вітчизняні банки могли б розміщувати депозити в екзотичних валютах і більш вигідно для позичальників, якби для цього були необхідні умови.

«Фінансові установи повинні мати можливість вигідно розміщувати залучені кошти. Однак на внутрішньому ринку такі можливості обмежені ( валютне кредитування населення заборонено, а кредити для юридичних осіб в екзотичних валютах непопулярні ). Що ж до зовнішніх ринків, то лише одиниці українських банків є учасниками міжнародного валютного ринку », — пояснює начальник управління розвитку продуктів ПАТ « Банк Кіпру » Анна Макаренко.

За її словами, для того, щоб розміщувати кошти з вигодою, їх необхідно дешево залучати. А низькі ставки по депозитах в екзотичних валютах не зможуть бути цікаві населенню України в умовах високих ставок у національній валюті, доларах і в євро. Відповідно, відсутність попиту породжує слабке пропозицію.

Що пропонують українські банки?

 Банк  Назва вкладу  Валюта рахунку Мінімальна сума вкладу   Прибутковість
3 мес. 6 мес. 12 мес.
Укрэксимбанк Классический  Швейцарский франк 500 швейцарских франков 3.5% 4.5% 6.1%
ОТП Банк С выплатой процентов по окончанию срока  Швейцарский франк 500 швейцарских франков 3.5% 4% 4%
Универсал Банк Сроковый депозит  Швейцарский франк 1000 швейцарских франков 4% 4.3% 4.5%
Фунт Стерлингов 1000 фунтов стерлингов 4% 4.3% 4.5%
City Commerce Bank Ваш Накопительный  Швейцарский франк 500 швейцарских франков   2.2% 3.2%
Фунт Стерлингов 500 фунтов стерлингов   2.2% 3.2%
Банк Финансовая Инициатива Интернациональный  Швейцарский франк 500 швейцарских франков   4% 4.5%
Фунт Стерлингов 500 фунтов стерлингов   3.5% 4%
Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+