Інтернет банкінг: можливості та перспективи

Інтернет банкінг: можливості та перспективи

Банки Украины

Інтернет як середовище поширення фінансової інформації в режимі реального часу має наступні безперечні переваги: ​​відкритість і розробленість стандартів; наявність надійного набору технічних засобів для конструювання сервісу; відносна дешевизна каналів зв’язку; можливість доступу користувача до інформації з точки без будь-яких додаткових витрат.

Зараз мережа Інтернет являє собою єдину глобальну систему, яка об’єднує майже всі існуючі в світі комп’ютерні мережі — від національних до приватних. Ця всесвітня «мережа мереж» є найбільш швидко розвивається комп’ютерної структурою. Відносна простота використання і невисока вартість сприяють швидкому зростанню числа користувачів послугами Інтернет. Це значно розширює аудиторію, на яку націлені комерційні компанії та банки.

Inet_banking1

Сьогодні c допомогою систем Інтернет-банкінгу можна купувати і продавати безготівкову валюту, оплачувати комунальні послуги, платити за доступ в Інтернет, оплачувати рахунки операторів стільникового та пейджингового зв’язків, проводити безготівкові внутрішньо- і міжбанківські платежі, переводити кошти за своїми рахунками і, звичайно, відстежувати всі банківські операції по своїх рахунках за будь-який проміжок часу.

Докладніше про особливості інтернет-банкінгу ви можете дізнатися на сторінці https://my.ukrsibbank.com/ru/personal/operations/account_managment/.

Найчастіше прийнято ототожнювати поняття послуги Інтернет-банкінгу з наданням клієнтові можливості прямого доступу до банківського рахунку за допомогою звичайного комп’ютера, підключеного до Інтернет і має стандартний браузер Microsoft Internet Explorer. Іншими словами, Інтернет-банкінг — це можливість здійснювати всі стандартні операції, які можуть бути здійснені клієнтом в офісі банку (за винятком операцій з готівкою), через Інтернет. Клієнт отримує нові можливості при роботі з рахунком через Інтернет, ця діяльність стає для нього набагато простіше і доступніше. І найголовніше: клієнтові не потрібно встановлювати спеціальне програмне забезпечення на своєму комп’ютері. Всі необхідні операції і платежі він може здійснювати за допомогою браузера при заповненні стандартних web-форм.

Інтернет знижує бар’єри входу на ринок і загострює конкуренцію на ринку банківських електронних послуг.

Останнім часом у міру розвитку мобільного Інтернет все більша кількість банків відкриває своїм клієнтам можливість доступу до банківського рахунку за допомогою стільникових телефонів, що підтримують протокол WAP.

Удосконалення протоколів безпечної передачі даних дозволило прийти до простого і ефективного вирішення — перенесенню в Інтернет грошових трансакцій. За кордоном нова технологія, як уже було зазначено вище, отримала назву internet banking. При укладанні договору з банком клієнт отримує спеціальну програму. При подальшій роботі з банком через Інтернет для здійснення операцій з рахунком достатньо зайти на сайт банку, ідентифікувати себе цифровим підписом і віддати необхідні розпорядження. Зазвичай для переказу коштів достатньо ввести свій пароль, вказати реквізити отримувача та суму платежу.

интернет-банкинг

Системи Інтернет-банкінгу використовуються в більшості великих банків і активно впроваджуються в середніх і малих банках, тому що дозволяють зменшувати трансакційні витрати, скорочувати штат співробітників і утримувати клієнтів.

Інтернет-банкінг спрямований на підвищення якості обслуговування клієнтів, тому що має ряд переваг: оперативність проведення операцій; доступність для клієнта (операції стають цілодобово доступними без відвідування офісу банку); необмеженість (можливість здійснювати платежі практично будь-якого призначення); контрольованість (так як будь-яке списання активів з карткового рахунку оперативно відображається у виписках); низька вартість банківських послуг.

Використання технології Інтернет-банкінгу істотно спрощує роботу банків, дозволяючи автоматизувати роботу касирів і операціоністів, а також сприяє збільшенню клієнтської бази, оскільки істотно економиться час завдяки виключенню необхідності відвідувати банк особисто;

крім того, клієнт має можливість 24 години на добу контролювати власні рахунки і, відповідно із зміною ситуації на фінансових ринках, миттєво реагувати на ці зміни (наприклад, закривши вклади в банку, купивши чи продавши валюту і т.п.). Системи Інтернет-банкінгу незамінні і для відстеження операцій з пластиковими картами: будь-яке списання коштів з карткового рахунку оперативно відбивається у виписках по рахунках, що також сприяє підвищенню контролю з боку клієнта за своїми операціями.

Отже, основними перевагами Інтернет-банкінгу є простота у використанні, оперативність, зручність, конфіденційність, можливість контролю.

Крім того, застосування Інтернет-банкінгу має ряд унікальних переваг, недоступних навіть при використанні системи «Клієнт-Банк». Крім виконання стандартних банківських операцій, користувач може продавати або купувати цінні папери, валюту, здійснювати операції на ринку FOREX, переказувати кошти на депозитні, карткові рахунки або користуватися іншими банківськими послугами. Причому здійснювати це можна максимально швидко, в будь-який час доби і з будь-якої точки світу. Працюючи через Інтернет, користувачі можуть управляти своїми рахунками, використовувати електронну пошту та всесвітні ресурси Інтернет одночасно.

Зростаюча популярність Інтернет-банкінгу підтверджує, що на цей нетрадиційний вид банківських послуг з’явився стійкий і платоспроможний попит.

Інтернет-банкінг як один з напрямків банківської справи має великий потенціал для подальшого розвитку і широкі перспективи.

Враховуючи стрімкий розвиток високотехнологічних банківських продуктів нового покоління, закономірно розвивати Інтернет-банкінг як віртуальний фінансовий супермаркет банківських продуктів для фізичних і юридичних осіб. Йдеться, по суті, йде про створення повноцінного електронного офісу з можливістю проведення через Інтернет всіляких фінансових операцій.

Надалі системи Інтернет-банкінгу можуть перетворитися в єдиний віртуальний простір фінансових послуг і продуктів, необхідне і зручне як для приватних осіб, так і для великих компаній.

У міру розширення використання Інтернет і збільшення фінансової активності населення Інтернет-обслуговування перейде з розряду ексклюзивної послуги в категорію стандартною, як це було трохи раніше з пластиковими картами.
Зі збільшенням кількості користувачів Інтернет зросте і число користувачів систем Інтернет-банкінгу.

Висновки

Отже, нові можливості Інтернет-банкінгу роблять його одним з найбільш динамічно розвиваються банківських сервісів у світі. Є всі підстави припускати, що банки скоро просто не зможуть обходитися без надання Інтернет-послуг, інакше вони будуть втрачати клієнтів.

У наш час велике значення має швидкість надання банківських послуг, що можливо за умови керування рахунками в режимі реального часу з будь-якого місця.
Незабаром послуги Інтернет-банкінгу стануть стандартними для більшості банків, так як основними вимогами клієнтів будуть зручність, мобільність та оперативність.

Таким чином, переваги Інтернет-банкінгу роблять цю послугу привабливою і для вітчизняних банків, і для їхніх клієнтів. Її використання дозволить істотно зменшити час проведення взаєморозрахунків, привернути до банківських операцій нових клієнтів і тим самим знизити обсяг готівкового грошового обігу, а також оздоровити банківську систему шляхом зростання конкуренції.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+