Бізнес ідея: ремонт квартир і офісів

Бізнес ідея: ремонт квартир і офісів

Идеи для бизнеса

У пошуках вільної ніші для відкриття нового бізнесу підприємці часто не беруть до уваги таку сферу діяльності, як ремонт житлових і офісних приміщень. І дарма, як показує практика. Володіючи базовими знаннями в цій сфері, можна з часом вийти на досить пристойний рівень доходу. При цьому такий бізнес можна запустити, володіючи мінімальним стартовим капіталом.

↑ к содержанию

З чого почнемо?

Насправді, послуги ремонтних компаній будуть затребувані завжди. Щороку зводяться нові будинки. Як правило, вони здаються без будь-яких внутрішніх опоряджувальних робіт. Покупці таких квартир — зазвичай люди не бідні, і частина коштів відразу ж закладається на ремонт. На вторинному ринку нерухомості щороку відбуваються тисячі угод. Близько 5% покупців готові робити ремонт своїми силами, інші звернуться в профільну компанію. Старий житловий фонд також періодично потребує оновлення. Те ж стосується і офісних приміщень. Так що, якщо у вас складеться бездоганна репутація, без роботи ви гарантовано не залишитеся.

Отже, вас зацікавила ця ідея і ви готові робити перші кроки в новому бізнесі. З чого ж почати? Перше, що вам необхідно зробити — зареєструвати підприємство.

Можливо, досить буде оформитися як ПП.

Також вам знадобиться оформити ліцензію на проведення ремонтно-оздоблювальних робіт. На перших порах це може бути зайвим, вартість оформлення всіх паперів досить висока (до 50 тис. грн). Але з часом потурбуватися цим питанням вам доведеться. Ваші конкуренти не дрімають, і наявність у вас всіх дозвільних документів буде вагомим аргументом на вашу користь.

Наступний етап — підбір персоналу. Навіть якщо ви здатні виконати будь-яку примху клієнта самостійно, помічники вам все-таки знадобляться. По-перше, це прискорить темпи здачі об’єкта, а, відповідно і збільшить ваш прибуток, а по-друге, вузька спеціалізація все-таки гарантує більш якісний результат. Які фахівці повинні перебувати в штаті — вирішувати вам. Все залежить від виду робіт, які ви плануєте проводити.

Це можуть бути:

  • штукатурщики;
  • плиточники;
  • електрики;
  • сантехніки;
  • паркетники;
  • зварювальники і т.д.

Поки ваш бізнес тільки набирає обертів, немає потреби годувати співробітників, що сидять без роботи. Домовтеся з фахівцями-одинаками і залучайте їх до роботи в міру необхідності.

Вираз «кадри вирішують все» будівельному бізнесі вірно на всі 100%. Не намагайтеся економити на персоналі. В кінцевому підсумку це погубить репутацію вашої компанії. Та й ви самі, без сумніву, не раз чули від знайомих історії про недбайливих робітників. Пам’ятайте, «сарафанне» радіо — це ваш головний «постачальник» нових замовників.

↑ к содержанию

Складаємо бізнес-план

Тепер необхідно розібратися з фінансовою стороною питання. Скільки потрібно вкласти коштів і скільки можна отримати на виході?
Крім витрат на оформлення нового підприємства, вам доведеться запланувати покупку устаткування. Знову ж таки, це не та стаття витрат, де можна урізати витрати. Без якісного інвентарю вашим співробітникам не вдасться досягти гарного результату. На початковому етапі, можливо, залучені з боку співробітники будуть працювати зі своїми інструментами, тоді інвестиції не будуть потрібні.

Приблизний кошторис для початку роботи виглядає так:

  • від 40 до 80 тис. грн для закупівлі необхідного обладнання;
  • в 40 — 60 тис грн. обійдеться покупка вантажного авто (причому, якщо пошукати б / у автомобіль, можна заощадити до 40 тисяч);
  • близько 20 тис. грн доведеться витратити на рекламу (велика частина цих коштів піде на створення сайту; це більш ефективний рекламний інструмент, ніж розміщення оголошень на безкоштовних ресурсах).

Не забувайте про те, що матеріали для початку робіт на об’єкті вам доведеться закуповувати за свій рахунок. Замовник відшкодує ваші витрати, тільки коли замовлення буде повністю виконаний. Тому заплануйте постійна наявність в обороті вільної суми для цих цілей в розмірі 150-200 тис. грн.

Прибутковість бізнесу в середньому складе: від 40 тис. За повномасштабний ремонт квартири або офісного приміщення і від 10 тис. грн за виконання дрібних будівельних робіт.

Перед початком роботи варто підписати договір із замовником, в якому викласти всі умови вашого співробітництва. У роботі суворо дотримуйтеся умов договору, не забувайте: репутація — це ваше все.

Отже, якщо ви володієте хорошими організаторськими здібностями і стартовим капіталом, можете набрати команду міцних професіоналів, які бажають працювати якісно і порядно, не сумнівайтеся, замовленнями ви будете забезпечені постійно.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+