Як правильно шукати нову роботу?

Як правильно шукати нову роботу?

Профессии

Існує кілька стадій розчарування в роботі, в ході яких людина приходить до рішення про звільнення. Чим довше не вирішується проблема, то все більше може бути розрив з роботодавцем.

Пошук роботи, поки співробітник ще працює, — досить стресовий період. Але при належній підготовці все може пройти легше і гармоничней. Кар’єрний консультант Тетяна Волошина розповіла, як правильно шукати нову роботу, якщо ви не поспішайте звільнятися з попередньої, і які нюанси варто враховувати при цьому.

↑ к содержанию

З чого починати пошуки нової роботи?

Найголовніше — розібратися зі старою роботою, перш ніж починати шукати нову. Вам необхідно знайти проблему, яка вас підштовхує до звільнення, і постаратися вирішити її. Часто щира розмова з керівником творить чудеса. Ви можете отримати підтримку від свого боса або навіть підвищення зарплати, а необхідність розсилати резюме в пошуках нових перспектив — відпаде.

Якщо ви не спробуєте вирішити проблему, то ризикуєте наступити на ті ж граблі, тільки вже на наступній роботі.

Если вы ищете работу в Киеве, то вам будет полезно посетить сайт pro-robotu.ua.

↑ к содержанию

Що може ускладнити пошуки?

Наприклад, після всіх роздумів і спроб поліпшити своє становище на поточному робочому місці ви твердо вирішили шукати нове. Тоді вам варто знати, що може ускладнити весь процес.

«З’їдає» багато нервів. Зазвичай людина переживає, що про пошук роботи дізнається керівник і не захоче тримати «зрадника» у себе.

Потребує багато часу. Пошуки нової роботи в даній ситуації — ваша друга робота. Звичайно, вона не вимагає вашої уваги з 9.00 до 18.00, але знадобляться чималі вкладення часу і сил.

Відволікає від основної роботи. Починаючи від того, що потрібно відпрошуватися на інтерв’ю і відповідати на телефонні дзвінки, закінчуючи тим, що ваші думки зайняті не роботою, а результатами інтерв’ю.

↑ к содержанию

Чому добре шукати нову роботу, не звільняючись?

Вам не потрібно поспішати. Вас не виганяють з роботи, ви стабільно отримуєте заробітну плату, а значить, можете дозволити собі вибрати самого відповідного роботодавця.

Ставки не такі високі. Чим більше бажання кандидата отримати роботу, тим вище його хвилювання на співбесіді. Цей стан посилюється, якщо від результатів інтерв’ю залежить, чи буде йому за що жити найближчі місяці. Якщо у вас є робота, хвилювання буде не таким сильним, а значить і самопрезентація на інтерв’ю — краще.

Може виявитися, що вам не потрібно йти. При дослідженні ринку праці, може виявитися, що ваша компанія помітно виграє за умовами, і роботу поки змінювати не слід.

Пошук роботи дозволяє тверезо оцінити себе. В процесі проходження співбесід ви зможете побачити, як вас оцінюють на ринку праці. Чи достатньо ваших знань і навичок для переходу на рівнозначну або вищу посаду. Завдяки цьому ви зможете більш раціонально прийняти рішення про своє звільнення і краще спланувати свої дії.

↑ к содержанию

Чи варто говорити босові про свої плани?

Такий підхід я вважаю більш чесним. Він дає можливість роботодавцю спробувати умовити вас залишитися або встигнути знайти вам заміну до вашого відходу.

Це спрацьовує, якщо у вас довірчі відносини з керівником. Але не всі кандидати, так само як і роботодавці, готові до такого відкритого діалогу. До того ж, якщо ви не впевнені в тому, що швидко знайдете нову роботу, вам не варто розповідати своєму начальникові про свої плани.

↑ к содержанию

Начальник нічого не знає. Як все зробити правильно?

Отже, ви не говорите нікому, що шукаєте роботу. В такому випадку дотримуйтеся простих правил.

Дотримуйтесь анонімності

Публікуйте резюме на сайтах пошуку роботи, тільки якщо ви впевнені, що ваш роботодавець його не знайде. Також вам підійде формат т.зв. анонімного резюме, в якому, наприклад, не вказуються ваші ПІБ та назви компанії, в якій ви в даний момент працюєте.

Використовуйте тільки особисту пошту

Розсилайте резюме на цікаві вам вакансії тільки з особистої пошти. Не використовуйте робочу пошту або робочий комп’ютер.

Продумайте план поведінки

Заздалегідь продумайте, що скажете вашому начальнику, якщо він про все дізнається. Я жодного разу не зустрічала роботодавців, які звільняли б своїх співробітників через те, що ті шукали іншу роботу. Але в будь-якому випадку вам буде спокійніше, якщо ви відразу будете знати, що говорити.

Якщо про вашому пошуку роботи дізналися і викликали на розмову, у вас є кілька варіантів, як себе вести.

Перший — сказати, що хочете поісследовать ринок праці і вашу цінність на ньому. А резюме виклали, щоб побачити, наскільки ваш досвід цінний на ринку.

Другий — чесно обговорити з роботодавцем причини, за якими ви почали пошук роботи, і спробувати прийти до вирішення. Якщо не вийде, то проговорити терміни вашої відпрацювання так, щоб ви спокійно підшукали нове місце, а роботодавець встиг підготувати вам заміну.

↑ к содержанию

Плануйте час на спілкування з HR-ами

Будьте готові до дзвінків рекрутерів в робочий час. Немає нічого поганого в тому, щоб запропонувати рекрутеру передзвонити через 10 хвилин і вийти на вулицю для спокійної розмови.

Будьте готові до дзвінків рекрутерів в робочий час. Немає нічого поганого в тому, щоб запропонувати рекрутеру передзвонити через 10 хвилин і вийти на вулицю для спокійної розмови.

Щоб не пропасти надовго зі свого робочого місця, на початку телефонного інтерв’ю уточнюйте, скільки часу потрібно на його проходження. Це абсолютно нормально задати рекрутеру питання: «Зорієнтуйте, будь ласка, скільки часу нам знадобиться на телефонне інтерв’ю».

Якщо ви пройшли телефонне інтерв’ю і вам призначили очне, намагайтеся домовлятися про інтерв’ю вранці до роботи, в обідню перерву або ввечері в неробочий час. Часто рекрутери готові затримуватися на роботі або приходити раніше, щоб провести інтерв’ю з цікавим кандидатом. Але будьте готові, що інтерв’ю з керівниками або топ-менеджерами будуть призначатися в зручний для них час, а, значить, вам потрібно буде відпрошуватися з роботи.

↑ к содержанию

Дізнавайтеся максимум по телефону

По можливості добре дізнавайтеся про деталі вакансії при телефонному спілкуванні, щоб не витрачати час на інтерв’ю в компаніях, які вам потенційно не цікаві.

Сформулюйте причину відходу

Продумайте переконливу причину пошуку роботи. Про неї вас запитають обов’язково.

Приклади переконливих причин: компанія не виконала своїх обіцянок (наприклад, обіцяли перегляд зарплати і не виконали) або співробітник «переріс» позицію, а в компанії немає можливості його розвивати.

Ні в якому разі не варто скаржитися на керівника і колег, а також називати заробітну плату причиною звільнення з декількох місць поспіль — роботодавець буде вважати, що ви з легкістю підете і від нього, якщо в іншому місці вам запропонують більше.

↑ к содержанию

Попереджайте, що ви ще працюєте

Проговаривайте на інтерв’ю, що ще працюєте і прохаєте збирати рекомендації у поточного роботодавця. Якщо ж на вашому місці роботи є колега, який готовий дати вам рекомендації, краще посилайтеся на нього.

Також відразу промовляти з роботодавцем, що вам потрібно буде відпрацювати якийсь час в компанії. Це нікого не здивує і покаже вас відповідальним співробітником.

Приймайте рішення усвідомлено

Навіть якщо ви налаштовані йти, все одно не поспішайте приймати пропозицію від іншої компанії, якщо не впевнені, що ця робота коштує того. Перехід на нову роботу — це завжди ризики. І такі рішення необхідно приймати усвідомлено.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+