Чим власнику малого бізнесу може бути корисна програма «1С: Підприємство»?

Чим власнику малого бізнесу може бути корисна програма «1С: Підприємство»?

Управление бизнесом

Чи дійсно програма «1С: Підприємство» підходить тільки для середнього та великого бізнесу? Які програми дозволять власнику малого бізнесу не втратити клієнтів? Відповіді — в нашій статті!

Програмні пакети 1С за своєю масовістю вже практично наближаються до офісних операційним системам. Рідкісна компанія не використовує хоча б один пакет з програмних додатків цього «сімейства». І, звичайно, «1С: Підприємство» впевнено лідирує серед продуктів, так як це зручний об’єднаний набір відразу декількох інструментів — від бухгалтерського та податкового обліку до моніторингу відносин з клієнтами.

З цінами на програмні пакети ви можете ознайомитись на сайті http://www.softcom.ua/ru/1c/prices/.

Однак, як це часто і буває, наймасовіший продукт викликає і найбільше суперечок. Хтось говорить про користь автоматизації, толком не уточнюючи, яка від неї практична користь. Інші стверджують, що «1С: Підприємство» підходить тільки середньому і великому бізнесу, знову ж таки не наводячи будь-яких доводів.
Давайте розберемося в цьому дійсно непростому питанні і все-таки визначимося, чи потрібна власнику малого бізнесу система «1С: Підприємство» і, якщо так, то для чого?

↑ к содержанию

Різниця лише в розмірах

Більшість противників «1С: Підприємство» спираються на те, що система включає в себе безліч непотрібних рішень і коштує досить дорого. Тобто, нібито власнику малого бізнесу доведеться платити істотну суму за непотрібні рішення.

Насправді, серед інструментів 1С є декілька, не дуже значущих на перших етапах становлення компанії (наприклад, порівняння постачальників). Однак важливо враховувати, що будь-який бізнес має тенденцію до розвитку, і неважливе сьогодні може стати необхідним в найближчій перспективі.

Важливо враховувати при розрахунку цінової доцільності і ключові переваги платформи:

Ідеальний порядок в звітності — відсутність проблем з податковою, клієнтами, строгий матеріально-технічний облік. Будь-який успішний підприємець підтвердить, що порядок в документації є запорукою ефективної та прибуткової діяльності.

Можливість швидко передати справи новому співробітнику — лікарняні, декрети, текучка можуть пройти майже непоміченими для великої компанії. Коли штат фірми включає в себе сотні працівників, завжди знайдеться, ким екстрено «заткнути дірку».

В рамках великого мережевого бізнесу 1 співробітник — це менше 1% штату. А на підприємстві малого бізнесу — до 20%. Пропорційно зростають і збитки. Якщо новий працівник, замість того щоб відразу взятися за справу, почне витрачати час на розбір документації, пошук необхідних файлів, а ще до того ж що-небудь не зрозуміє, не знайде або переплутає — може вибухнути справжня катастрофа.

З платформою «1С: Підприємство» новий співробітник може відразу ж включитися в роботу, буквально за 1 — 2 дні розібратися в поточних справах компанії, і зміна кадрів ніяк не відіб’ється на роботі вашого підприємства.

↑ к содержанию

Масовість і індивідуальність

 «1С: Підприємство» — це універсальна платформа, яка потребує індивідуальної настройки під кожну компанію. З одного боку, це зайві витрати на профільних спеціалістів. З іншого боку, ви отримуєте чисті переваги індивідуального програмного продукту, без недоліків.

По-перше, за рахунок масовості використання самої платформи, будь-які невраховані технічні проблеми вирішуються ще на першій стадії випуску — сотня тисяч користувачів стають таким собі «мелкодисперсним ситом». Навіть самий незначний нюанс хтось, але помітить.

По-друге, просто неможливо врахувати всі особливості роботи будь-якої компанії — так чи інакше, у багатьох підприємств вони будуть просто діаметрально протилежні. Альтернатива — усереднене рішення, але тоді втрачається ефективність. Адже практична користь програми і полягає в тому, що вона дозволяє спростити роботу саме вашої компанії з урахуванням індивідуальних нюансів ведення бізнесу, побудови системи закупівель і продажів, відносин з клієнтами.

↑ к содержанию

Прикладні рішення і практична користь

Бухгалтерський облік — включає в себе повноцінний пакет шаблонів відповідно до актуальним законодавством РФ. Вашій бухгалтеру не потрібно витрачати час на пошук змін у веденні документації, а ви застраховані від втрати важливої ​​інформації. Бухоблік ведеться в усіх напрямках: від банківських операцій до розрахунку з персоналом.

Податковий облік — включає в себе пакет документації для повноцінного ведення податкової звітності компанії незалежно від обраної форми оподаткування. В тому числі, систему розрахунку ЄСП і ПДФО, внесків до Пенсійного Фонду, обліку доходів і витрат підприємства. Для підприємств з декількома видами діяльності, тільки частина з яких обкладається ЕНВД, вбудована можливість роздільного фіксування прибутково-видаткових статей (для напрямків, оподатковуваних і не оподатковуваних ЕНВД).

Облік за МСФЗ — в Україні та Росії все ще йде процес інтеграції міжнародних стандартів фінансової звітності. Затверджений список змінюється і доповнюється, а в самі принципи і трактування регулярно вносяться поправки. Система обліку за МСФЗ гарантує складання звітності в актуальному законному форматі і дозволяє значно прискорити процес підготовки документів за рахунок пакета шаблонів.

Управління відносинами з клієнтами — система збору та аналізу даних по кожному клієнту, яка дозволяє оцінити ефективність тієї чи іншої маркетингової стратегії, зберігати в єдиній базі індивідуальні умови співпраці, контролювати своєчасне виконання угод і зобов’язань. Пакет включає в себе систему автоматичних повідомлень (наприклад, про день народження клієнта).

Управління персоналом — особливо важливо для розвивається, так як дозволяє спланувати потреби в наборі співробітників і спростити завдання кадрового поповнення. Крім того, даний пакет допомагає швидко забезпечувати персонал будь-якими довідками в разі потреби (в ПФР, в банк і іншими) і містить шаблони, для ведення документообігу по всій діяльності співробітника (від зарахування в штат до звільнення).

В одній статті неможливо описати всі практичні приклади ефективності «1С: Підприємство» для малого бізнесу, але вже за наведеним нами короткого аналізу очевидно, що подібна індивідуальна автоматизація має свою користь не тільки в рамках великих компаній.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+