Геодезія земельної ділянки і її роль у проектуванні споруд

Геодезія земельної ділянки і її роль у проектуванні споруд

Геодезія та її особливості

Геодезія є важливою частиною досліджень, які виконуються співробітниками фірми ООО «Гільдія Інжинірінг». Окрім топогеодезичних робіт, ми виконуємо і геологічні дослідження, які допомагають отримати детальну інформацію щодо території вишукувань. Головна особливість геодезичних робіт полягає в тому, що результати їх є максимально точними, а тому можуть застосовуватися при проведенні інших робіт. Частіш за все геодезію визначають для інженерних споруд або для окремих ділянок місцевості. Це пов’язано з тим, що геодезичні дослідження частіш за все передують будівельним, ремонтним або реставраційним роботам. Геологічні роботи та геодезія на сайті компанії описані доволі детально – аби клієнти мали змогу зорієнтуватись у послугах, які надає компанія.

Основна умова проведення геодезичних досліджень є високий рівень майстерності спеціаліста, який займається цим питанням. Це дуже важливо, бо техніка, яку використовують для спостережень, є дуже чутливою, і лише справжній професіонал може забезпечити отримання коректних даних. Усі дослідження проводять в польових умовах, які не завжди є сприятливими. Саме через це, всі отримані дані перераховуються за спеціальними методиками. Таким чином спеціалісти можуть своєчасно виявити можливі похибки і ліквідувати їх, а також при необхідності виконати спостереження ще раз. Геодезія ділянки частіш за все визначається під час проведення топографічної зйомки, або виносу меж земельної ділянки.

↑ к содержанию

Результати геодезичних робіт на місцевості

Геодезія земельної ділянки зазвичай визначається перед проектуванням будинку. Для цього замовнику необхідно мати при собі топоплан місцевості. Саме цей документ можна отримати в результаті проведення топогеодезичної зйомки. Топоплан – це графічний документ, на якому за допомогою умовних позначень відображена ситуація на визначеній ділянці та на прилеглих територіях. Обов’язково зазначається рельєф місцевості – це допоможе проектувальникам визначити найкращу ділянку під забудову. Топоплан може бути виконаний у різних масштабах. Але частіш за все це масштаб 1:500. Він доволі детальний та дозволяє ознайомитись з місцевістю у всіх подробицях.

1-geodeziya-uchastka

Геодезія ділянки також дозволяє отримати ситуаційний план або викопіювання із топоплана. Взагалі, всі ці документи зазвичай необхідні для того, аби проектувальники та архітектори мали змогу скласти генплан будинку або будь-якої іншої споруди. Окрім того, вони можуть знадобитися в тому разі, якщо клієнту треба підключити будівлю до будь-яких комунікаційних систем. Зробити це без інформації, де знаходяться основні мережі, неможливо, бо державні органи не видадуть дозвіл на таке підключення. Самостійно це визначити також доволі складно, адже більша частина комунікацій знаходиться під поверхнею землі і знайти їх без спеціальної апаратури доволі складно. Саме тому наші майстри доволі часто виконують топографічну зйомку з трасуванням. Всі комунікації також позначаються на топоплані. Якщо геодезія визначається іншими методами – майстри складають необхідну технічну документацію. Частіш за все, це акти, звіти та ін.

↑ к содержанию

Геодезія ділянки та етапи її визначення

Для того, щоб геодезія ділянки була визначена максимально точно, часто виконується винос меж земельної ділянки. Цей вид досліджень виконується доволі швидко. Спочатку наші майстри знайомляться з усіма даними на ділянку, та отримують інформацію з державного кадастру. Для цього замовнику достатньо надати кадастровий номер. З отриманою інформацією спеціаліст їде на місце і починає перевіряти відповідність існуючої межі та документальних даних. Важливо зазначити, що в кадастрі є відомості про розташування поворотних точок межі та їх просторові координати. Дослідження виконуються по усьому периметру ділянки. Під час виконання робіт майстер встановлює межові знаки, а після закінчення – перевіряє площу. Замовник отримує акт про виконання робіт.

Якщо виконується топозйомка, геодезія ділянки ціна на неї залежить від розміру території. Спочатку майстри уважно вивчають місцевість, потім створюють геодезичну сітку, з точок якої і проводяться спостереження. Зйомка проводиться для усіх об’єктів, які розташовані у визначених межах. Спостереження виконуються в польових умовах, а після цього спеціалісти переходять до камеральної частини досліджень. Усі отримані дані перевіряються на наявність похибок. А після цього створюється топоплан та інша технічна документація. Окрім того, геодезія земельної ділянки може бути доповнена проведенням гідрографічної зйомки. Це можливо в тому разі, якщо на території є водойма. Доволі часто клієнти мають намір використовувати з конкретною метою – або створити пляжну зону, або для видобутку піску, або для розведення риби і т.д. У цьому разі спеціалісти фірми ООО «Гільдія Інжинірінг» застосовують ехолот та проводять роботи для водойми.

↑ к содержанию

Ціна геодезичних досліджень

Якщо вам потрібна геодезія ділянки – ціна на неї буде залежати від того комплексу робіт, які будуть проведені для визначення необхідної інформації та від розміру самої території. Варто зазначити, що за прийнятну вартість ви отримаєте якісний результат. Окрім того, усі роботи проводяться оперативно, і тому вам не потрібно буде чекати дуже довго результатів досліджень або технічну документацію.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+