Мультивалютний вклад

Мультивалютний вклад

Депозиты

Депозити завжди були одним з найконсервативніших, але і найнадійніших способів збереження і примноження капіталу. Але що ж робити, якщо світові валюти так нестабільні останнім часом, та й на вітчизняний рубль покластися можна тільки до певної міри?

Мультивалютний вклад

У такій ситуації розумним буде створити мультивалютний вклад, проте зробити його слід з розумом, адже на різниці курсів можна, як заробити, так і втратити грошові кошти.

Основною відмінністю такого виду депозиту від усіх інших банківських продуктів є можливість використання не однієї, а кількох валют в тій чи іншій пропорції. При цьому договір з банком клієнт укладає тільки один, і змінювати співвідношення валют може як завгодно протягом усього терміну дії вкладу. Обізнана людина легко зможе не лише зберегти, а й збільшити власний капітал за час дії депозиту.

↑ к содержанию

Мультивалютні вклади. Навіщо вони потрібні?

Мультивалютні вклади створені спеціально для захисту накопичень від валютних ризиків і коливань курсів, викликати які можуть не тільки самі кризові явища, але навіть просто чутки про них.

У завдання такого депозиту входить зниження можливих ризиків за допомогою одержуваного прибутку від вкладу — одна валюта падає, зате інша на її фоні зростає, і таким чином, внесок знаходить стабільність і видає усереднений дохід.

Найчастіше, банки пропонують відкривати мультивалютний вклад в трьох валютах — гривнях, доларах і євро. Хоча в деяких можна відшукати і варіанти з британськими фунтами та швейцарськими франками.

Такі депозити зазвичай характеризуються достатньо високою процентною ставкою, а відповідно, і доходом. Але відкривати такі вклади, сподіваючись зіграти на курсовій різниці, варто тільки тим, хто має потрібні знання, досвід і розуміє дещо в інвестиційних інструментах.

↑ к содержанию

Умови мультивалютного вкладу

Якщо ви захотіли відкрити такий внесок, майте на увазі, що за договором за вами буде значитися один депозит, але з декількома рахунками, по одному для кожної валюти. Як вже було сказано вище, стандартно йдеться про трьох валютах, рідше про п’ять, клієнт може внести всі наявні у нього кошти на один рахунок — рублевий, а потім зайнятися перерозподілом. Хоча деякі банки вимагають внесення певної суми на кожен з рахунків у відповідній валюті.

Отже, після внесення коштів, клієнт може самостійно встановити пропорції співвідношення валют всередині депозиту в залежності від курсових валютних коливань. Умови конвертації завжди визначаються положеннями договору по вкладу, вам не варто боятися втрати відсотків, адже до конвертації банк нараховує відсотки в «старій» валюті, а потім сума конвертується і перекладається на потрібний рахунок вже в «новій» валюті.

При цьому клієнт повинен розуміти, що внутрішній курс обміну банку може відрізнятися від курсу ЦБ РФ на 0,2-0,5%.

Часто виробляти конвертацію не варто, так як, таким чином, можна більше втратити, ніж виграти, до того ж, якщо сума на рахунку буде менше встановленого банком межі, то відсотки будуть нараховуватися, як за вкладом «до запитання».

↑ к содержанию

Недоліки мультивалютного вкладу

Однак, незважаючи на всю позірну простоту і безсумнівну вигідність, у мультивалютного вкладу є і свої недоліки. Клієнтові потрібно враховувати всі фактори перед тим, як відкрити подібний депозит. Так, наприклад, не можна забувати про витратні операції, мова, звичайно, йде не про плату за відкриття рахунків, а про комісію за конвертацію валют. Сума може здатися невеликий і несуттєвою, але якщо ви вирішите конвертувати валюти достатньо часто, то будьте готові поділитися з банком якоїсь частиною свого прибутку. Хоча сьогодні багато фінансових установ встановлюють місячні ліміти на операції з конвертації валют, а також вимагають наявність на рахунках суми незнижуваного залишку. А заборона на поповнення вкладу за якийсь час до його закриття діє і на мультивалютні депозити.

Крім того, конвертація відбувається за курсом банку і тому не обов’язково буде вас влаштовувати. Відповідно, чим більше сума на рахунку, тим нижче прибуток, який ви можете отримати від руху грошових коштів. І потім, спочатку сама процентна ставка по мультивалютні вклади набагато нижче, ніж по «одновалютні» — вони розрізняються приблизно на 1-4 пункту, і це не так вже й мало.

Потрібно зауважити, що і для банку такий внесок — це не самий популярний і прибутковий продукт, тому для відкриття рахунків від вкладника будуть потрібні досить значні суми початкових внесків по кожній з валют.

І пам’ятайте, що максимальна віддача і прибуток від такого вкладу доступна тільки тим, хто розбирається в ставках, курсах та фондовий ринок. Правда, це не означає, що звичайні люди не зможуть скористатися даними інвестиційним інструментом, але от прибуток буде, швидше за все, невелика.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+