Пролонгація вкладу

Пролонгація вкладу

Депозиты

Якщо ви вирішили покласти вільні на даний момент гроші в банк під відсотки, то, насамперед, необхідно уважно ознайомитися з умовами депозиту, оскільки поставивши свій підпис на договорі, ви тим самим погоджуєтеся з усіма умовами, прописаними в ньому.

Пролонгація вкладу

Фахівці рекомендують особливу увагу звернути на такий момент, як пролонгація вкладу.

↑ к содержанию

Пролонгація: що це таке?

Пролонгація (або, по-іншому, реінвестування) внеску являє собою продовження дії вкладу на колишніх умовах без участі вкладника (тобто автоматично). Ця процедура проводиться тоді, коли термін дії вкладу завершився, а вкладник гроші не зажадав протягом часу, відведеного для цього. У кожного банку умови пролонгації свої. Те, на яких умовах внесок буде триватимуть, визначається на розсуд банку.

Особливості автоматичної пролонгації вкладу

Автоматичне реінвестування вкладу володіє своїми особливостями, основними серед яких є:

Продовження «до запитання». Здійснюється в тому випадку, якщо до моменту закінчення терміну дії вкладу такий вид депозиту відсутня, відповідно, пролонгація неможлива. Тому умови вибирає сам банк.

Постійні умови договору. При продовженні терміну вкладу може змінюватися тільки ставка за відсотком (за тривалі вклади деякі банки збільшують процентну ставку на чверть відсотка), а умови залишаються колишніми.

↑ к содержанию

Можливість оформлення кредиту на пільгових умовах.

Бонуси для постійних клієнтів. Під бонусами мається на увазі видача постійним вкладникам безкоштовних карток, подарунків та інших приємних сюрпризів.

 Щоб банк мав право продовжити вклад, клієнт повинен заздалегідь підписати відповідну угоду. Якщо говорити про недоліки пролонгації, то тут можна відзначити одне: це те, що навіть якщо в банку на момент продовження терміну дії депозитного договору є більш високі процентні ставки, то в більшості установ ваш вклад все одно буде продовжений на колишніх умовах.

↑ к содержанию

Основні умови реінвестування

Умови продовження терміну вкладу можуть бути різними. У тому випадку, якщо вони не вказані в договорі і вкладник не забрав вчасно гроші, то по «цивільному кодексу» умови для таких вкладів — «до запитання».

Але якщо ж у договорі зазначено умови продовження вкладу, то, швидше за все, вклад буде продовжено:

  1. на тих же умовах і на той же термін, що і попередній (якщо до моменту продовження процентна ставка змінилася, то враховується саме нова);
  2. на той же термін, але з більш високою ставкою (у деяких банках такі «бонуси» надаються постійним клієнтам);
  3. «до запитання», в тому випадку, якщо до часу продовження вкладу банк не використовував кошти на умовах, прописаних у договорі.

Оскільки банку вигідніше залучати клієнтів на максимально тривалі терміни, то не дивно, що він намагається всіма можливими способами стимулювати ті з вкладів, які для банку найбільш важливі, тому намагаються обов’язково вказувати умови продовження вкладів в договорах.

Якщо вкладник не забирає гроші у відведений для цього час після закінчення терміну вкладу, то цілком можливо, що він не зможе зробити це протягом ще одного такого ж терміну. Пролонгація вкладу здійснюється з чітким дотриманням усіх умов договору, який підписувався раніше. Можна, звичайно, забрати вклад на першу вимогу — банк буде не в праві вам відмовити і видасть всю суму вкладу відразу або якусь її частину. Однак таке зняття вважатиметься достроковим розірванням договору, і матиме відповідні наслідки для вкладника.

Про те, що термін вкладу добігає кінця і які процентні ставки будуть на новому терміні, деякі банки повідомляють своїм клієнтам по телефону. Однак так чинять нечасто, тому для більшої надійності інформацію про умови і ставках краще дізнаватися самостійно, за кілька днів до пролонгації. Таку інформацію вам нададуть в будь-якому відділенні вашого банку, куди можна зателефонувати або прийти. Крім того, більшість солідних банків на сьогоднішній день мають свої офіційні сайти в інтернеті, тому потрібну інформацію щодо пролонгації можна дізнатися і таким способом.

↑ к содержанию

Пролонгуємі вклади: за і проти

Однозначно сказати, що такі види вкладів хороші чи погані можна, оскільки у них є як свої переваги, так і недоліки. До плюсів, насамперед, можна віднести економію часу в тому випадку, якщо вас повністю влаштовує ваш банк, і ви не збираєтеся розривати з ним договір. Проте істотним мінусом є те, що якщо пролонгація здійснюється автоматично, то банк може перевести вклад на менш вигідні умови з більш низькою процентною ставкою. Тому, якщо для вас важливий розмір ставки по відсотках на ваш вклад, то краще всього вибрати непролонгуємий внесок і при бажанні укласти новий договір особисто на відповідних для вас умовах.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+