ЄБРР погіршив економічний прогноз для України

ЄБРР погіршив економічний прогноз для України

Экономика

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз падіння ВВП України до 5% в 2015 році. Економічну ситуацію в Україні, крім бойових дій, погіршує невизначеність щодо фінансової допомоги МВФ, вважають в ЄБРР.

«Українська економіка, як і раніше, в особливо вразливому становищі. На додаток до наслідків конфлікту на сході країни, в даний час існує невизначеність щодо обсягу та строків міжнародної фінансової допомоги. Після різкого скорочення ВВП в 2014 році прогнозується, що подальше падіння ВПП на поточний рік складе 5% «, — йдеться в звіті банку.

Як відзначають аналітики ЄБРР, майбутній розвиток подій залежить як від зовнішніх, так і внутрішніх факторів, зокрема від здатності українського уряду реалізувати ряд ключових реформ, від скорочення регіональних геополітичних ризиків, завершення бойових дій в Донбасі, а також від адекватної своєчасної та масштабної міжнародної підтримки.

«Україні потрібна програма макростабілізації з додатковим зовнішнім фінансуванням, щоб покрити зовнішні фінансові розриви. Довгострокова стабілізація вимагає міжнародної фінансової допомоги та виконання ключових економічних перетворень», — йдеться у звіті.

При цьому в ЄБРР наголошують, що Україна буде змушена надалі прислухатися і виконувати вказівки ключового кредитора країни — Міжнародного валютного фонду, оскільки занадто великі ризики рефінансування і незрозумілі терміни можливого надання фінансових ресурсів. При цьому втрати від війни на Донбасі будуть і далі в значній мірі впливати на економічну ситуацію, обумовлюючи продовження рецесії.
Нагадаємо, раніше свої прогнози по Україні погіршив Світовий банк. Так, СБ погіршив прогноз зниження ВВП України в 2015 році до 2,3% з 1%, оцінюючи темпи відновлення економіки в 2016-2017 роках відповідно в 3,5% і 3,8%.

Раніше директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард також назвала критично необхідним надання Україні додаткової фінансової допомоги поряд з програмою кредитування економіки країни по лінії МВФ для стабілізації ситуації в країні.
Як відомо, Україна і МВФ підписали дворічну програму співпраці в квітні 2014 року загальним обсягом фінансування 17 млрд дол. У 2014 році Україна отримала від МВФ два транші кредиту загальним обсягом 4,6 млрд дол.

Чергова місія Міжнародного валютного фонду прибула в Україну 8 січня поточного року і приступила до роботи. За підсумками роботи цієї місії українські власті чекають отримання чергових траншів МВФ, а також можливого перегляду програми, включаючи збільшення фінансування або зміна графіка отримання кредитних коштів. Як зазначала міністр фінансів Наталія Яресько, поки обсяг траншей і термін їх надання не є предметом переговорів. Однак сам факт надання Україні коштів є критично важливим для інших зовнішніх кредиторів, включаючи Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк та інші фонди.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+