8 найпопулярніших валют на форексі

8 найпопулярніших валют на форексі

Форекс

Незважаючи на те, що серед людей існує думка про те, що форекс — забава виключно для банкірів, диверсифікація портфоліо може піти на користь кожному. Навіть коли інші ринки впадають у відчай, на форексі можна відшукати прекрасні можливості для отримання прибутку.

forex

 

Таким чином, знайомство з форексом і його основами може піти на користь будь-якому трейдеру і інвестору.

Пропонуємо докладніше поглянути на те, що необхідно знати кожному учаснику ринку про вісім основних валютах, а також стоять за ними центробанках.

↑ к содержанию

1) Долар США (USD)

Центробанк: Федеральна резервна система, ФРС [долар всемогутній]

Федеральна резервна система, створена в 1913 г, є центральним банківським органом США. В її чолі стоїть голова ФРС, а також Рада правління, при цьому основна увага приділяється Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС (FOMC).

FOMC стежить за ринковими операціями, а також грошово-кредитною політикою і процентними ставками. До його складу входить 5 з 12 поточних глав федеральних резервних банків (обов’язково — глави ФРБ-Нью-Йорка) і 7 членів Ради керуючих Федеральної резервної системи. Незважаючи на те, що правом голосу володіють лише 12 представників ФРС, всі інші глави федеральних резервних банків також запрошуються на засідання ФРС, які проходять раз на 6 тижнів, і можуть висловлюватися на тему поточної економічної ситуації.

Американський долар (USD) є національною валютою країни з найбільшою в світі економікою — США. Як і будь-яка інша валюта, долар відчуває підтримку завдяки економічним факторам, включаючи показники ВВП, звіти з виробничої та промислової сфер. Тим не менш, особливий вплив на курс валюти надає центрбанк і реалізована їм грошово-кредитна політика.

↑ к содержанию

2) Єдина європейська валюта (EUR)

Центробанк: Європейський центральний банк, ЄЦБ [Вічний суперник долара]

Штаб-квартира ЄЦБ, який грає роль центробанку для країн європейського валютного блоку, розташовується у Франкфурті, Німеччина. Структура ЄЦБ нагадує ФРС: у банку є комітет, відповідальний за прийняття рішень у сфері грошово-кредитної політики — очолюваний головою Виконавча рада, до складу якого входить п’ять членів. Ще чотири місця резервуються для представників європейських країн з найбільшими економіками — Німеччини, Франції, Італії та Іспанії. Завдяки цьому гарантується обов’язкову присутність представників цих країн у разі змін в адміністрації. Засідання ради проходять приблизно 10 разів на рік.

Крім ухвалення рішень у сфері грошово-кредитної політики, ЄЦБ має право на грошову емісію. Як і в ФРС, решта представники ЄЦБ можуть вступати в обговорення політики банку в разі будь-яких невдач.

ЄЦБ відрізняється від ФРС тільки тим, що замість того, щоб прагнути максимізувати зайнятість і підтримувати стабільність ставок в довгостроковій перспективі, як це робить ФРС, ЄЦБ працює на підтримку цінової стабільності, тоді як загальні економічні рішення носять лише другорядний характер. З цієї причини ухвалення рішення за розміром ставок часто залежить від інфляційних показників в споживчій сфері.

Незважаючи на складну структуру ЄЦБ, єдина європейська валюта достатня проста в розумінні. У порівнянні з доларом євро має схильність повільніше рухатися по відношенню до інших валют (наприклад, фунту або австралійського долара). У середньому за день котирування коливаються в межах 30-40 пунктів, а в разі сплесків волатильності коливання доходять до 60 пунктів за день.
Крім того, при відкритті угод з євро необхідно приймати в розрахунок час. Як правило, найбільш вдалі угоди за участю євро відкриваються на торгах в Лондоні і США (2 am-11am EST).

↑ к содержанию

3) Японська єна (JPY)

Центробанк: Банк Японії (БЯ) [Технічно складна, фундаментально проста валюта]

Будучи заснованим в 1882 г, Банк Японії є центробанком в країні з другої в світі економікою. Банк відповідає за грошово-кредитну політику, а також за випуск валюти, операції на грошовому ринку, а також аналізує економічну ситуацію в країні.
Рада з грошово-кредитній політиці банку прагнути гарантувати економічну стабільність, безперервно обмінюючись поглядами з урядом, при цьому працюючи над незалежністю банку і прозорістю його рішень.

Засідання БЯ проходять 12-14 разів на рік, в них беруть участь глава БЯ і дев’ять його представників, включаючи двох заступників голови банку.

Японська валюта активно бере участь в керрі-трейд угодах, особливо проти новозеландський і австралійської валют, що пов’язано з виключно низькими процентними ставками в країні. У підсумку трейдери воліють оцінювати довгострокові перспективи ієни, виходячи з технічних факторів.

У середньому діапазон денних торгів ієни обмежений 30-40 пунктами, при цьому іноді зустрічаються сплески волатильності до 150 пунктів.

Найзручніше здійснювати операції з ієною в години перетину європейської та американської сесій (6am — 11am EST).

↑ к содержанию

4) Британський фунт (GBP)

Центробанк: Банк Англії (БА) (Королівська валюта)

Будучи центральним банком Сполученого Королівства, Банк Англії є еквівалентом ФРС. Комітет з грошово-кредитної політики Банку Англії очолюється головою банку. До складу комітету входить дев’ять членів — чотири зовнішніх (призначаються Міністром фінансів), головний економіст, глава ринкових операцій, головний економіст комітету і два заступники голови банку. Зустрічі проходять щомісяця, при цьому Комітет Банку Англії з грошово-кредитній політиці приймає як рішення в області процентних ставок, так і вирішує більш загальні питання економічного плану, прагнучи забезпечити цінову стабільність.

Цільової поріг інфляції встановлений Комітетом на рівні 2%. Якщо темпи зростання цін перевищують цю стелю, главі банку необхідно в листі повідомити про це міністру фінансів. Публікація цього листа викликає жвавий інтерес учасників ринку, тому що найчастіше підвищує ймовірність політики стримування грошової маси.
Трохи більше волатильний в порівнянні євро, фунт, який часто називають британським фунтом стерлінгів, має схильність до коливань в більш широкому дневно діапазоні. Як правило, курс змінюється в межах 100-150 пунктів, при цьому коливання у вузькому діапазоні, обмеженому 20 пунктами, також не рідкість для фунта. При цьому коливання курсу часто пов’язані зі зміною крос-валют, а цьому трейдери фокусують увагу на таких парах, як фунт / ієна або фунт / швейцарський франк. У підсумку найбільш сильні коливання фунта припадають на європейську та американську сесію, тоді як на торгах в Азії зміни котирувань мінімальні.

↑ к содержанию

5) Швейцарський франк (CHF)

Центробанк: Національний банк Швейцарії, НБШ (Валюта банкірів)

На відміну від інших центробанків, НБШ є керівним органом з державною і приватною формами власності. Фактично, з технічної точки зору НБШ є корпорацією з особливим регламентом. Трохи більше половини банку належить незалежним швейцарським штатам. Рішення в області грошово-кредитної політики приймаються складом з трьох осіб, засідання проходять щоквартально. При цьому рада правління приймає рішення про діапазон процентних ставок (плюс / мінус 25 базових пунктів).

Крім того, варто відзначити цікаві відносини, які складаються між євро і франком. Як і євро, швейцарський франк практично не змінюється в ході торгових сесій. У середньому ціновий діапазон обмежується 35 пунктами за день. Найбільш активно валюта торгується в ході сесії в Лондоні.

↑ к содержанию

6) Канадський долар (CAD)

Центробанк: Банк Канади (БК) («Канадець»)

Банк Канади був створений в 1934 г і з тих пір виступає в ролі центробанку, покликаного «фокусуватися на підтримці низькою і стабільною інфляції, а також ефективному розподілі державних коштів та рівні державного боргу».

Банк Канади схожий на НБШ, так як представляє свого роду корпорацію, чиї акції належать Міністерству фінансів. Незважаючи на близькість державних інтересів, в обов’язки глави банку входить забезпечення цінової стабільності незалежно від поточної адміністрації, але в той же самий час банку необхідно враховувати урядові побоювання.

Цільовий показник інфляції коливається в межах 2-3%, при цьому в разі будь-яких відхилень БК має схильність до більш жорстких, ніж гнучким, заходам. Денний діапазон коливань котирувань «канадця», як правило, обмежується 30-40 пунктами.
Крім того, інтерес для трейдерів представляє залежність курсу «канадця» від цін на нафту. Канада є найбільшим експортером нафти, в результаті чого канадський долар часто використовується трейдерами при хеджуванні угод з сировиною або при відкритті спекуятівних позицій на сигналах від ринку нафти.

↑ к содержанию

7) Австралійський (AUD) і новозеландський (NZD) долари

Резервний банк Австралії / Резервний банк Нової Зеландії (Любимчики «керрі-трейда»)

Резервний банк Австралії пропонує одні з найвищих відсоткових ставок на світовому ринку, при цьому підтримка цінової стабільності та економічної сили в довгостроковій перспективі є наріжним каменем його довгострокової політики. На чолі банку стоїть голова, до Ради правління входить шість чоловік на додаток до заступника голови банку і міністру фінансів. Засідання банку проходять 9 разів на рік.

Обидві валюти беруть активну участь у керрі-трейд, так як у порівнянні з іншими основними валютами пропонують максимальні відсотки. Завдяки цьому у разі делеверіджа рівень волатильності коливань цих валют може зростати. У середньому коливання котирувань обмежуються 30-40 пунктами в день, як і з іншими валютами.

Крім того, обидві валюти демонструють залежність від сировинних ресурсів, особливо золота і срібла.

↑ к содержанию

8) Південноафриканський ранд (ZAR)

Центробанк: Південно-Африканський центральний банк (SARB)

Південно-Африканський центральний банк грає роль основного регулятора в грошово-кредитній сфері ПАР. Що стосується основних обов’язків, то центробанк є основним кредитором, а також кліринговим банком і основним хранителем золота. Крім того, центробанк відповідальний за «досягнення і підтримка цінової стабільності», що також має на увазі валютні інтервенції у разі їх необхідності.
Всі рішення приймаються головою банку та Радою правління банку, до складу якого входить 14 осіб. Засідання проходять 6 разів на рік.

У середньому денні коливання ранда можуть досягати 1000 пунктів. Тим не менш, при перекладі в долари США ці коливання еквівалентні коливань фунта, тому ранд є прекрасною валютою для відкриття угод (особливо якщо врахувати потенціал «керрі-трейда»).

Крім того, варто приділити увагу відносинам валюти з золотом або платиною. Враховуючи те, що ПАР лідирує в галузі експорту обох металів, це можна порівняти з кореляцією між канадським доларом і нафтою. Таким чином, коли економічно календар порожній, сировинний ринок може підказати можливості для відкриття позицій.

У міру розвитку фінансових ринків частка валютно-обмінних операцій у денних транзацкіях буде зростати. Щоденні обсяги сектора вже наближаються до 3 трлн дол. У результаті валютний ринок пропонує роздрібним і інституційним інвесторам все більше можливостей для здійснення операцій.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+