8 основних принципів роботи на ринку форекс

8 основних принципів роботи на ринку форекс

Форекс

8 основних принципів роботи на ринку форекс

Для участі в торгах на ринку форекс зовсім не обов’язково бути трейдером. Адже кожного разу під час подорожей за кордоном доводиться проводити обмін на іноземну валюту і тим самим брати участь у валютному ринку, або ринку форекс. Насправді, ринок форекс — це величезний фінансовий гігант, що перевищує за розміром будь ринки цінних паперів.

Незважаючи на настільки значні розміри ринку, торгівля валютами грунтується на досить простих принципах. Розглянемо основні з них, розумінням яких повинен володіти будь-який інвестор на форексі.

↑ к содержанию

Вісім основних економік світу

На відміну від фондової біржі, де на вибір інвестору надані тисячі акцій, на валютному ринку необхідно володіти інформацією про економіки восьми країн світу. Оцінивши економічну ситуацію в кожній з них, можна визначити, цінність якої з валют занижена або переоцінена, і скористатися наданими можливостями. Основна частина угод на форексі скоюється з валютами наступних восьми країн:

Фінансові ринки даних країн найскладніші і великі в світі. Якщо сконцентруватися на даній «вісімці», можна отримати дохід від відсотків по найбільш надійним і ліквідним фінансовим інструментам на ринку.

Економічна статистика по кожній з країн публікується майже кожен день. Це дозволяє інвесторам завжди бути в курсі останніх новин і ефективно оцінювати стан економік.

↑ к содержанию

Прибутковість і прибуток

Коли мова йде про торгівлю валютою, важливо завжди пам’ятати, що прибуток визначається прибутковістю.

Якщо торги ведуться на готівковому валютному ринку, то по суті відбувається купівля і продаж двох конкретних валют. Всі валюти котируються парами, оскільки цінність кожної валюти визначається по відношенню до іншої. Приміром, якщо котирування EUR / USD дорівнюють 1,3500, це означає, що для покупки одного євро потрібно 1,35 долара.

При будь-якій угоді з іноземною валютою одночасно купується одна валюта і продається інша. Фактично, виручка від продажу однієї валюти використовується для придбання іншої. Більш того, будь-яка валюта в світі пов’язана з основною процентною ставкою, встановленої центробанком конкретної країни. Трейдер зобов’язаний виплатити відсоток по проданій валюті, однак він також має право на отримання відсотка по купленій валюті.

Наприклад, розглянемо пару новозеландський долар / японська ієна (NZD / JPY). Припустимо, що основна процентна ставка в Новій Зеландії становить 8 %, а в Японії — 0,5 %. На валютному ринку процентні ставки вимірюються в базисних пунктах. Базисний пункт — це одна сота від 1 %. Отже, процентна ставка в Новій Зеландії дорівнює 800 базисним пунктам, а в Японії — 50 базисних пунктів. Таким чином, при відкритті довгої позиції по парі NZD / JPY можна заробити 8 % в річному численні, проте при цьому необхідно заплатити 0,5 %. Чистий прибуток становить 7,5 %, або 750 базисних пунктів.

Багаторазова віддача

На ринку форекс можна використовувати велику кредитне плече. Найчастіше відношення кредитного капіталу до власного складає 100:1. Це означає, що трейдер може управляти активами на суму 10 000 дол, у той час як власні вкладення дорівнюють 100 доларам. Проте, кредитне плече має зворотний бік медалі: у разі успішних угод прибуток багаторазово збільшується, проте « промахи » призводять до величезних збитків.

Тому очевидно, що користуватися кредитним плечем треба розумно. Проте, навіть якщо використовувати відносно традиційний розмір кредитного плеча 10:1, то прибутковість в 7,5 % по парі NZD / JPY може перетворитися в 75 %-ную прибуток в річному численні. Отже, якщо трейдер відкрив позицію по парі NZD / JPY в 100000 вартістю 5000 доларів, то щоденний дохід за рахунок відсотка становить 9,40 дол Всього через 10 днів прибуток досягне 94 долара, через 3 місяці — 940 доларів, а через рік — 3760 доларів. Зовсім непоганий результат, враховуючи, що аналогічна сума, покладена на ощадний вклад у банку буде приносити всього 250 доларів в рік (з процентною ставкою в 5 %). Єдина перевага банківського вкладу — це безризикова інвестиція з доходом в 250 доларів щорічно.

Використання кредитного плеча в основному підсилює будь-який рух на ринку. Наскільки швидко зростає дохід, настільки ж збільшуються і втрати. Проте, обмежити збитки можна за допомогою стопів. Більше того, практично всі форекс- брокери надають послуги моніторингу маржі: спеціальна програма — » сторож » стежитиме за відкритою позицією 24 години на добу 5 днів на тиждень. У разі перевищення маржинальних вимог позиція буде закрита автоматично. Подібна страховка від ризиків допоможе уникнути негативного балансу і обмежити ризики кількістю коштів на рахунку.

↑ к содержанию

Стратегія «керрі трейд»

Цінність валюти ніколи не залишається стабільною. Саме ця динаміка лежить в основі найбільш популярної торгової стратегії всіх часів під назвою «керрі трейд». В рамках даної тактики трейдери намагаються заробити не тільки на різниці в процентних ставках двох країн, а й на зміну вартості валют. У минулому було чимало подібних можливостей для хорошого заробітку. Розглянемо ряд історичних прикладів.

У період між 2003 г і кінцем 2004 р пара AUD / USD мала позитивний спред прибутковості в 2,5 %. На перший погляд, цифра зовсім невелика, проте з використанням кредитного плеча хоча б 10:1, прибуток склав би 25 %. В цей же час вартість австралійського долара виросла з 56 до майже 80 центів по відношенню до долара, тобто зростання обмінного курсу склав 42 %. Ті, хто в цей період брав участь у торгах по парі — а це стосується багатьох хеджевих фондів — не тільки заробив на позитивній прибутковості, а й отримав величезних дохід від приросту капіталу.

Гарну можливість для використання стратегії «керрі трейд» також надала пара USD / JPY в 2005 р. У період з січня по грудень курс долара до ієни виріс з 102 до максимуму на 121,40, після чого повернувся до позначки 117,80. Підвищення ціни від мінімуму до максимуму склало 19 %. Ця цифра виглядає куди більш привабливою, ніж дохід в 2,9 %, який протягом цього терміну забезпечив індекс S & P 500. Більш того, усереднений диференціал процентних ставок між доларом і ієною дорівнював приблизно 3,25 %. Без використання кредитного плеча річний дохід становив 22,25 %. А співвідношення позикового капіталу до власного 10:1 могло б принести 220 % прибутку.

↑ к содержанию

Успіх стратегії «керрі- трейд»

Ключ до успіху при використанні «керрі трейд» полягає не в тому, щоб просто об’єднати в пару валюти з найвищою і низькою процентною ставкою. Напрямок спреда набагато важливіше, ніж сама величина спреда. Для того щоб угода «керрі- трейд» була максимально ефективною, треба відкрити довгу позицію по валюті, чия процентна ставка ось-ось має зрости, проти валюти зі стабільною або понижающейся процентною ставкою. Подібне співвідношення дотримується, коли центробанк країни, національну валюту якої трейдер збирається придбати, має намір підвищити процентні ставки, а також коли центральний банк країни, валюту якої трейдер хоче продати, розглядає питання про зниження процентної ставки.

Якщо повернутися до прикладу з парою USD / JPY, то в період між 2005 г і 2006 г політика ФРС США була вкрай агресивною: основна процентна ставка підвищилася з 2,25 % ( січень) до 4,25 %. Зростання склало 200 базисних пунктів. Банк Японії, тим часом, зберігав процентну ставку на нульовій позначці. В результаті, різниця процентних ставок у США і Японії зросла з 2,25 % ( 2,25 % — 0 %) до 4,25 % ( 4,25 % — 0 %). Таке явище називається зростаючим процентним спредом.

Суть полягає в тому, що кожен трейдер хоче укласти таку угоду «керрі трейд» так, щоб прибуток приносила не тільки позитивна і зростаюча прибутковість, а й потенційне підвищення ціни. Саме остання обмовка вкрай важлива, оскільки підвищення вартості валюти може збільшити дохід від угоди «керрі трейд», точно також як знецінення валюти може скоротити прибуток або повністю позбавити трейдера виручки.

Знайомство з процентними ставками

При торгівлі на форексі важливо розуміти, в якому напрямку можуть рушити процентні ставки в цікавій країні. Загалом, якщо економічні показники в державі сприятливі, темпи зростання високі, а рівень інфляція росте, то центробанк, ймовірно, буде підвищувати процентні ставки для упокорення інфляції та контролю над розвитком економіки. У зворотному випадку, якщо для економіки країни настали важкі часи, починаючи із зниження попиту і закінчуючи повною рецесією, то високопоставлені особи, можливо, розглядатимуть питання про зниження процентних ставок.

Висновок

Завдяки широкій доступності програмного забезпечення для електронної торгівлі, форекс став як ніколи доступний для кожного. Найбільший фінансовий ринок світу відкриває величезні можливості для тих інвесторів, які готові витрачати час на вивчення його особливостей і способів зниження торгових ризиків.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+