Британський фунт: що повинен знати кожен трейдер?

Британський фунт: що повинен знати кожен трейдер?

Форекс

royal-mint-pound-set-2008

Складно заперечувати той факт, що торги на валютному рику, або форексі, стають все більш популярними серед спекулянтів. Рекламні проспекти розхвалюють «безкомісіону» торгівлю, цілодобовість доступу, неймовірний потенціал прибутку і наявність демо-рахунків, на яких можна перевірити торгові стратегії в дії.

Легкодоступність ринку пов’язана з ризиком. Форекс дійсно не має меж. Але кожному самостійному амбітному трейдеру доводиться протистояти тисячам професіоналів, які працюють на провідні банки та фонди. Незважаючи на цілодобову роботу, тут не відбувається фактичний обмін валюти. Угоди здійснюються між окремими банками, брокерами, розпорядниками фондів чи іншими учасниками ринку: 75% від загального обсягу торгів припадає всього на 10 домінуючих компаній.

Тому непідготовлений учасник навряд чи зможе знайти собі місце під сонцем. Інвестори заздалегідь ретельно готуються до торгів. Зокрема, майбутнім трейдерам важливо розуміти економічні основи провідних світових валют і знати унікальні фактори, які впливають на їх вартість.

↑ к содержанию

Знайомтеся — британський фунт

Британський фунт (також фунт стерлінгів) з фінансової точки зору є однією з найбільш важливих валют у світі. По обороту торгів фунт займає 4-е місце серед суперників, а також 3-е місце як резервна валюта.

Роль фунта у світовій економічній історії величезна. Колись британська валюта була домінуючою і займала в міжнародній торгівлі та фінансах нинішнє місце американського долара. Проте на тлі наслідків другої світової війни і розпаду Британської імперії фунт стерлінгів в 1940-х рр. втратив свою перевагу, однак зовсім не загубив значущості.

GBP також посідає дуже цікаве місце в історії хеджевих фондів і валютної спекуляції. У 1990 г Британія вступила в європейський механізм валютних курсів — систему «напівприв’язаних» обмінних курсів у Європі. Вона була спрямована на зниження волатильності обмінних курсів з тим, щоб підготувати дорогу для єдиної валюти. На жаль, система не забезпечила заявлених переваг. В результаті Британія випробувала на собі рецесійний тиск, а Банку Англії прийшлось вливати величезні кошти в економіку країни в марних спробах утримати заявлений курс.

Валютні спекулянти, одним з найбільш відомих серед яких став Джордж Сорос, зробили ставку на те, що заявлений обмінний курс не зможе встояти (оскільки економічні умови зробили його нестійким) і стали активно продавати фунт. У кінцевому рахунку Британія відмовилася від системи. Це сталося 16 вересня 1992 р, в середу, що отримала назву «чорна середе». Прибуток Сороса перевищила 1 млрд доларів.

За спинами всіх основних валют на ринку форекс стоять центральні банки відповідних країн. Британським фунтом завідує Банк Англії. Практично всі західні центральні банки вважають контроль над інфляцією першорядним завданням (поряд з підтриманням економічного зростання). Однак Банк Англії недвозначно слідує політиці, спрямованої на досягнення 2%-ного рівня інфляції.

↑ к содержанию

На яку економіку спирається британський фунт?

Якщо відштовхуватися від темпів зростання ВВП, то в 2011 Великобританія займала 6-е місце у світі. Протягом останніх 20 років британська економіка, в основному, демонструвала стабільне зростання, хоча і не найвидатніший. Лише в 2008 р світова криза і рецесія дали про себе знати. Зростання інфляції виявився стрибкоподібним: на початку 1990-х рр. інфляція досягла 8%, після чого в останні пару років повернулася до цілком прийнятних рівнів.

Більше приводів для занепокоєння несе в собі недавнє збільшення державного боргу в процентному співвідношенні до ВВП. На початку 1990-х рр. фіксувалося 50% від ВВП, однак відтоді баланс Британії значно покращився. Проте, починаючи з 2008 р, розмір боргу знову виріс.

І хоча Великобританія належить до Європейського союзу, вона не є членом єврозони. Це означає повний суверенітет монетарної і фіскальної політики. Однак навіть за європейськими стандартами британська економіка дуже глобалізованому, а Лондон вважається другим за важливістю фінансовим центром світу. Тому не дивно, що Великобританія розглядається як добра альтернатива США для тих компаній, які хочуть залучити капітал, уникаючи складнощів американської системи роботи з цінними паперами.

Британія, як правило, слідує політиці, орієнтованій на розвиток ділової сфери. Країна являється провідним конкурентом на світовому ринку фармацевтичної та аерокосмічної промисловості, а також у банківській справі, фінансах, рекламному бізнесі та бухгалтерському обліку. Незважаючи на старіння населення, країна володіє конкурентоспроможними трудовими ресурсами.

І хоча єдиним великим торговим партнером Британії є Сполучені штати Америки, європейський ринок — основне джерело імпорту та експортного попиту. Таким чином, економічні умови і монетарна політика Європи мають величезний вплив на здоров’я британської економіки. Саме тому трейдерам, зацікавленим у фунті стерлінгів, буде корисно відслідковувати економічні показники єврозони нарівні з публікаціями з Британії.

↑ к содержанию

Від чого залежить положення британського фунта.

Якщо порівняти «правильний» обмінний курс, розрахований на основі горезвісних економічних моделей, і реальну ціну валюти, то значення найчастіше занадто сильно відрізняються один від одного. Причина криється в тому, що трейдери спираються на набагато більш різноманітні показники, ніж кілька економічних змінних. Адже навіть теоретичні прогнози можуть зрушити валютний курс, як це відбувається на ринку акцій через оптимізм чи песимізм інвесторів.

Серед найбільш значущих для GBP публікацій можна назвати наступні: дані по приросту ВВП, роздрібних продажам, статистика щодо промислового виробництва, інфляції та торговому балансу. Всю інформацію можна легко знайти в Інтернеті або в таких фінансових виданнях, як Bloomberg і Wall Street Journal. Уваги також заслуговує інформація по зайнятості населення, по процентних ставках, в тому числі заплановані засідання центробанків. Не зайвим буде переглядати щоденний новинний потік, оскільки такі явища, як природні катаклізми, політичні вибори, зрушення в державній політиці та інші помітні події, можуть помітно вплинути на валютний курс.

Політика Банку Англії припускає підтримку рівня інфляції в розмірі 2%. Тому рішення про процентні ставки, як і супутні коментарі, набувають особливої важливості для британського фунта. Трейдери часто відслідковують ціни на основні види сировини, такі як нафта і природний газ, зернові, оскільки вони можуть служити ознакою появи інфляційного тиску на економіку.

Великобританія є основним місцем призначення світових інвестицій, і їх обсяг, безумовно, може вплинути на обмінний курс. Країна також стає все більш популярною альтернативою Нью-Йорку з точки зору залучення капіталу, що не проходить безслідно для фунта.

↑ к содержанию

Специфічні фактори, які впливають на фунт стерлінгів

Британський фунт займає 3-е місце за популярністю як резервна валюта. З одного боку, це пов’язано зі статусом країни як фінансово-торгового центру та фінансової столиці Європи. З іншого боку, багатовікове світове лідерство також залишило свій відбиток.

Великобританія має вельми непостійну репутацію країни з консервативною монетарною політикою. Подібне сприйняття то посилюється, то слабшає, залежно від партії, яка керує країною, і ступеня скорочення або збільшення державних витрат і трансфертних платежах. Проте вважається, що британській уряд зазвичай дотримується консервативної і передбачливою політики, спрямованої на стабільний, хоча і скромний, економічне зростання. Також важливо відзначити, що британський фунт — одна з небагатьох валют, яка котирується дорожче американського долара, тобто на 1 GBP можна купити більше 1 USD.

↑ к содержанию

Висновок

Оскільки основна частина моделей з передрікання валютних курсів стосується лише невеликих проміжків часу, передбачати подальшу поведінку пар вкрай складно. При цьому прогнози, засновані на економічних умовах в країні, задають довгострокові тренди, незважаючи на свою непопулярність серед короткострокових трейдерів.

Великобританія не може похвалитися чисельністю населення або великими територіальними кордонами. Проте країна має одну з провідних світових економік і має багату історію світового економічного лідерства. Мабуть, Британія знайшла «золоту середину» у співвідношенні частки промислового сектора і сфери послуг в економіці, а проведена політика спрямована на досягнення стабільності і передбачуваності. Британський фунт стерлінгів, швидше за все, і далі буде грати роль основної світової валюти і складе серйозну конкуренцію американському долару.

 

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+