Міжринкові відносини

Міжринкові відносини

Форекс

Grafiki

В очах початківців трейдерів ринок подібний величезному страшному звірові. Численні індекси, типи акцій та їх категорії, — все це непросто освоїти навіть цілеспрямованому інвестору. Прояснити ситуацію можна, якщо розібратися у відносинах, збудованих між різними типами ринків. Аналіз відносин, що складаються між сировинними ресурсами, котируваннями валют і цінами на облігації та акції також може допомогти в пошуку вигідних угод.

В більшості своїй, міжринкові відносини формують ланцюжок залежностей. За допомогою її аналізу можна оцінити спрямованість руху конкретних ринків.

Робота всіх чотирьох ринків взаємопов’язана, при цьому в міжринкових відносинах проглядаються як прямі, так і зворотні залежності.

↑ к содержанию

Ланцюжок відносин

Для початку розберемо відносини, що складаються між сировинними ресурсами, облігаціями, акціями та курсами валют.

Підвищення цін на сировину призводить до зростання вартості товарів. Посилення цінового тиску, як правило, стимулює підйом процентних ставок. Враховуючи зворотну залежність між процентними ставками і вартістю облігацій, з підйомом перших останні падають. При цьому, як правило, вартість облігацій корелює з курсами акцій, тобто падіння облігацій стимулює зниження котирувань акцій.

Якщо взяти до уваги подорожчання кредитування і підвищення витрат на бізнес у зв’язку з інфляційними процесами, можна припустити, що акції компаній також не демонструють високі результати.

Як правило, зниження ринку цінних паперів трохи відстає від падіння облігацій.

Ситуація на валютному ринку може впливати на всі інші торговельні майданчики, але в основному коливання курсів валют відображаються на ринку сировини. Ціни на сировину, відповідно, впливають на облігації, а ті, в свою чергу, надають вплив на ринок цінних паперів.

Як правило, ціни на сировину змінюються в напрямку, протилежному руху долара: зниження котирувань долара відносно інших валют приводить до зростання вартості сировини (так як ціни розраховуються в доларах).

Крім усього, варто враховувати деяку ступінь запізненості реакцій в ланцюжку — все не може відбуватися одночасно. У період затримок потрібно брати до уваги інші фактори, які також роблять вплив на ситуацію на ринку.

Як же інвестор може з користю застосувати цю інформацію?

Аналіз міжринкових відносин не надає конкретних сигналів для відкриття позицій. Тим не менш, його можна використовувати для підтвердження трендів і прогнозування розворотів.

В умовах інфляції ціни на сировину ростуть, і те, коли це відіб’ється на економіці, — лише питання часу. Якщо ціни на сировину ростуть, облігації починають втрачати вартість, в той час як котирування акцій поки ще рухаються вгору. Проте, врешті-решт «бичачий» тренд на ринку цінних паперів буде пригнічений. Акції будуть змушені здійснити відкат; і його терміни — знову лише питання часу.

Як ми бачимо, зростання цін на сировину і що почалося зниження облігацій — ще сигнал для продажів на ринку цінних паперів.

У цей період часу цілком можливі вдалі угоди на «бичачому» ринку цінних паперів. Інвесторам необхідно лише стежити за тим, щоб акції не пробивали основних ліній підтримок або не опускалися нижче середнього. У зворотному випадку підтвердиться розворот на ринку цінних паперів.

↑ к содержанию

Умови, при яких ланцюжок залежностей може порушитися

Як правило, міжринкові відносини складаються саме так, як описувалося вище. Проте, бувають і виключення з правил. Наприклад, під час азіатського колапсу в 1997 р. на американських ринках спостерігалася протилежна реакція облігацій та акцій (перші росли, а останні падали, і навпаки), що суперечить позитивній кореляції між облігаціями і цінами на акції. Чому ж таке відбувається?

Як правило, типова ринкова ситуація має на увазі наявність інфляції. З цієї причини, якщо на ринку присутні дефляційні тенденції, описані вище відносини можуть руйнуватися. Як правило, дефляція призводить до зниження ринку цінних паперів. У відсутність потенціалу для зростання ймовірність підвищення акцій вкрай мала. Вартість облігацій, з іншого боку, зростає, відображаючи падаючі процентні ставки (нагадаємо, тут спостерігається зворотна залежність).

Таким чином, в побудові прогнозів необхідно враховувати економічні умови регіону, від чого залежатиме, якого роду залежність спостерігається у взаєминах акцій і облігацій — пряма або зворотна.

Крім того, час від часу буває, що якийсь із ринків коливається у флете. Варто врахувати, що якщо один елемент ланцюжка не реагує на зміни, це зовсім не означає, що всі інші послідкують цьому прикладу. Наприклад, якщо ціни на сировину застрягли на місці, але котирування долара падають, ймовірність розвитку «ведмежих» настроїв щодо акцій і облігацій досить висока. Іншими словами, основні тенденції продовжують працювати, навіть якщо на одному з ринків спостерігається консолідація.

Це відбувається з тієї простої причини, що стан економіки залежить від цілого ряду численних факторів. Наприклад, з виходом американської компанії на світовий ринок, її вплив на ринок цінних паперів збільшується. При цьому всі компанії демонструють постійне прагнення до зростання, тому не дивно, якщо відносини між ринками акцій і валют придбають зворотну залежність. Це пояснюється тим, що з виходом на іноземні ринки великої кількості компаній, обсяг прибутку, повернутого в США, з падінням долара зростає. Виходячи з цього, щоб ефективно застосовувати результати аналізу міжринкових відносин, необхідно враховувати динаміку глобальної економіки.

↑ к содержанию

Висновок

Правильне застосування результатів аналізу міжринкових відносин може принести інвестору велику користь. Як правило, цей інструмент слід використовувати для визначення ймовірності розвороту ринку, при цьому не можна забувати про довгострокові економічні умови, які необхідно обов’язково враховувати при проведенні аналізу.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+