Основи крос-валютної тріангуляції

Основи крос-валютної тріангуляції

Форекс

Groshzi_(1)

Крос-валютна тріангуляція зберігає свою значимість, оскільки багато крос-валютні пари не торгуються на міжбанківському ринку, як стандартні пари. У міру перетворення валютних ринків з прийняттям євро стали з’являтися такі крос-валютні пари, як EUR / JPY, GBP / CHF, GBP / JPY, EUR / GBP і інші, що пов’язано з різними причинами. Провідним компаніям, імпортерам та експортерам, інвесторам і туристам, — всім потрібен був метод, що дозволяв би одночасно вести справи в євро і переводити на батьківщину зароблений прибуток у національній валюті.

Варто відзначити, що жодна з країн, до яких належать зазначені базові валюти, не підписала Маастрихтський договір, відмовившись тим самим від прийняття євро. З підписанням Регламенту ЄС 1103/97 від 11 вересня 1997 р визначався законний порядок конвертації валют у євро. Регламент також встановив конвертованість до 6, а потім до 3 десяткових розрядів. Тріангуляція стала правовою нормою ведення справ в єврозоні. Введений закон дав інвесторам, трейдерам і банкірам новий метод торгівлі валютами з необмеженими можливостями отримання прибутку. Процес тріангуляції в даній статті буде розглядатися з точки зору засоби торгівлі та отримання доходу.

↑ к содержанию

Як тріангуляція змінює процес торгівлі

Ще до виникнення тріангуляції будь-якої британської компанії, яка вела торгівлю в Швейцарії і заробляла швейцарські франки, доводилося конвертувати їх спочатку в долари США, а потім продавати долари і купувати британський фунт. До появи валютних крос-курсів повернути зароблені за кордоном гроші на батьківщину можна було шляхом послідовної конверсії через долари США. Тріангуляція дозволяє отримати вигоду із спредів між ціною попиту (бід) і ціною пропозиції (пропозиція) на міжбанківському ринку.

Інвестори і трейдери з великим капіталом завжди знаходять невідповідності між спредами покупка-продаж серед безлічі крос-валютних пар, існуючих сьогодні завдяки введенню євро. Тим часом відповідні умови для проведення подібних арбітражних операцій деколи тривають не більше 10 секунд. На щастя, комп’ютерні технології допомагають вирішити цю проблему, надаючи прямий доступ до міжбанківського ринку. Завдяки цьому трейдери можуть отримати прибуток за рахунок спредів між ціною попиту та пропозиції на ринках по всьому світу.

↑ к содержанию

Приклад № 1

Припустимо, що трейдеру відомі ціна попиту і пропозиції по парам AUD / USD і NZD / USD, і він хоче отримати прибуток від AUD / NZD.

Ціна попиту AUD / NZD = ціна попиту AUD / USD розділити на ціну пропозиції NZD / USD = певний відсоток

Ціна пропозиції AUD / NZD = ціна пропозиції AUD / USD розділити на ціну попиту NZD / USD = певний відсоток

Підсумковий відсоток, отриманий на різниці цін попиту та пропозиції, покаже, чи можна отримати прибуток по даній угоді.

↑ к содержанию

Приклад № 2

Припустимо, у трейдера є можливість тріангуляції по 3 парам, таким як GBP / CHF, EUR / GBP і EUR / CHF, де пара GBP / CHF котирується через пара EUR / GBP і EUR / CHF. Відзначимо, що пара GBP / CHF складається з базових валют в EUR / GBP і EUR / CHF. Для цього необхідно провести конверсії за участю євро.

Ціна попиту GBP / CHF = ціна попиту EUR / CHF розділити на ціну пропозиції EUR / GBP = певний відсоток

Ціна пропозиції GBP / CHF = ціна пропозиції EUR / CHF розділити на ціну попиту EUR / GBP = певний відсоток, обчислений в євро

Прибутковість або збитковість даної угоди визначається обмінними курсами. Слід звернути увагу на конверсію євро з GBP і CHF. Валютна тріангуляція зазвичай включає в себе конверсію за участю або євро, або долара.

↑ к содержанию

Приклад № 3

Припустимо, необхідно провести тріангуляцію CHF / JPY через долар США. Пару CHF / JPY можна представити як USD / CHF і USD / JPY. Ціна попиту дорівнює відношенню ціни попиту USD / JPY до ціни пропозиції USD / CHF. Для того щоб визначити ціну пропозиції, треба ціну пропозиції USD / JPY розділити на ціну попиту USD / CHF.

Якщо курс USD / CHF дорівнює 1,5000-10, а курс USD / JPY дорівнює 100,00-10, то для крос-курсу CHF / JPY ціна попиту дорівнює 100,00:1,5010 = 66,6223 JPY / CHF, а ціна пропозиції дорівнює 100,10:1,5000 = 66,7337 JPY / CHF.

↑ к содержанию

У більшості випадків тріангуляція передбачає отримання вигоди за рахунок невідповідностей у валютних курсах. На практиці це можна реалізувати різними способами. Наприклад, можна відкрити дві довгі позиції по конкретній парі і одну коротку, або ж можна продати дві пари, а купити одну. Кожен день на ринках по всьому світу — в Токіо, Лондоні, Нью-Йорку, Сінгапурі, Австралії — з’являється необмежене число можливостей для тріангуляції. Найбільш часто в процесі тристороннього обміну беруть участь такі валюти, як CHF, EUR, GBP, JPY і USD конвертувати євро в національні валюти.

Основна формула зазвичай зводиться до наступного вигляду: A / B * B / C = C / B. Крос курс повинен дорівнювати відношенню двох відповідних валютних пар. Так, пара EUR / GBP = EUR / USD розділити на GBP / USD. Точно так же GBP / CHF = GBP / USD * USD / CHF.

Що примітно, все більше і більше брокерів, у тому числі роздрібних валютних брокерів, включають крос-валютні пари у свої робочі списки. Тепер парами USD / GBP і USD / EUR торгувати також легко, як і парами GBP / USD та EUR / USD. Багато бізнесменів вважають за краще вести справи на готівковому валютному ринку, тому що впевнені, що тут їх операція буде виконана, а курси на міжбанківському ринку настільки непостійні.

Трейдери можуть з легкістю проводити тристоронні арбітражні операції з двома або трьома валютними парами, а також отримувати прибуток на різниці спреда покупка-продажа. Це може спрацювати у випадку з дрібними роздрібними трейдерами, фонди яких обмежені. Однак для гравців з великим капіталом все може скластися по-іншому, тому що спот-ринок не завжди відображає реальні обмінні курси. Більш великим учасникам, мабуть, буде краще дочекатися певного готівкового курсу, і лише потім проводити валютні операції. Однак не всі готові йти на такий ризик, втрачаючи дорогоцінний час і разом з ним можливість отримати прибуток.

↑ к содержанию

Висновок

Арбітражні і тристоронні угоди надають безліч можливостей для отримання доходу, і не завжди мають на увазі роботу з обмінними курсами. Трейдери цілком можуть витягти прибуток, здійснюючи покупки на валютних ринках, здійснюючи форвардні та своп-угоди, торгуючи опціонами і граючи на відмінностях у прибутковості цінних паперів, застосовуючи аналогічну систему по відношенню до кожного з ринків.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+