Знайомство з найбільшими центральними банками світу

Знайомство з найбільшими центральними банками світу

Форекс

images

Одним з факторів, який, без сумніву, впливає на поведінку валют на ринку, є процентні ставки. Саме вони спонукають міжнародних інвесторів переводити кошти з однієї країни в іншу в пошуках більш високих і надійних доходів. Протягом багатьох років у центрі уваги професійних інвесторів було збільшення процентних ставок різних країн. Однак більшість індивідуальних трейдерів не знає, що ключову роль грає не сама величина процентних ставок, а прогнози щодо того, куди рушать процентні ставки в майбутньому.

Знайомство з причинами дій центробанків допоможе передбачити подальші кроки фінансових регуляторів, а також визначити майбутній напрямок руху конкретної валютної пари. У статті розповідається про структуру та основне коло інтересів кожного з провідних центральних банків світу і дається повна інформація про основних гравців в рамках даних банків. Також пояснюється, як комбінувати відповідні монетарні політики кожного з центральних банків для того, щоб передбачити напрямок руху процентних ставок по валютній парі.

↑ к содержанию

Приклади

Розглянемо поведінку валютної пари NZD / JPY в період між 2002 р. і 2005 р. Протягом зазначеного часу Резервний банк Нової Зеландії підвищив основну процентну ставку з 4,75% до 7,25%. У Японії, навпаки, процентні ставки зберігалися на нульовій позначці. Таким чином, процентний спред між новозеландським доларом і японською ієною розширився до 250 базисних пунктів. Це сприяло зростанню курсу NZD / JPY на 58% за аналогічний період.

FX_1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рис. 1: Графік руху пари NZD / JPY

Протягом 2005 р, з іншого боку, британський фунт стерлінгів втратив більше 8% по відношенню до американського долара. І хоча процентні ставки в Британії залишалися вище, ніж у США, фунт стерлінгів послабив позиції, оскільки процентний спред звузився з 250 до всього 25 базисних пунктів. Наведені приклади підтверджують, що найбільше значення має майбутній напрямок руху процентних ставок, а не те, в якій країні вони вищі.

FX_2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рис. 2: Графік руху пари GBP / USD в 2005 г

↑ к содержанию

8 найбільших центральних банків світу

Федеральна резервна система США (ФРС)

Федеральний резерв є, мабуть, одним з найвпливовіших центробанків у світі. Американський долар бере участь практично в 90% всіх валютних угод, тому дії ФРС надають загальний вплив на цінність багатьох валют. Рішення по процентним ставкам приймає Комітет з операцій на відкритому ринку ФРС (FOMC), в який входить 7 членів правління ФРС, а також 5 з 12 глав федеральних резервних банків. Ключова роль фінансового регулятора полягає в забезпеченні цінової стабільності і впевненого економічного зростання в довгостроковій перспективі. Комітет проводить засідання 8 разів протягом року.

↑ к содержанию

Європейський центральний банк (ЄЦБ)

Заснований Європейський центробанк був в 1999 р. Рішення про зміну монетарної політики приймає Рада керуючих ЄЦБ. До складу Ради входить 6 членів Виконавчого комітету центробанку, а також керуючі національних центробанків країн Єврозони. Як і всі центральні банки, ЄЦБ не любить несподіванок. Саме тому, якщо в планах фінансового регулятора змінити процентні ставки, то зазвичай чиновники заздалегідь натякають про це громадськості за допомогою виступів перед пресою. Основні завдання центробанку зводяться до того, щоб забезпечити цінову стабільність і підтримати впевнене економічне зростання. На відміну від ФРС, ЄЦБ намагається підтримувати річний рівень споживчої інфляції нижче 2%. Враховуючи залежність економіки Єврозони від експорту, банк не прагне до зайвого зміцненню єдиної валюти, адже це несе в собі певний ризик для експортного ринку. Засідання проводяться 1 раз на 2 тижні. Але рішення по грошово-кредитній політиці зазвичай приймаються на тих засіданнях, яким супроводжує прес-конференція (11 разів на рік).

↑ к содержанию

Банк Англії (БА)

Комітет Банку Англії з грошово-кредитній політиці складається з 9 членів: голови БА, 2 його заступників, 2 виконавчих директорів центробанку, а також 4 незалежних експертів. Банк Англії часто підноситься як найефективніший центробанк у світі. Зараз пост глави БА займає Марк Карні. Основне завдання фінансового регулятора зводиться до підтримки монетарної і фінансової стабільності. Так, монетарна політика центробанку спрямована на те, щоб утримувати стабільний рівень цін і підтримувати почуття впевненості в національній валюті. Для цього встановлено цільовий рівень інфляції в 2%. При перевищенні даного рівня банк буде вживати заходів щодо стримування темпів зростання інфляції. Якщо ж фактичне значення показника виявиться значно нижче цільових 2%, це змусить центробанк стимулювати зростання інфляції. Для вирішення питань з грошової політики Комітет проводить щомісячні засідання.

↑ к содержанию

Банк Японії (БЯ)

До Комітету Банку Японії з грошово-кредитній політиці входить глава БЯ, 2 заступника та 6 інших членів. Оскільки японська економіка дуже залежна від експорту, то у Банку Японії навіть більше підстав, ніж у ЄЦБ, для того, щоб уникати дуже високого курсу національної валюти. Як відомо, центробанк вже втручався у відкритий ринок з тим, щоб штучно послабити ієну за допомогою посиленої продажу національної валюти проти американського євро та долара. Також представники банку схильні робити часті публічні заяви. Оскільки основна мета фінансового регулятора зводиться до підтримки цінової стабільності та забезпечення стійкості фінансової системи в цілому, то саме показники інфляції стають основною турботою центробанку. Комітет проводить засідання 1-2 рази на місяць.

↑ к содержанию

Національний банк Швейцарії (НБШ)

До ради керуючих Національного банку Швейцарії входить лише 3 людини, які приймають рішення з процентних ставок. На відміну від інших центробанків, НБШ встановлює діапазон процентних ставок, а не конкретний цільовий рівень. Як і у випадку з Японією і Єврозоною, економіка Швейцарії також знаходиться в тісній залежності від експорту. Це означає, що центробанк не зацікавлений у занадто сильній національній валюті. Тому основна тенденція — дотримуватися більш консервативного погляду на підвищення процентних ставок. Ключова функція НБШ — забезпечити цінову стабільність з урахуванням загальної економічної ситуації. Рада керуючий проводить засідання 1 раз на квартал.

↑ к содержанию

Банк Канади (БК)

Рішення щодо зміни грошової політики приймаються після одноголосного схвалення всіх членів правління банку — голови БК, старшого заступника та 4 інших заступників. Основне завдання канадського центробанку зводиться до підтримки збереження і вартості національної валюти. Цільовий рівень інфляції дорівнює 1-3%. Треба відзначити, що Банку Канади вдається триматися в рамках заданого діапазону ще з 1998 р. Засідання, як і у ФРС, проводяться 8 разів на рік.

↑ к содержанию

Резервний банк Австралії (РБА)

Голова центробанку, його заступник, секретар Казначейства і 6 незалежних членів, які призначаються урядом, входять до складу Комітету РБА по грошово-кредитній політиці. Основне завдання центробанку зводиться до забезпечення стабільності валюти, а також до підтримання повної зайнятості населення, добробуту громадян і економічного процвітання країни. Цільовий рівень інфляції дорівнює 2-3% на рік. Засідання проходять 11 разів на рік (зазвичай в 1-й вівторок кожного місяця, за винятком січня).

↑ к содержанию

Резервний банк Нової Зеландії (РБНЗ)

Відповідальність за прийняття рішень з монетарної політики в РБНЗ, на відміну від інших центральних банків, повністю лежить на чолі центробанку. Основне завдання фінансового регулятора — підтримувати стабільні ціни і уникати нестійкості виробництва, процентних ставок і обмінних курсів. Цільовий рівень інфляції РБНЗ становить 1,5%. Центробанк докладає великі зусилля з підтримання заданого рівня, оскільки невідповідність буде означати відставку глави банку. Засідання проводяться 8 разів на рік.

↑ к содержанию

Підсумки

Знаючи про структуру, основні завдання і найбільш впливових особах кожного з провідних центральних банків, можна з більшою впевненістю прогнозувати подальші кроки фінансових регуляторів. Для багатьох центробанків ключовим показником є інфляція. Зазвичай темпи зростання інфляції оцінюються за допомогою індексу споживчих цін. Якщо реальний рівень перевищує намічений центробанком, то ЦБ більш схильний до жорсткості грошової політики. Якщо темпи зростання інфляції виявляються нижче цільових, то курс на «м’яку» монетарну політику виглядає більш імовірним. Вірним способом передбачити можливий напрямок руху валютної пари є комбінований аналіз монетарних політик відповідних центробанків. Якщо один центральний банк підвищує процентні ставки, а другий дотримується існуючого курсу, то валютна пара, швидше за все, буде рухатися в напрямку процентного спреду (за винятком непередбачених обставин).

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+