Що таке іпотека або іпотечний кредит?

Що таке іпотека або іпотечний кредит?

Ипотека

В українській дійсності таке явище, як іпотека або іпотечний кредит, набуло широкого поширення порівняно недавно, на відміну від західних країн. Проте воно зараз на слуху і хто-небудь хоч що-небудь про це напевно чув.

Спробуємо всю інформацію систематизувати і скласти чітке уявлення про іпотеку.

Отже, слово «іпотека» має грецьке коріння і в буквальному перекладі означає «заставу». Визначення іпотеці можна дати наступне: це цільова позика для придбання нерухомості, що видається під заставу придбаного об’єкта або який-небудь інший нерухомості, що знаходиться вже у власності позичальника.

Іпотечне кредитування має особливий статус серед інших кредитних пропозицій, більше того, такі кредити регулюються спеціальними нормативними актами в галузі іпотечних кредитів.

що-таке-іпотека

Відмінною особливістю іпотечного кредиту є його цільова спрямованість, тобто на придбання конкретного об’єкта нерухомості, узгодженого з банком. У своїй більшості іпотека — це різновид довгострокового кредитування, дуже рідкісні в практиці випадки, коли оформляється такий кредит на період менший, ніж 5 років.

При отриманні іпотечного кредиту об’єкт застави оформляється за всіма правилами в органі, що реєструє об’єкти нерухомості, тобто по суті, встановлюється заборона на відчуження і будь-які інші угоди з цією нерухомістю до погашення заборгованості. Також предмет застави є гарантією для кредитора повернення істотної суми кредиту, в іншому ж випадку заборгованість погашається за рахунок об’єкта застави.

↑ к содержанию

Переваги та недоліки іпотеки

Переваги

Цілком очевидно, що основною перевагою іпотеки виступає той факт, що придбати заповітну нерухомість представляється можливим прямо зараз, виключаючи довгі роки накопичення необхідних коштів. Більш того, купуючи нерухомість за допомогою іпотеки, ви відразу ж стаєте її власником і маєте можливість зареєструватися на цій житлоплощі, так само як і члени вашої родини.

Купуючи нерухомість з іпотечним кредитом, ви підвищуєте рівень безпеки операції. Причиною тому є додаткові перевірки «юридичної чистоти» нерухомості, що купується, що проводяться кредитною установою. Вони так само, як і ви, зацікавлені у «чистої» угоді і відсутності проблем у майбутньому.

При оформленні іпотеки однією з обов’язкових умов є страхування ризиків, в цьому випадку страховий пакет включає в себе максимально можливу кількість випадків та ризиків втрати нерухомості, в тому числі страхуванню підлягають і випадки втрати здоров’я і працездатності позичальника.

Ще одним приємним моментом в іпотеку є можливість отримання майнових вирахувань з податків. Такі маніпуляції значно скорочують витрати за іпотечними платежами і тим самим зменшують реальний розмір уплачиваемой ставки по іпотеці.

↑ к содержанию

Недоліки

Основним недоліком іпотеки є підсумкова сума «переплати» за придбаний таким чином об’єкт нерухомості. Така ситуація цілком закономірна, враховуючи довгостроковість цього кредиту. Сума переплати по іпотеці досягає 100-200% від вартості об’єкта нерухомості. Природно, що гроші досить величезні, але в цьому і є «підводний» камінь іпотеки: отримуєте великі суми сьогодні і живете в своєму будинку, але розраховуєтесь за це за подвійною ціною.

Наступний недолік іпотечного кредитування полягає в тому, що існує ще маса додаткових витрат, які обходяться в підсумку в «копієчку». Це плата послуг оцінювачів при придбанні житла на вторинному ринку, оплата нотаріальних послуг, плата за обслуговування відкритого позичкового рахунку, щорічна сплата страхових премій.

І завершальним недоліком іпотеки є досить серйозні вимоги до позичальника, підходить під які далеко не кожен бажаючий. Навіть якщо ви впевнені в своїх силах і можливостях, в тому, що «потягнете» іпотеку, з вами не завжди може погодитися кредитор. І як наслідок цього недоліку, — це необхідність надання досить значного пакету документів кредитору для розгляду вас як кандидата на іпотеку.

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+