05 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

05 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

05 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Консультаційний центр

10.01.12

31.01-21 Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбувся 05 січня 2012 року, щодо застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з платниками податків спілкувалась начальник відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА в Чернівецькій області Наталія Залуцька.

Який термін подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування фізичним особам — підприємцям, які прийняли рішення сплачувати єдиний податок з 1 січня 2012 року?

Відповідно до пп. «г» п. 5 ст. 1 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян», а також фізичні особи – підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм Закону № 4014 і відповідають вимогам ст. 291 Кодексу, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року. Для визначення обсягу доходу, що дає право на застосування спрощеної системи оподаткування у 2012 році суб’єктами господарювання, які не були платниками єдиного чи фіксованого податку, дохід від провадження господарської діяльності, одержаний у 2011 році, перераховується з урахуванням норм ст. 292 Кодексу.

Який порядок сплати єдиного податку за січень 2012 року фізичними особами підприємцями — платниками єдиного податку першої і другої груп?

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку встановлено статтею 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями. Згідно з п.295.1 ст.295 Кодексу платники податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного), але не більш як до кінця поточного звітного року. Пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» установлено, що рішення відповідних сільських, селищних, міських рад про встановлення ставок єдиного податку, прийняті на виконання цього Закону, застосовуються, як виняток із положень підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Кодексу, з 1 січня 2012 року.

Які фізичні особи – підприємці не можуть бути платниками єдиного податку?

Відповідно до пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особі – підприємці, які здійснюють:

— діяльність з організації, проведення азартних ігор;

— обмін іноземної валюти;

— виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин);

— видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення; видобуток, реалізацію корисних копалин; діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України «Про страхування», сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом III ПКУ;

— діяльність з управління підприємствами;

— діяльність з надання послуг пошти та зв’язку;

— діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

— підприємці, які здійснюють технічні випробування та дослідження (група 74.3 КВЕД ДК 009:2005);

— діяльність у сфері аудиту (пп. 291.5.2 п. 291.5 ст. 291 ПКУ);

— фізичні особи — підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів (пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 ПКУ);

— страхові (перестрахові) брокери (пп. 291.5.4 п. 291.5 ст. 291 ПКУ);

— фізичні особи – нерезиденти (пп. 291.5.7 п. 291.5 ст. 291 ПКУ);суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг, крім безнадійного податкового боргу, що виник внаслідок дії обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) (пп. 291.5.8 п. 291.5 ст. 291 ПКУ).

Чи повинні сплачувати єдиний податок фізичні особи — підприємці платники єдиного податку першої та другої груп за час відпустки або хвороби, якщо є відповідні підтверджуючі документи та праця найманих працівників не використовувалась?

Відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) фізичні особи – підприємці — платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Згідно із п. 295.6 ст. 295 ПКУ суми єдиного податку, сплачені відповідно до п. 295.5 ст. 295 ПКУ підлягають зарахуванню в рахунок майбутніх платежів з цього податку за заявою платника єдиного податку. Помилково та/або надміру сплачені суми єдиного податку підлягають поверненню платнику в порядку, встановленому ПКУ.

Який строк сплати єдиного податку ФОП третьої групи?

Відповідно до п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями фізичні особи – підприємці — платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал. Згідно із п. 295.4 ст. 295 Кодексу сплата єдиного податку здійснюється за місцем податкової адреси.

Відділ масово – роз’ яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

05 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»