07 жовтня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

07 жовтня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

07 жовтня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

Консультаційний центр

13.10.11

Під час “гарячої лінії”, яка відбулась 7 жовтня поточного року начальник відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці Марія Коцим’юк відповідала на запитання абонентів, зокрема:

Як формуються загальний оподатковуваний дохід та сума витрат приватного підприємця на загальній системі оподаткування, а саме: за касовим методом чи за першою подією?

Відповідно до п. 177.2 ст. 177 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи — підприємця.

Оскільки виручкою фізичної особи — підприємця вважається дохід, отриманий у грошовій та негрошовій формі, то датою при формуванні загального оподатковуваного доходу є дата фактичного надходження коштів на банківський рахунок (до каси) або отримання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) ним товарів, тобто застосовується касовий метод.

До складу витрат включаються лише витрати, пов’язані з отриманням доходу та підтверджені відповідними документами про їх оплату.

Чи співпадають терміни подання податкової звітності в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку з термінами подання податкової звітності у паперовій формі?

Відповідно до пунктів 1,2,3 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.2008р. № 233, податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.

Згідно з п.49.5 ст.49 Податкового кодексу у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, — не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Податкова звітність в електронному вигляді, отримана органами ДПС пізніше терміну, встановленого законодавством для податкової звітності, вважається поданою з порушенням терміну.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

07 жовтня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»