15 грудня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

15 грудня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

23.12.11

Під час “гарячої лінії”, яка відбулась 15 грудня поточного року з в. о.першого заступника голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернівці Ярославом Городенським абоненти отримали відповіді на свої запитання, зокрема:

Чи можна включити до собівартості виробленої продукції понаднормові втрати виробництва?

Відповідно до п. 140.3 ст.140 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. №2755-VI (зі змінами та доповненнями, далі – Податковий кодекс) до витрат не включається сума фактичних втрат товарів, крім втрат у межах норм природного убутку чи технічних (виробничих) втрат та витрат із розбалансування природного газу в газорозподільних мережах, що не перевищують розмір, визначений Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним центральним органом виконавчої влади, або іншим органом, визначеним законодавством України.

Правила цього пункту не застосовуються до електричної та/або теплової енергії при визначенні витрат платників податків, пов’язаних із передачею та/або постачанням електричної та/або теплової енергії.

Отже, витрати виробництва понад норми технічних (виробничих) втрат не включаються до складу витрат, що враховуються при визначенні об’єкта оподаткування.

Як правильно у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства відображаються результати перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти, якщо виникають як позитивне значення, так і від’ємне значення курсових різниць?

У разі, якщо за підсумками перерахунку операцій, виражених в іноземній валюті, заборгованості та іноземної валюти, у платника податку виникають як позитивне значення, так і від’ємне значення курсових різниць, то такі показники не згортаються.

Зокрема, у Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, позитивне значення курсових різниць відображається у рядку 03.19 додатку ІД до рядка 03 декларації та переноситься у складі підсумкової суми цього додатка до рядка 03 декларації, від’ємне значення курсових різниць – у рядку 06.05.12 додатка ІВ до рядка 06.5 декларації та переноситься у складі підсумкової суми цього додатка до рядка 06.5 декларації.

Відповідно до норм Податкового кодексу, в якому розмірі підприємство має право віднести до податкових витрат витрати на перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників?

Відповідно до п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу України при визначенні об’єкта оподаткування враховуються такі витрати подвійного призначення, зокрема у пп. 140.1.3 передбачено, що це:

— витрати платника податку на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників робітничих професій, а також у разі якщо законодавством передбачено обов’язковість періодичної перепідготовки або підвищення кваліфікації;

— витрати на навчання та/або професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації у вітчизняних або закордонних навчальних закладах;

— витрати на організацію навчально-виробничої практики за профілем основної діяльності платника податку або в структурних підрозділах, що забезпечують його господарську діяльність, осіб, які навчаються у вищих та професійно-технічних навчальних закладах.

У разі розірвання письмового договору (контракту), зазначеного в абзаці другому цього підпункту, платник податку зобов’язаний збільшити дохід у сумі фактично здійснених ним витрат на навчання та/або професійну підготовку, які були включені до складу його витрат. Внаслідок такого збільшення доходу нараховується додаткове податкове зобов’язання та пеня в розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день виникнення податкового зобов’язання з податку, яке мав би сплатити платник податку у встановлений строк у разі, якщо б він не користувався податковою пільгою, встановленою цим підпунктом, обчислені до суми такого податкового зобов’язання та розраховані за кожен день недоплати, закінчуючи днем збільшення доходу.

Сума відшкодованих платнику податку збитків за такою угодою (договором, контрактом) не є об’єктом оподаткування в частині, що не перевищує суми, на які збільшено дохід, сплати додаткового податкового зобов’язання та пені, зазначених в цьому абзаці.

Отже, підприємство має право віднести до складу витрат витрати на перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників без обмежень у разі дотримання норми пп. 140.1.3 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+