18 листопада відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”

18 листопада відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія”

05.12.11

05.12-2 Під час проведення сеансу “гаряча лінія”, який відбувся 18 листопада поточного року з першим заступником голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Чернівці Ярославом Городенським найбільш актуальні питання стосувались податку на додану вартість, зокрема:

Юридична особа зареєструвалася платником податку на додану вартість у минулому місяці. Як відобразити операції з постачання товарів за цей період у першій податковій декларації з ПДВ та реєстрі виданих та отриманих податкових накладних?

Відповідно до п.202.1 ст.202 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI звітним (податковим) періодом є один календарний місяць. Якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

Враховуючи зазначене, особі, яка реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першу податкову декларацію з ПДВ необхідно подати за наслідками першого повного календарного місяця, яка включає дані за період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем цього першого повного календарного місяця.

Дані першого звітного періоду підлягають відображенню по відповідних рядках розділу І податкової декларації з ПДВ. При цьому, копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних до органу державної податкової служби подаються такою особою в терміни, що передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), а саме, окремо за місяць, в якому відбулась реєстрація платником ПДВ, та окремо за місяць, наступний за місяцем реєстрації.

Як правильно заповнюються додатки до податкової декларації з ПДВ (у гривнях з копійками чи без копійок)?

Відповідно до п.6 р. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.11 №41, усі показники у податковій звітності з ПДВ проставляються у гривнях без копійок з відповідним округленням за загальновстановленими правилами. Окрім того, всі форми додатків до податкової декларації з ПДВ передбачають заповнення показників в гривнях.

Таким чином, суми операцій з постачання/придбання та суми ПДВ в податковій декларації з ПДВ проставляються в гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Слід зазначити, що з метою мінімальних відхилень обсягів постачання та сум ПДВ, вказаних у Розрахунку коригування сум ПДВ до податкової декларації з податку на додану вартість (Д1) та у Розшифровках податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) доцільним є заповнення даних в розрізі контрагентів у гривнях з копійками, а, відповідно, при заповненні рядків «Усього» (Д1) та «Усього за місяць» (Д5) проводити округлення за загальновстановленими правилами.

Як в податковій декларації з ПДВ відображається розрахунок коригування, виписаний до отриманої податкової накладної, за якою проведений розподіл сум податку відповідно до частки використання сплаченого податку в оподатковуваних та неоподатковуваних операціях?

Згідно з п.4.4 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 25.01.11 №41, у разі використання товарів/послуг та/або необоротних активів в оподатковуваних операціях та неоподатковуваних операціях платник податку з метою формування податкового кредиту здійснює розподіл суми ПДВ відповідно до визначеної у таблиці 1 (Д7) (додаток 7) частки використання в оподатковуваних операціях у рядку 15 податкової декларації з ПДВ.

П.4.5 р. V Порядку №41 визначено, зокрема, що у рядку 16.1.2 податкової декларації з ПДВ відображається коригування згідно зі ст.192 р. V ПКУ обсягів придбання та податкового кредиту, який було включено у рядок 15.1 податкової декларації.

У рядку 16.1.3 податкової декларації з ПДВ відображається коригування згідно зі ст.192 р. V ПКУ обсягів придбання, по яких ПДВ не включався до податкового кредиту і які було включено у рядок 15.2 податкової декларації.

При заповненні цих рядків обов’язковим є подання (Д1) (додатка 1) до декларації, який заповнюється в розрізі контрагентів та розрахунків коригування до податкових накладних.

Підприємство подає податкову звітність в електронному вигляді. Яка звітність буде вважатись “оригіналом”, якщо у зв’язку з виправленням показників ту ж саму декларацію з ПДВ протягом дня повторно надсилали декілька разів?

Відповідно до р. ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 №233, податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до органів ДПС засобами телекомунікаційного зв’язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі. При відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (враховуючи час на своєчасну доставку документів до органів ДПС у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції). Якщо платник податків надіслав до органів ДПС кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до органів ДПС останнім до закінчення граничного терміну, встановленого законодавством для подання податкової звітності за умови, що його було сформовано правильно, прийнято до бази даних ДПС та платнику податків надійшла про це друга квитанція.

Враховуючи вищенаведене, платник має право повторно відправляти податкові декларації, розрахунки у разі виправлення помилок до закінчення граничного строку подання декларації, вказавши при цьому тип документа „звітний новий”.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+