2 листопада відбувся сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія»

2 листопада відбувся сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія»

10.11.11

25.11-9 Для абонентів “гарячої лінії”, яка відбулася 2 листопада з начальником відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці Марією Коцим’юк питання про те, що змінить Законопроект №8521 для фізичних та юридичних осіб — платників єдиного податку було найактуальнішим, зокрема:

Як і зміни внесе Законопроект №8521 для фізичних осіб — платників єдиного податку для права отримання Свідоцтва платника єдиного податку?

Відповідно до законопроекту №8521 зміняться критерії відповідності для права на отримання Свідоцтва платника єдиного податку та ставки єдиного податку. Всіх спрощенців поділили на 4 групи:

перша група — обсяг товарообігу до 150 тис. грн. на рік, без права найму робочої сили, ставка податку від 10 до 100 гривень на місяць. Група підприємців, які займаються роздрібною торгівлею на ринку або займаються у сфері послуг;

друга група — оборот до 1 млн. грн. на рік, мають право залучати до 10 працівників, ставка від 20 до 200 гривень в місяць;

третя група — оборот до 3 млн. грн. на рік з правом найму до 20 працівників, податок — 3% з урахуванням ПДВ або 5% без урахування ПДВ;

четверта група — юридичні особи, щорічний оборот до 5 млн. грн., максимум може бути 50 найманих працівників, податок — 3% з урахуванням ПДВ або 5% без урахування ПДВ.

Чи будуть внесені зміни стосовно податкових витрат за придбаними товарами, роботами, послугами в платників єдиного податку?

Новий документ скасовує норму (пп.139.1.12 ПКУ) щодо заборони включати до витрат усе придбане в підприємців-платників єдиного податку (виключенням було тільки придбання в спрощенців які працюють у сфері інформатизації). Натомість платники податку на прибуток зобов’язані будуть подавати розшифровки доходів та витрат пов’язаних із контрагентами – платниками єдиного податку.

Чи визначені законопроектом №8521 заборонені види діяльності для платників єдиного податку?

Законопроектом №8521 визначені заборонені види діяльності для платників єдиного податку юридичних та фізичних осіб, зокрема: діяльність з організації, проведення азартних ігор; обмін іноземної валюти; виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу ПММ в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин); видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення; видобуток, реалізацію корисних копалин; діяльність у сфері фінансового посередництва, крім діяльності у сфері страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом України “Про страхування”, сюрвейєрами, аварійними комісарами та аджастерами, визначеними розділом ІІІ ПКУ; діяльність з управління підприємствами; діяльність з надання послуг пошти та зв’язку; діяльність з продажу предметів мистецтва та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату; діяльність з організації, проведення гастрольних заходів.

Чи визначені законопроектом №8521 податки звільнені від сплати платниками єдиного податку?

Відповідно до законопроекту №8521 спрощена система звільняє від сплати наступних податків: податку на прибуток підприємств; ПДФО у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з правилами спрощеної системи; ПДВ з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім ПДВ, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку 3%; земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+