24 листопада відбувся сеанс телефонного з’язку «Гаряча лінія»

24 листопада відбувся сеанс телефонного з’язку «Гаряча лінія»

24 листопада відбувся сеанс телефонного з’язку «Гаряча лінія»

Консультаційний центр

08.12.11

Під час “гарячої лінії”, яка відбулась 24 листопада поточного року начальник відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці Марія Коцим’юк відповідала на запитання абонентів, зокрема:

Які штрафні санкції застосовуються органом ДПС за недотримання працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, не оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами)?

У разі виявлення в ході перевірки фактів недотримання працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, не оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та якщо ці дії призвели, зокрема, до порушення працедавцем правил нарахування, утримання та сплати в бюджет податку на доходи фізичних осіб, а також порядку подання інформації про фізичних осіб – платників податків, орган державної податкової служби визначає суму податкового зобов’язання по податку на доходи фізичних осіб. За результатами розгляду матеріалів перевірки у терміни та порядку, встановлені п.86.8 ст.86 Податкового кодексу України, керівником податкового органу (його заступником) приймаються відповідні податкові повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій, передбачених ст.123 та ст.119 Податкового кодексу України.

Крім цього, уповноважені на те посадові особи органів державної податкової служби за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємства, установ, організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, притягають винних осіб до адміністративної відповідальності згідно зі ст.163 прим.4 КУпАП.

У разі встановлення фактів умисного ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) винні особи притягаються до кримінальної відповідальності, передбаченої ст.212 ККУ.

Чи можна скористатися правом на податкову знижку за підсумками 2010 року?

Відповідно до Закону України від 07.07.11р. №3609-IV «Про внесення змін до Податкового кодексу України і деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України», платник податку, який бажає скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного року може подати до органу ДПС декларацію про суму свого загального річного оподатковуваного доходу до кінця року, що настає за звітним.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

24 листопада відбувся сеанс телефонного з’язку «Гаряча лінія»