26 та 28 грудня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

26 та 28 грудня відбувся сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія»

13.01.12 Запитання, що стосуються змін у спрощеній системі оподаткування були найактуальнішими під час проведення „гарячої лінії”, яка відбулась 26 та 28 грудня з начальником відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці Марією Коцим`юк, зокрема: Чи сплачують платники єдиного податку збір за спеціальне використання води з 1 січня 2012 року? За Податковим кодексом України цей збір не включено до переліку податків, від яких звільнені «єдиноплатники». Відповідно до ст.297.1 Податкового кодексу України платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків і зборів: 1) податку на прибуток підприємств; 2) податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з цією главою; 3) податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами та юридичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену підпунктом 1 пункту 293.3 статті 293 цього Кодексу; 4) земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; 5) збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності; 6) збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Тобто, з 1 січня 2012 року всі платники єдиного податку сплачуватимуть збір за спеціальне використання води. Чи має право фізична особа-підприємець, яка здійснює діяльність у сфері бухгалтерського обліку, перейти на спрощену систему оподаткування? Відповідно до пп. 291.5.2 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями не можуть бути платникам єдиного податку фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність у сфері аудиту. Згідно із ст. 3 Закону України від 22 квітня 1993 року № 3125-XII «Про аудиторську діяльність» із змінами та доповненнями аудит – це перевірка даних бухгалтерського обліку і показників фінансової звітності суб’єкта господарювання з метою висловлення незалежної думки аудитора про її достовірність в усіх суттєвих аспектах та відповідність вимогам законів України, положень (стандартів) бухгалтерського обліку або інших правил (внутрішніх положень суб’єктів господарювання) згідно із вимогами користувачів. При цьому, ст. 1 Закону України 16 липня 1999 року № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» із змінами та доповненнями визначено, що бухгалтерський облік – це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень. Враховуючи те, що діяльність у сфері бухгалтерського обліку та діяльність у сфері аудиту за своєю сутністю є різними видами діяльності, то фізичні особи – підприємці, які надають виключно бухгалтерські послуги мають право перебувати на спрощеній системі оподаткування та бути платникам єдиного податку. На який термін видається свідоцтво платника ЄП з 2012 року? Відповідно до п.299.3 ст.299 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV із змінами та доповненнями свідоцтво платника єдиного податку видається безстроково виключно суб’єкту господарювання або уповноваженій ним особі та не може передаватися для провадження господарської діяльності іншим особам. Чи необхідно фізичній особі-підприємцю при подані заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування з 2012 року надавати документ про сплату єдиного податку? Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 — 298.1.4 статті 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV. Фізичні особи – підприємці, які прийняли рішення працювати на спрощеній системі оподаткування в умовах Закону у терміни встановлені Законом (до 25 січня 2012 року) за власним бажанням в будь-який зручний для них час можуть подати до податкових органів заяву про застосування спрощеної системи, в якій потрібно обов’язково зазначити самостійно обрану підприємцем групу та ставку податку, в разі обрання третьої групи. Сплачувати авансовий внесок по єдиному податку підприємець повинен буде не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця (ст.295 Закону №4014). Тобто, з 01.01.2012 року платники першої та другої групи повинні сплачувати єдиний податок не пізніше 20 числа поточного місяця. Підтвердженням своєчасної сплати та розміру обраної ставки податку є документ про сплату. ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+