27 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

27 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

27 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

Консультаційний центр

31.01.12

Під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія», який відбувся 27 січня 2012 року, з платниками податків спілкувався начальник відділу оподаткування фізичних осіб ДПА в Чернівецькій області Олег Федишин.

Чи передбачений законодавством штраф за несвоєчасну сплату авансових платежів по ПДФО?

Фізичні особи – підприємці які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування відповідно до пункту 5,6 статті 177 «… подають до органу державної податкової служби податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені цим Кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (у співставних умовах), та сплачуються до бюджету по 25 відсотків щокварталу (до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада).

Тому згідно пункту 1 статті 126. «У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

— при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

— при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.»

Чи може ФОП бути платником ЄП другої групи якщо він виконує роботи (технічне обслуговування та ремонт автомобілів) на замовлення ФО, а оплата здійснюється за рахунок страхового відшкодування, коштів ЮО не платника ЄП (страхової компанії)?

Згідно пункту 4 статті 291 «Суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:

2) друга група — фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв…»

Таким чином виходячи із змісту заданого питання вважаємо, що фізична особа – підприємець, який надає послуги по технічному обслуговуванню автомобілів і має взаєморозрахунки з громадянами або із фізичними особами – підприємцями які обрали спрощену систему оподаткування то такий платник може обрати другу групу платника єдиного податку. Але якщо вказана фізична особа – підприємець має взаєморозрахунки із іншими суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність на загальній системі то здійснення діяльності в другій групі платника єдиного податку заборонено.

Чи повинна фізична особа при отримані доходу від здачі власної квартири в оренду подавати до органів ДПС податкову декларацію?

До 1 травня 2012 року триває кампанія декларування доходів громадян, під час якої всі громадяни, які здавали житло в оренду, зобов’язані за місцем своєї реєстрації (прописки) подати декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2011 році, та розрахуватись з бюджетом.

Громадяни, які надають в оренду іншим громадянам нерухомість (квартири, будинки, кімнати тощо), зобов’язані самостійно нараховувати та сплачувати податок з доходів фізичних осіб до бюджету за ставкою 15%. Податок сплачується протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного кварталу. По закінченню року таким платникам податку необхідно подати декларацію про доходи до податкової інспекції за місцем проживання.

Здаючи нерухомість в оренду, не забувайте нотаріально посвідчувати ці відносини, що є гарантією збереження ваших прав на житло, а також своєчасно декларувати доходи та сплачувати податки до бюджету.

Право на отримання податкової знижки фізичної особи – резидента за користування іпотечним житловим кредитом?

Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податку — резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

При сплаті процентів за іпотечним житловим кредитом в іноземній валюті сума платежів за такими процентами, здійснених в іноземній валюті, перераховується у гривні за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день сплати таких процентів. Таке право виникає в разі якщо за рахунок іпотечного житлового кредиту будується чи купується житловий будинок (квартира, кімната), визначений платником податку як основне місце його проживання, зокрема згідно з позначкою в паспорті про реєстрацію за місцезнаходженням такого житла.

Крім того, відповідно до пп. 166.3.8 п. 166.3 ст. 166 ПКУ фізична особа – резидент має право включити до податкової знижки суми витрат, які пов’язані із сплатою видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, гаданого на такі цілі, та процентів за ним. Згідно із п. 175.4 ст. 175 ПКУ право на включення до податкової знижки суми, розрахованої згідно з ст. 175, надається платнику податку за одним іпотечним кредитом протягом 10 послідовних календарних років починаючи з року, в якому: об’єкт житлової іпотеки придбавається; збудований об’єкт житлової іпотеки переходить у власність платника податку та починає використовуватися як основне місце проживання.

У разі якщо іпотечний житловий кредит має строк погашення більше ніж 10 календарних років, право на включення частини суми процентів до податкової знижки за новим іпотечним житловим кредитом виникає у платника податку після повного погашення основної суми та процентів попереднього іпотечного житлового кредиту. Відповідно до п. 175.5 ст. 175 ПКУ у разі якщо сума одержаного фізичною особою іпотечного житлового кредиту перевищує суму, витрачену на придбання (будівництво) предмета іпотеки, до складу витрат включається сума відсотків, сплачена за користування іпотечним кредитом у частині, витраченій за цільовим призначенням.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

27 січня відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія»