3 червня під час “Гарячої лінії”

3 червня під час “Гарячої лінії”

3 червня під час “Гарячої лінії”

Консультаційний центр

Під час “гарячої лінії”, яка відбулась 3 червня з першим заступником начальника ДПІ у м. Чернівці Юзвою Юрієм Михайловичем, платники мали змогу отримати відповіді з питань оподаткування, подання податкової звітності в електронному вигляді, а також щодо порядку розгляду звернень громадян органами ДПС.

Які терміни розгляду органами державної податкової служби письмових звернень платників податків?

Терміни розгляду письмових звернень установлено Законом України від 02.10.96 р. № 393/96-ВР «Про звернення громадян».

Звернення розглядаються та вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені питання неможливо, заступник керівника податкового органу відповідно до розподілу функціональних обов’язків установлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати 45 днів.

Чи відноситься до валових витрат попередня оплата за оренду обладнання та виробничих приміщень?

Порядок оподаткування операцій лізингу (оренди) визначено пп. 7.9.6 п. 7.9 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.94 р. № 334/94-ВР (у редакції Закону України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР, зі змінами та доповненнями). Відповідно до зазначеного підпункту орендар повинен збільшити суму валових витрат на суму нарахованого лізингового платежу за наслідками податкового періоду, в якому здійснюється таке нарахування.

Тобто платник податку не має підстав віднести до складу валових витрат поточного податкового періоду суми плати за оренду обладнання та виробничих приміщень, якщо умовами договорів оренди не передбачено здійснення попередньої оплати, а нарахування сум плати за оренду проваджується у майбутніх податкових періодах.

Як приватному підприємцю здійснити перехід на єдиний податок ?

Для того щоб перейти на спрощену систему оподаткування необхідно за 15 днів до початку наступного звітного кварталу подати письмову заяву до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації. Умовою для переходу є відсутність заборгованості за всіма встановленими податками та зборами. Рішення про перехід на єдиний податок може бути прийняте не більше одного разу на календарний рік. Новостворені суб’єкти підприємницької діяльності мають право перейти на єдиний податок з того кварталу у якому здійснена їх державна реєстрація.

Де можна отримати детальну інформацію про подання податкової звітності в електронному вигляді?

На сайті ДПА України ( www. sta. gov. ua ) або ДПА в Чернівецький області ( www. dpa. cv. ua ) у рубриці «Платникам податків про електронну звітність» можна ознайомитись з інформацією про подання податкової звітності в електронному вигляді, програмним забезпеченням та переліком акредитованих центрів сертифікації ключів.

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

3 червня під час “Гарячої лінії”