Актуальні питання на «гарячій лінії»

Актуальні питання на «гарячій лінії»

Актуальні питання на «гарячій лінії»

Консультаційний центр

18.07.12

Нещодавно в ДПІ у Сторожинецькому районі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником інспекції Віктором Васильовичем Гетьманом на тему:

„Зміни до Податкового кодексу України спростять і полегшать роботу підприємців. Особливості перетворення Державної податкової служби з фіскального органу на сервісну службу. Подання податкової звітності в електронному вигляді”:

— Чи можливий перехід з 01.10.2012 року платника єдиного податку ІІІ групи за ставкою 3 відсотки на сплату єдиного податку, встановлену для ІІ групи?

Відповідно до п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України з 01.07.2012 року платники єдиного податку отримали право переходу з однієї групи в іншу, Платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу. При цьому у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється свідоцтво платника податку на додану вартість у порядку, встановленому Податковим Кодексом.

— Які зміни введені з 01.07.2012 року щодо реєстрації податкових накладних в єдиному реєстрі податкових накладних?

Термін реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних змінено з 20 на 15 днів. Це дає можливість платнику своєчасно перевірити наявність реєстрації отриманої податкової накладної в ЄРПН та у разі відсутності реєстрації — реалізувати право на декларування податкового кредиту, у тому числі шляхом подання заяви (скарги) на контрагента у разі відсутності реєстрації податкової накладної.

— Підприємство з 01.07.2012 року перейшло із загальної на спрощену систему оподаткування. Чи входить до складу доходу вартість відвантажених товарів у ІІІ кварталі 2012 року, за які отримана попередня оплата (аванс) у ІІ кварталі 2011 року (період перебування на загальній системі)?

Так, входить. Для платника єдиного податку четвертої групи датою отримання доходу також є дата відвантаження товарів (виконання робіт, надання послуг), за які отримана попередня оплата (аванс) у період сплати інших податків і зборів.

-Чи має право перебувати на спрощеній системі оподаткування підприємець, що здійснюють діяльність з продажу ювелірних виробів, якщо так, то на якій ставці?

Для спрощення роботи підприємців внесено зміни в Податковий кодекс України. Відповідно до п.293.3 ст. 293 Податкового кодексу України на спрощеній системі оподаткування мають право перебувати фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, ставка єдиного податку по даному виду діяльності встановлена у розмірі 5 відсотків від доходу.

— Наше підприємство перебуває на загальній систему оподаткування. По результатах роботи за 2011 рік підприємство отримало збитки. Чи можливо їх відобразити в декларації з податку на прибуток за I півріччя 2012 року (за 2011 рік наші доходи склали 855 тис. грн.)?

Відповідно до підрозділу 4 розділу ХХ „Перехідних положень” Податкового кодексу України для підприємств з доходом за 2011 рік менше 1 мільйона гривень якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку за наслідками 2011 податкового року є від’ємне значення, то сума такого значення підлягає включенню до витрат звітного (податкового) періоду I півріччя 2012 року та наступних звітних (податкових) періодів до повного погашення такого від’ємного значення».

— Чи являється платником збору за спеціальне використання води підприємець, який здійснює роздрібну торгівлю у магазині (вода використовується для питних і санітарно-гігієнічних потреб)?

Відповідно до п.323.2 ст.323 Податкового кодексу України починаючи з ІІІ кварталу 2012 року не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані».

-Які заходи щодо перетворення Державної податкової служби з фіскального органу на сервісну службу проводяться в районі?

У І півріччі 2012 року ДПС району проведені заходи, які сприяють перетворенню Державної податкової служби з фіскального органу на сервісну службу, підвищенню рівня податкової культури. Для зручності платників податків в ДПІ у Сторожинецькому районі працює сервісний центр обслуговування платників податків, який оснащений сучасним устаткуванням. Результат — процес здавання звітності та одержання консультацій щодо податкового законодавства займає менше часу ніж раніше, зникли черги.

Крім цього, для всіх платників податків, що подають податкову звітність в електронному вигляді, запроваджено ще один податковий сервіс з отримання довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів в електронній формі на електронний запит платника податків. При цьому, за бажанням платника (відповідно до проставленої ним у електронній заяві позначки) довідка може видаватись також і у паперовому вигляді.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПІ у Сторожинецькому районі

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Актуальні питання на «гарячій лінії»