Актуальні питання з «гарячої лінії»

Актуальні питання з «гарячої лінії»

30.07.12

27 липня поточного року в ДПІ у Сторожинецькому районі відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з першим заступником начальника інспекції Людмилою Іванівною Хмелюк на тему: „Сучасні зміни у застосуванні РРО, порядок проведення розрахунків за готівку та можливість подання податкової звітності в електронному вигляді”.

— Проінформуйте щодо терміну створення РРО контрольних стрічок в електронному вигляді, та стосовно подання до органів ДПС електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО?

Так, 1 січня 2013 року наберуть чинності зміни до Закону №265 внесені Законами України від 02.12.10 №2756-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України», від 07.07.11 №3609-VI від 24 травня 2012 року N 4834-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», якими передбачено створення реєстраторами розрахункових операцій контрольних стрічок в електронному вигляді (паперова форма контрольної стрічки зберігається), забезпечення неможливості спотворення або знищення даних про проведені розрахункові операції, копій розрахункових документів, які на ній містяться, можливість ідентифікації зазначеного реєстратора на такій стрічці.

Електронна контрольна стрічка повинна буде містити електронні копії всіх фіскальних чеків і Z-звітів. Для цього у Законі № 265 з 1 січня 2011 року введено термін модем — це окремий або у складі реєстратора розрахункових операцій пристрій, призначений для передачі копії сформованих реєстратором розрахункових операцій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків в електронній формі по дротових або бездротових каналах зв’язку, до складу якого входить пам’ять для тимчасового зберігання цих копій.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в електронній формі, або електронні контрольно-касові реєстратори, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті реєстраторів розрахункових операцій або в пам’яті модемів, які до них приєднанні.

Суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді, за виключенням електронних контрольно-касових реєстраторів, повинні подавати до органів державної податкової служби по дротових або бездротових каналах зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних в готівковій та/або в безготівковій формі, або про обсяг операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься в їх фіскальній пам’яті.

— Чи передбачено чинним законодавством відповідальність за несвоєчасний запис звіту Z в книгу обліку розрахункових операцій?

Згідно норм діючого законодавства уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.

У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.

За не оприбуткування, (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у книзі обліку розрахункових операцій, на підставі фіскальних звітних чеків РРО, готівки застосовується фінансова санкція у п’ятикратному розмірі не оприбуткованої суми.

— Яка відповідальність передбачена для платників податків за неподання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО?

З 1 липня 2012 року вступить в дію норма (п.9 ст.17 Закону №265), яка передбачає застосування фінансових санкцій у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в разі неподання до органів державної податкової служби звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з реєстраторів розрахункових операцій по дротових або бездротових каналах зв’язку, в разі обов’язковості її подання.

— Який порядок переходу платників на подання звітності в електронному вигляді?

З метою успішного переходу платників до подання податкової звітності у електронному вигляді працює Акредитований Центр Сертифікації Ключів, який надає послуги електронного цифрового підпису безкоштовно.

Сектор з реєстрації заявників та їх подальшого обслуговування розміщений у приміщенні ДПІ у м. Чернівцях за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200-А, 1-й поверх, тел. 51-43-79. Для реєстрації та отримання посиленого сертифікату відкритого ключа платнику податків необхідно: звернутись на сайт cskidd. gov. ua та підготувати необхідні документи (зразки заповнення розміщено на сайті).

ДПІ у Сторожинецькому районі

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+