Чернівецькі податківці під час сеансу «гаряча лінія» надавали відповіді стосовно спрощеної системи оподаткування

Чернівецькі податківці під час сеансу «гаряча лінія» надавали відповіді стосовно спрощеної системи оподаткування

17.05.12

17.05-33 Днями чернівецькі податківці провели сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” щодо порядку переходу на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, отримання свідоцтва про сплату єдиного податку, прав та обов’язків платників податків, які виникають при застосуванні спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності. На поставлені запитання абонентам відповідала начальник відділу взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю Наталія Бальон, зокрема:

Яким чином визначається дохід приватного підприємця – платника єдиного податку в разі отримання виручки в іноземній валюті?

Згідно з п.292.5 ст.292 Податкового кодексу України дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу.

Яка дата вважається датою отримання доходу приватним підприємцем — платником єдиного податку?

Згідно з п.292.6 ст.292 Податкового кодексу України датою отримання доходу є дата надходження коштів на поточний рахунок (у касу) платника єдиного податку, дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності, дата фактичного отримання платником єдиного податку безоплатно одержаних товарів (робіт, послуг).

Чи необхідно приватному підприємцю платнику єдиного податку, заповнювати книгу обліку доходів або книгу обліку доходів і витрат, якщо протягом робочого дня доходи не отримувалися?

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 Кодексу платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Підпунктом 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат.

Відповідно до вимог Порядку ведення книг обліку доходів платників єдиного податку № 1637 фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої – третьої груп відображають фактично отриману суму доходу та фактично понесених витрат від провадження діяльності. Записи в книгах обліку доходів або книгах обліку доходів і витрат виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.

Враховуючи вищевикладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку, яка віднесена до першої – третьої групи, протягом робочого дня не отримувала дохід, то заповнювати книгу обліку доходів або книгу обліку доходів і витрат не потрібно.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПІ у м. Чернівцях

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+