Цікавить податкове законодавство – подзвони на „гарячу лінію”

Цікавить податкове законодавство – подзвони на „гарячу лінію”

17.07.12 Податкова інспекція у м. Чернівцях використовує різні методи для популяризації та роз’яснення податкового законодавства: проводить семінари-тренінги, консультаційні дні, але, мабуть, найбільшою популярністю серед платників податків користуються сеанси телефонного зв’язку, які двічі – тричі на місяць проводять податківці. Для платників це просто і зручно – подзвонив і отримав відповідь на поставлене питання. Черговий сеанс „гарячої лінії” відбувся 10 липня з начальником відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Чернівцях Бальон Наталією, зокрема: Чи необхідно ФОП платнику ЄП подавати заяву про внесення змін до видів діяльності, якщо такий ФОП змінив види діяльності, що вказуються у довідці статистики з КВЕД ДК 009:2005 на аналогічні по ДК 009:2010?

З 31 грудня 2012 року Класифікатор видів економічної діяльності ДК 009:2005, затверджений наказом Держспоживстандарту України від 26.12.05 N 375, буде скасовано згідно з наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 N 457 «Класифікація видів економічної діяльності ДК 009:2010», враховуючи зміни, внесені наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 29.11.2010 N 530.

Класифікація видів економічної діяльності (далі — КВЕД) установлює основи для підготовлення та поширення статистичної інформації за видами економічної діяльності. Основне призначення КВЕД — визначати та кодувати основні та другорядні види економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців.

Отже, фізична особа – підприємець — платник єдиного податку при зміні в Єдиному державному реєстрі видів діяльності з КВЕД ДК 009:2005 на аналогічні види діяльності за КВЕДом ДК 009:2010 повинен подавати до органу ДПС заяву про внесення змін щодо видів діяльності до свідоцтва платника єдиного податку.

Чи необхідно ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО? Суб`єкти підприємницької діяльності – фізичні особи, що знаходяться на загальній системі оподаткування, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) повинні застосовувати РРО. Крім суб`єктів підприємницької діяльності, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій відповідно до чинного законодавства.

Фізична особа — підприємець перебуває на спрощеній системі оподаткування з січня 2012 року на другій групі з видом діяльності, що відповідає вимогам ст.291 Кодексу. З якого періоду платник податку може змінити групу на спрощеній системі оподаткування з метою здійснення діяльності, що пов’язана з виробництвом, постачанням, продажем (реалізацією) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння?

Фізична особа – підприємець, платник єдиного податку, згідно з п. п. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 Кодексу у редакції Закону №4834-VI з 01 липня 2012 року має право самостійно подати заяву до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу та змінити групу на спрощеній системі оподаткування. При цьому зазначаємо, що платники, які бажають здійснювати діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, можуть обрати лише третю групу платників єдиного податку зі ставкою єдиного податку у розмірі 5відсотків.

Тобто, суб’єкт господарювання — фізична особа, платник єдиного податку, який бажає здійснювати діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння на спрощеній системі оподаткування, після 01 липня 2012 року, але не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного кварталу може подати відповідну заяву та обрати 3 групу із ставкою 5 відсотків з 01 жовтня 2012року.

Який штраф передбачений чинним законодавством у разі якщо особа, що підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість, не подала своєчасно Заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник податку на додану вартість?

Такій особі орган державної податкової служби зобов’язаний самостійно за результатами проведення документальної перевірки визначити суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість без врахування сум податку, нарахованих під час придбання товарів/послуг, та застосувати штраф у розмірі 25 відсотків (50 відсотків – при повторному порушенні) суми такого зобов’язання.

Чи має право фізична особа – приватний підприємець, який працює без печатки, подавати звітність в електронному вигляді. Чи можна отримати в податковій інспекції ключ електронного підпису безкоштовно?

Звичайно, приватний підприємець, який працює без печатки може подавати звітність в електронному вигляді. Отримати безкоштовно та швидко ключ електронного підпису можна за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200А, І поверх, каб. 110. Телефон для довідок: (0372) 51-43-79.

На веб-сайті за адресою: www. cskidd. gov. ua можна ознайомитися з переліком необхідних документів для отримання ключів, а також скопіювати бланки: заяви-приєднання (2 екз.) та заяви на реєстрацію.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПІ у м. Чернівцях

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+