Декларуємо доходи одержані у 2011 році

Декларуємо доходи одержані у 2011 році

29.03.12

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення «гарячої» телефонної лінії з питань декларування доходів громадян, одержаних у 2011 році за участі начальника відділу оподаткування фізичних осіб ДПС у Чернівецькій області Олега Федишина.

Як виправити помилки допущені у нарахуванні податкових зобов’язань з податку на доходи при заповненні декларації про майновий стан та доходи?

Відповідь: Відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ платник податків, який самостійно виявив факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний:

1) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

2) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Якщо після подачі декларації за звітний період платник податків подає нову декларацію з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання декларації за такий самий звітний період, то штрафи, визначені у цьому пункті, не застосовуються.

Хто сплачує податок на доходи від оренди нерухомості ?

Відповідь: Якщо фізособа здає в оренду нерухомість фізособі, не зареєстрованій підприємцем, податок на доходи перераховує орендодавець протягом 40 календарних днів після закінчення звітного кварталу. А за підсумками звітного року особі необхідно подати Декларацію (абз. “а” пп. 170.1.5 ПКУ).

Якщо ж орендар нерухомості – юрособа чи підприємець, саме він повинен утримати і сплатити суму податку (пп. 170.1.5 ПКУ). Причому утримати і перерахувати податок треба під час виплати доходу орендареві (пп. 170.1.4 ПКУ).

Які документи потрібні для отримання податкової знижки ?

Відповідь: Підстава для включення платником податку до ПЗ сум витрачених коштів – наявність відповідних платіжних та розрахункових документів, які підтверджують витрати (пп. 166.2.1 ПКУ) (платіжне доручення на безготівкове перерахування коштів, квитанція банку чи відділення зв’язку, фіскальний або товарний чек, квитанція до прибуткового касового ордера, довідка роботодавця, який за дорученням працівника перераховував кошти з одержуваної ним зарплати тощо), а також договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому у платіжних документах мають зазначатися ПІБ платника податку, який претендує на ПЗ, сума понесених витрат та найменування таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання.)

Яку відповідальність несе фізична особа за неподання або несвоєчасне подання Декларації ?

Відповідь: У зв’язку з несвоєчасним поданням або неподанням декларації фізособу можуть притягнути до адмінвідповідальності, а також оштрафувати за нормами ПКУ. Більше того, несвоєчасне подання Декларації – одна з підстав для самостійного нарахування податкових зобов’язань податковим органом за результатами камеральної перевірки (пп. 54.3.1 ПКУ).

За ст. 164 КпАП платнику податків можуть висунути попередження або накласти штраф у розмірі від 3 до 8 НМДГ (від 51 до 136 грн). Протокол про адмінпорушення мають право складати лише органи внутрішніх справ і фінансові органи. Органи податкової служби розглядають справи про адмінпорушення та виносять рішення про накладення штрафу.

Фінансову санкцію передбачено п. 120.1 ПКУ. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Сектор взаємодії із ЗМІ та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+