Інформаційно – довідкова служба «15-07» Запитували – відповідаємо

Інформаційно – довідкова служба «15-07» Запитували – відповідаємо

Інформаційно – довідкова служба «15-07» Запитували – відповідаємо

Консультаційний центр

06.07.11

Чи може платник єдиного податку — юридична особа протягом року перейти на ставку єдиного податку з 6 на 10 відсотків і навпаки?

Відповідно до абзацу п’ятого ст. 4 Указу Президента України від 03.07.98 №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» та наказу ДПА України від 12.10.99 №555 «Про внесення змін до форми та Порядку видачі свідоцтва про право сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою» рішення про перехід на спрощену систему оподатковування, обліку та звітності, незалежно від обраної ставки єдиного податку — 6 чи 10 відсотків, може бути прийняте платником податку — юридичною особою не більше одного разу за календарний рік.

Хто є платником екологічного податку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин пересувними джерелами забруднення?

Пунктом 36.4 статті 36 Податкового Кодексу України законодавець покладає виконання такого податкового обов’язку не тільки на кінцевого платника податку, а й на свого представника чи податкового агента.

В екологічному податку таку функцію виконує податковий агент який і є платником, що значно спрощує процес адміністрування екологічного податку та його сплати до бюджету.

Відповідно до пункту 241.2 статті 241 Податкового Кодексу України до податкових агентів належать суб’єкти господарювання, які здійснюють оптову торгівлю паливом та здійснюють роздрібну торгівлю паливом (крім тих, які реалізують паливо, придбане у суб’єктів господарювання, що здійснюють оптову торгівлю паливом).

Чи може податкова соціальна пільга застосовуватись у місяці звільнення працівника згідно Податкового кодексу?

Надання податкової соціальної пільги, передбаченої підпунктами «в» — «е» підпункту 169.1.3 пункту 169.1 цієї статті, зупиняється з податкового місяця, що настає за місяцем, в якому платник податку втрачає статус, визначений у цих підпунктах.

Відповідно до ст.169 пп.169.3.4. податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку помер або оголошується судом померлим чи визнається судом безвісно відсутнім, або втрачає статус резидента, або був звільнений з місця роботи .

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Інформаційно – довідкова служба «15-07» Запитували – відповідаємо