Інформація з приймальні громадян

Інформація з приймальні громадян

Інформація з приймальні громадян

Консультаційний центр

11.01.11

Чи мають право у відповідності до вимог Податкового кодексу вести справи пов’язані зі сплатою податків представники чи лише платники податків особисто?

Статтею19 Кодексу визначено, що платник податків за своїм вибором може вести справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.

Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків — фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.

Представник платника податків користується правами, встановленими цим Кодексом для платників податків.

Що стосується подання декларацій до податкової інспекції, то вони подаються особисто платником або уповноваженою на це особою.

Чи матимуть право податківці отримати інформацію про рух коштів на рахунку приватного підприємця?

Таке право Кодексом передбачено, зокрема одержувати безоплатно від платників податків, а також від установ Національного банку України, комерційних банків та інших фінансових установ довідки, у порядку встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, довідки та/або копії документів про наявність банківських рахунків, а на підставі рішення суду — інформацію про обсяг та обіг коштів на рахунках, у тому числі про ненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб’єктів підприємницької діяльності.

У які терміни платники податків зобов’язані відповідати на запити податківців і чим передбачено надання такої відповіді?

Податковим кодексом України(стаття 73.3) дано право податківцям звернутися до платника із письмовим запитом про надання інформації, вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом. Відповідь у разі коли запит складено без порушення вимог надається протягом одного місяця.

Відділ масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Інформація з приймальні громадян