Іноземець має право отримати ідентифікаційний номер

Іноземець має право отримати ідентифікаційний номер

11.11.10

Згідно п. п.1.2. р.1 Положення про картку фізичної особи – платника податків, затвердженого наказом ДПА України від 27.01.98 № 43 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.98 №124/2565, із змінами та доповненнями (далі Положення №43), використання ідентифікаційних номерів обов’язкове для громадян…

— які мають об’єкти оподаткування і зобов’язані сплачувати податки та інші обов’язкові платежі;

— які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до чинного законодавства зобов’язані сплачувати податки в Україні;

— які відкривають рахунки в установах банків;

— дані про яких використовуються в інших інформаційних системах України.

Відповідно до п. п.2.4 р.2 Положення № 43, видача картки фізичної особи – платника податків (далі — Картка) іноземцям та особам без громадянства здійснюється після виконання вимог Правил в’їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 року № 1074, зі змінами і доповненнями (далі Правила).

Згідно з п. 10 Правил контроль за дотриманням вимог цих Правил іноземцями та особами без громадянства, а також юридичними і фізичними особами в Україні, які приймають іноземців та осіб без громадянства або надають їм послуги, здійснюють в межах своєї компетенції органи міграційної служби у взаємодії з Міністерством закордонних справ, органами Служби безпеки та Державної прикордонної служби.

П. п.2.5. р.2 Положення № 43 встановлено, що іноземці та особи без громадянства реєструються і отримують Картку в державних податкових адміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі при поданні паспортного документа та засвідченого у встановленому законодавством порядку перекладу українською мовою паспортного документа. Особи, які мають нотаріально засвідчену довіреність на отримання Картки замість іноземця та особи без громадянства, подають особистий паспорт громадянина України або паспортний документ, паспортний документ іноземця та особи без громадянства або його ксерокопію (з чітким зображенням), у якому містяться такі дані: прізвище, ім’я, по батькові, місце народження, місце проживання, дата народження, нотаріально засвідчену довіреність на отримання Картки, засвідчений у встановленому законодавством порядку переклад українською мовою паспортного документа іноземця та особи без громадянства.

Відповідно до п. п.2.6. р.2 Положення № 43, присвоєння ідентифікаційного номера здійснюється Державною податковою адміністрацією України у двотижневий термін від дня подання облікової картки фізичної особи — платника податків та інших обов’язкових платежів (за формою №1ДР). Інформація про присвоєння номера направляється до державного податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Іноземні громадяни, які зареєстровані в Чернівецькій області, з питання оформлення ідентифікаційного номера можуть звернутися до Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200а, кімната 541 При собі іноземному громадянину необхідно мати: дійсний паспорт з відміткою дати перетину кордону України (до 90 днів від дати перетину) або реєстрацію місця проживання (для осіб, які проживають в Україні більше 90 днів) та засвідчений переклад українською мовою паспорта.

Відділ масово –роз»яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+