Консультаційний день з підприємцями „Калинівського ринку”

Консультаційний день з підприємцями „Калинівського ринку”

06.10.11

06.10-8 Під час проведення консультаційного дня 30 вересня на МТК “Калинівський ринок”, податківці міста відповідали на запитання приватних підприємців, зокрема:

До якого податкового органу приватний підприємець — платник єдиного податку подає Звіт та сплачує податок, якщо зареєстрований в одному місці, а фактичну діяльність здійснює в іншому населеному пункті?

Відповідно до п. 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.99 № 599, протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку, який залишається у справі платника єдиного податку.

Звіт подається особисто платником єдиного податку або надсилається поштою до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації його як суб’єкта підприємницької діяльності.

Чи можливо придбати фіксований патент для здійснення підприємницької діяльності на всій території України?

Відповідно п.1 ст.14 р. ІV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» зі змінами і доповненнями, громадянин за своїм бажанням може придбати патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України для одержання патенту на здійснення підприємницької діяльності на всій території України фіксований податок встановлюється у розмірі 100 грн.

Який термін подання заяви для отримання фіксованого патенту у 2011 році?

Згідно з підрозділом 8 розділу ХХ Податкового кодексу України з 1 січня 2011 року до внесення змін до розділу XIV ПКУ в частині оподаткування суб’єктів малого підприємництва діють норми розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 «Про прибутковий податок з громадян» . Згідно з нормами розділу IV Декрету для одержання патенту платник податку подає до податкового органу заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про місце здійснення підприємницької діяльності; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, та їх ідентифікаційні номери або членів його сім’ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, і їх ідентифікаційні номери, а також інформацію про доходи платника фіксованого податку від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 місяців або про неотримання таких доходів. Податковий орган зобов’язаний видати патент протягом трьох робочих днів з дня прийняття вказаної заяви від платника податку, оформленої належним чином. Патент видається на строк від одного до дванадцяти календарних місяців за вибором платника фіксованого податку. При цьому, нормами Декрету обмежень щодо терміну подання заяви для отримання фіксованого патенту не встановлено.

Які існують обмеження для приватних підприємців — платників єдиного податку?

Відповідно до Указу Президента України від 3 липня 1998 року № 727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», спрощена система оподаткування не поширюється на суб’єктів підприємницької діяльності: — які проводять діяльність у сфері грального бізнесу (у тому числі діяльність, пов’язану із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим або майновим виграшем, проведенням лотерей (у тому числі державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі), здійснюють обмін іноземної валюти; — які є виробниками підакцизних товарів, здійснюють господарську діяльність, пов’язану з експортом, імпортом та оптовим продажем підакцизних товарів, оптовим та роздрібним продажем підакцизних пально-мастильних матеріалів; — які здійснюють видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння органогенного утворення; оптову, роздрібну торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності»; — які займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи і здійснює торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, пально-мастильними матеріалами. Відповідно до п. 2 р. ІІ Прикінцевих положень Закону України від 22 грудня 2006 року № 535-V «Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату» положення нормативно-правових актів щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва не поширюються на осіб: — які здійснюють діяльність з перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату, діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+