На «гарячій лінії» податківці спілкувались з платниками податків на тему: «Автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ»

На «гарячій лінії» податківці спілкувались з платниками податків на тему: «Автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ»

27.06.12

Державна податкова служба у Чернівецькій області провела «гарячу» телефонну лінію з питань автоматичного відшкодування ПДВ, за участю Олени Вожжової — завідувача сектору контролю за правомірністю бюджетного відшкодування ПДВ.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії.

Яким критеріям повинен відповідати платник ПДВ для отримання автоматичного бюджетного відшкодування?

Критерії, яким повинні відповідати платники ПДВ для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, визначені п.200.19 ст.200 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ).

Визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації.

Як платнику дізнатися, чи має він право на автоматичне відшкодування ПДВ?

Пунктом 200.20 ст.200 ПКУ передбачено, що визначення відповідності платника податку зазначеним критеріям проводиться в автоматизованому режимі протягом 15 календарних днів після граничного терміну подачі звітності.

Відповідно до п.200.21 ст.200 ПКУ у разі невідповідності за висновком органу державної податкової служби платника податку визначеним цією статтею критеріям та відсутності в такого платника права на автоматичне бюджетне відшкодування податку орган державної податкової служби зобов’язаний протягом 17 календарних днів після граничного терміну подачі звітності повідомити платника податку про відповідне рішення та надати детальні пояснення і розрахунки за критеріями, значення яких не дотримано. Відповідне рішення може бути оскаржене платником податку у встановленому порядку.

Якщо орган державної податкової служби у встановлений термін не надіслав платнику податку зазначеного повідомлення, вважається, що такий платник відповідає критеріям для одержання права на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Який порядок автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ?

Згідно із п.200.18 ст.200 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті, подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним п.200.19 цієї статті, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку.

Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених ст.76 ПКУ.

Орган державної податкової служби зобов’язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу Державного казначейства України висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.

Орган Державного казначейства України надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку органу державної податкової служби.

Посадові особи органів державної податкової служби та органів Державного казначейства України в разі порушення визначених у п.200.18 цієї статті термінів відшкодування несуть відповідальність відповідно до закону.

Чи будуть змінюватись критерії, яким повинен відповідати платник ПДВ для отримання автоматичного бюджетного відшкодування?

З 1 січня 2014 року вступає в дію п.200.22 ст.200 розділу V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (далі – ПКУ) відповідно до якого починаючи з 01.01.2014 року камеральна перевірка податкової звітності платників податку, які мають позитивну історію, проводиться протягом 5 календарних днів з дня подання податкової декларації.

Платники податку, які протягом 36 послідовних місяців відповідають критеріям які затверджено Постановою КМУ від 25 січня 2012 р. № 73, вважаються такими, що мають позитивну податкову історію.

Сектор взаємодії із ЗМІ

та громадськістю

ДПС у Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+