Надання, присвоєння та скасування ідентифікаційного номера фізичної особи

Надання, присвоєння та скасування ідентифікаційного номера фізичної особи

05.11.10

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про Державну податкову службу в Україні” основним завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов’язкових платежів).

З метою забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які зобов’язані сплачувати податки, збори, інші обов’язкові платежі до бюджетів та внески до державних цільових фондів згідно з Законом України “Про Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів” (далі – Закон) було створено автоматизований банк даних — Державний реєстр фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів (далі – Державний реєстр).

Державний реєстр ведеться Державною податковою адміністрацією України. До інформаційного фонду Державного реєстру включаються індивідуальні ідентифікаційні номери, що надаються фізичним особам-платникам податків та інших обов’язкових платежів і зберігаються за ними протягом усього їх життя (стаття 3 Закону).

Згідно зі статтею 5 цього Закону до Державного реєстру вноситься інформація про осіб, які постійно проживають в Україні, та про осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, але мають об’єкти оподаткування або зобов’язані сплачувати податки в Україні.

Реєстрація фізичних осіб-платників податків та інших обов’язкових платежів проводиться органами державної податкової служби за місцем постійного проживання платників. Підставою для такої реєстрації є облікова картка фізичної особи-платника податків та інших обов’язкових платежів за формою № 1ДР, яка має бути підписана платником податків та подана до органу державної податкової служби згідно із Інструкцією про порядок і умови передачі державним податковим інспекціям інформації для реєстрації фізичних осіб у державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів, затвердженою наказом Головної державної податкової інспекції України від 31.07.95 № 66 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07.08.95 за № 289/825 (зі змінами).

На виконання Закону розроблено Положення про картку фізичної особи — платника податків, затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 27.01.98 №43 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19.02.98 за №124/2564 (зі змінами), яким регулюється порядок видачі особі документа про присвоєння ідентифікаційного номера.

Стаття 5 Закону зазначає, що до Державного реєстру не вноситься інформація про осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи.

З метою виконання положень Закону та врегулювання питання щодо внесення відмітки до паспорта громадянина України фізичній особі, яка за релігійними або іншими переконаннями відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера, Державною податковою адміністрацією України разом з Міністерством внутрішніх справ розроблено Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи – платника податків та інших обов’язкових платежів, який затверджено спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2004 №602/1226 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20.10.2004 №1345/9944, що набрав чинності з 1 листопада 2004 року.

Відділ масово – роз’ яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+