Новації Податкового кодексу вивчали спільно

Новації Податкового кодексу вивчали спільно

31.01.12

06.02-1 Дізнатися про нове у законодавстві та отримати кваліфіковані коментарі, щодо практичного застосування норм Податкового кодексу мали можливість присутні на семінарі, що проводився 24 січня поточного року чернівецькими податківцями за сприяння Чернівецької обласної організації Всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг.

Детальніше…

Запитання з перших уст

14.12.11

Днями чернівецькі податківці у світлі змін до Податкового кодексу України, щодо спрощеної системи оподаткування провели семінар для платників податків — фізичних та юридичних осіб. Нові правила для спрощенців набирають чинності з 1 січня наступного 2012 року і мета цього семінару ознайомити всіх платників та детально розібратися у нюансах нововведень. Запитань у присутніх було чимало і найактуальніші із них учасники зібрання надали для публікації:

14.12-21 1. Оленюк Світлана

Дохід юридичної особи – платника єдиного податку у 2011 році перевищив 1 млн. грн. Чи матиме право такий платник з 01.01.2011 р. перейти на спрощену систему оподаткування згідно з останніми змінами до Податкового кодексу України?

Згідно з п. 291.3 ст. 295 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» №4014-VI від 04.11.2011 р., які набирають чинності з 01.01.2012 р., юридична особа чи фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, установленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.4. ст. 291 ПКУ визначено, що суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку, зокрема четверта група — юридичні особи — суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5000000 грн.

Пунктом 5 розд. II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №4014-VI визначено, зокрема, що суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету КМУ «Про прибутковий податок з громадян», а також юридичні і фізичні особи — підприємці, які були платниками інших податків і зборів, установлених ПКУ, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 пку, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

Отже, якщо у юрособи середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб, обсяг доходу не перевищує 5000000 грн за 2011 рік, і вона прийняла рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування, така особа може подати відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

14.12-22 2. Оксана Філіпчук

Чи можна з 1 січня 2012 року працювати на єдиному податку у групі 2 і займатися виробництвом та оптовим продажем продукції?

Відповідно до п. п. 2 ст. 291.4 ПКУ від 02.12.2010 р. №2755-VI, зі змінами та доповненнями, внесеними Законом України «Про внесення змін до ПКУ та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» №4014-VI від 04.11.2011р. до другої групи платників єдиного податку належать фізичні особи — підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Тобто, фізичні особи-платники єдиного податку 2 групи мають право займатися виробництвом та оптовим продажем продукції, при цьому дотримуючись вимог щодо кількості найманих працівників та встановленого обсягу доходу.

14.12-23 3. Ковальова Юлія

У які терміни юридичні та фізичні особи мають право подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування на наступний рік?

Підпунктом „г” пункту 5 „Прикінцевих та перехідних положень” Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності” (далі – Закон) встановлено, що суб’єкти господарювання, які були платниками єдиного податку відповідно до Указу Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” або фіксованого податку відповідно до розділу IV Декрету Кабінету Міністрів України „Про прибутковий податок з громадян”, а також юридичні і фізичні особи — підприємці, які були платниками інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, та прийняли рішення з 1 січня 2012 року перейти на спрощену систему оподаткування відповідно до норм цього Закону і відповідають вимогам статті 291 ПКУ, подають відповідну заяву не пізніше 25 січня 2012 року.

В даній заяві обов’язково зазначається самостійно обрану підприємцем групу та ставку податку, в разі обрання третьої групи.

У разі якщо платник єдиного податку вирішив перейти у 2012 році на загальну систему оподаткування то свідоцтво платника єдиного податку повертається до органу податкової служби не пізніше 16 грудня 2011року.

14.12-24 4. Сергєєва Лариса

Чи звільняються платники єдиного податку у 2012 році від нарахування, сплати та подання податкової звітності з екологічного податку та збору за спеціальне використання води?

Платники єдиного податку, за наявності об’єкта оподаткування, сплачують екологічний податок та збір за спеціальне використання води. Перелік податків від яких звільняються платники єдиного податку зазначені у п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України, до таких зокрема відноситься:

— податок на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності фізичної особи та оподатковані згідно з главою 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розділу ХІV ПКУ; — податок на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується, зокрема, фізичними особами, які обрали ставку єдиного податку, визначену пп. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ; — земельний податок, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються ними для провадження господарської діяльності; — збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; — збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;податок на прибуток підприємств.

14.12-25 5. Трофімова Тетяна

Чи передбачають нововведення для „спрощенців” фізичних осіб ведення обліку доходів та витрат чи лише доходів?

Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку ведуть облік у порядку, визначеному пп. 296.1.1 – 296.1.3 п. 296.1 ст. 296 ПКУ. Згідно із пп. 296.1.1 п. 296.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів. Форма книги обліку доходів, порядок її ведення затверджуються Міністерством фінансів України. Підпунктом 296.1.2 п. 296.1 ст. 296 ПКУ передбачено, що платники єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість, ведуть облік доходів та витрат за формою та в порядку, що встановлені Міністерством фінансів України.

14.12-26 6. Денисова Людмила

У які терміни необхідно сплати єдиний податок за січень 2012 року фізичними особами — платниками першої і другої груп?

Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку встановлено статтею 295 Податкового кодексу України. Згідно з п.295.1 ст.295 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Пунктом 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 4 листопада 2011 року № 4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» (далі – Закон) установлено, що рішення відповідних сільських, селищних, міських рад про встановлення ставок єдиного податку, прийняті на виконання цього Закону, застосовуються, як виняток із положень підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПКУ, з 1 січня 2012 року.

Тобто, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок за січень 2012 року шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 січня 2012 року.

ДПІ у м. Чернівці

Податкова Сторожинеччини провела семінар для «спрощенців»

05.12.11

З 1 січня 2012 року вступають в силу нові правила роботи для тих підприємців, котрі працюють на спрощеній системі оподаткування. З цього приводу ДПІ у Сторожинецькому району проводить масштабні роз’яснення та консультації серед підприємців стосовно оновленого податкового законодавства.

Детальніше…

Запитували на семінарі

22.11.11

Державна податкова інспекція у м. Чернівці проведено черговий семінар для платників податків, під час якого, зокрема, розглядались питання подання звітності в електронному вигляді, застосування положень Податкового кодексу України та змін, які відбулися в частині адміністрування податків і зборів. Платники податків отримали відповіді на запитання, зокрема:

Детальніше…

В Ірпіні відбувся дводенний галузевий семінар для платників податків сфери туризму та транспорту

22.11.11

29.11-1 Асоціація платників податків України спільно з Державною податковою службою України в рамках Плану спільних дій на 2011 рік у м. Ірпінь провели галузевий Всеукраїнський семінар «Особливості та тенденції оподаткування туристичної та транспортної галузей у 2011 році. Практика запровадження та застосування положень Податкового кодексу України».

Детальніше…

28 жовтня відбувся консультаційний день з підприємцями „Калинівського ринку”

04.11.11

04.11-5 Під час проведення консультаційного дня 28 жовтня на МТК “Калинівський ринок”, податківці міста відповідали на запитання приватних підприємців, зокрема:

Детальніше…

Зміни до Податкового кодексу вивчали спільно

28.10.11

28.10-2 Нещодавно фахівці державної податкової інспекції у м. Чернівці провели семінар, на якому бухгалтери підприємств та організацій міста могли дізнатися про зміни, що відбулися в частині адміністрування податків і зборів, у зв’язку з набранням чинності Закону України від 07.07.2011 р. № 3609- VI.

Детальніше…

Консультаційний день з підприємцями „Калинівського ринку”

06.10.11

06.10-8 Під час проведення консультаційного дня 30 вересня на МТК “Калинівський ринок”, податківці міста відповідали на запитання приватних підприємців, зокрема:

Детальніше…

Проведення семінарів — шлях до обізнаності платників податків

22.09.11

7 та 14 вересня в приміщенні ДПІ у м. Чернівці відбулися чергові семінари для платників податків, на яких розглядались такі теми: «Порядок оподаткування доходів від підприємницької діяльності. Порядок ведення книги обліку доходів та витрат» та «Порядок обчислення податку з доходів фізичних осіб з найманих працівників».

Детальніше…

Зустрічі з підприємцями „Калинівського ринку” стали традиційними

03.08.11

03.08-4 Податківці міста продовжують активно роз’яснювати норми Податкового кодексу задля забезпечення зворотнього зв’язку з суб’єктами господарювання.

Так, під час проведення консультаційного дня, який відбувся 29 липня, чернівецькі податківці провели опитування серед приватних підприємців «Калинівського ринку» для узагальнення громадської думки щодо вдосконалення діяльності податкової інспекції. Крім того, підприємці змогли отримати відповіді на свої запитання:

Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування подати уточнюючу декларацію про доходи за минулий період?

Детальніше… Більше статтей… Ви запитували на семінарі Чернівецькі податківці провели черговий семінар 24 червня відбувся “Консультаційний день” Ви запитували на семінарі Проведення семінарів — формат ділового, просвітницького діалогу 27 травня відбувся “Консультаційний день” Нас запитували на семінарі Відбувся “Консультаційний день” Відбувся «Консультаційний день» Узагальнений графік проведення семінарів з платниками податків області щодо практичного застосування норм Податкового кодексу України на лютий — березень 2011 року Податкова Буковини продовжує проводити семінари з практичного застосування норм Податкового кодексу 17 лютого 2011 року відбувся семінар Ви запитували на семінарі Проведення семінару – найбільш сприятлива та доступна форма роз’яснювальної роботи Консультаційний день на ринку „Калинівський” Запитання з ”Консультаційного дня” на ринку “Калинівський” Ви запитували на семінарі Про Податковий кодекс України — на тематичному семінарі в ДПІ у Сторожинецькому районі 19 січня відбувся тренінг на тему: «Вивчаємо місцеві податки по-новому» Про Податковий кодекс України – на тематичному семінарі в ДПІ у Сторожинецькому районі У Кельменцях платникам докладно розповіли про Податковий Кодекс Податківці продовжують знайомити з основними положеннями Податкового кодексу Під час семінару податківці Сторожинеччини розповідали про Податковий кодекс Інформація з приймальні громадян У Кельменцях платникам розповіли про Податковий Кодекс 16 грудня податківці міста Чернівці провели семінар для платників податків на тему: “Податковий кодекс України: новації в обчисленні та адмініструванні податків” Відбулась зустріч податківців з підприємцями “Калинівського ринку” 3 грудня відбувся тренінг по електронній звітності 26 листопада відбувся „Консультаційний день” 16 листопада відбувся семінар << початок < попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 наступна > Кінець >> Сторінка 4 з 18

Головна сторінка / Консультаційний центр /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+