Платники відвідують тренінги

Платники відвідують тренінги

26.03.12

26.03-21 Обговорити всі нагальні запитання та отримати практичні роз’яснення щодо порядку обчислення податку на доходи фізичних осіб з найманих працівників мали змогу учасники чергового семінару – тренінгу, який днями провели чернівецькі податківці.

Присутні навчалися правильно заповнювати уточнюючий податковий розрахунок за формою 1-ДФ та обчислювати податкову соціальну пільгу для різних категорій найманих працівників. Кожен учасник заходу отримав пам’ятку під назвою “У записник роботодавця: соціальні гарантії – 2012”.

Пропонуємо Вашій увазі окремі питання розглянуті під час семінару – тренінгу:

26.03-22 Чи має право на ПСП державний службовець, який отримує дохід у вигляді заробітної плати та чи необхідно подавати заяву про її застосування?

Державні службовці мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму 100-відсоткової податкової соціальної пільги без подання заяви.

Підприємство відшкодовує комунальні платежі відповідно до договору оренди чи оподатковується такі суми ПДФО?

Податковий агент при виплаті доходу фізичній особі – орендодавцю, у вигляді сум комунальних платежів, зобов’язаний нарахувати, утримати та сплатити (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (тобто, 15 % та у разі якщо загальна сума доходу у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків).

Чи змінюється розмір податкової соціальної пільги у зв’язку із збільшенням розміру мінімальної заробітної у квітні поточного року?

Згідно із ст. 1 розділу ХІХ ПКУ до 31 грудня 2014 року податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Тобто у 2012 році податкова соціальна пільга складає 536 грн. 50 коп. і залишається незмінною впродовж цілого року.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Семінари /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+