Податківці ДПІ у м. Чернівцях провели сеанс “гарячої лінії” щодо застосування основних положень ПКУ

Податківці ДПІ у м. Чернівцях провели сеанс “гарячої лінії” щодо застосування основних положень ПКУ

15.06.12

15.06-1 Черговий сеанс телефонного зв’язку “гаряча лінія” для платників податків відбувся 7 червня поточного року. На запитання, стосовно застосування основних положень Податкового кодексу та переваг подання податкової звітності в електронному вигляді до органів ДПС відповідала начальник відділу взаємодії із ЗМІ та громадськістю ДПІ у м. Чернівцях Наталія Бальон.

Чи включаються до доходу приватного підприємця — платника єдиного податку власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності?

Згідно з ст.292 Податкового кодексу України доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності.

Відповідно до норм Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року №492 (далі — Інструкція) поточні банківські рахунки для фізичних осіб — резидентів поділяються на: поточні рахунки фізичних осіб — підприємців, які відкриваються для здійснення підприємницької діяльності та поточні рахунки фізичних осіб, які не є підприємцями.

Тобто, власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку.

Чи може бути платником єдиного податку (2 група) фізична особа – підприємець якщо від реалізує населенню пиво на розлив та/або в скляних та ластикових пляшках?

Згідно пп. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи — підприємці), які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаної з роздрібним продажем пива та столових вин).

Інших обмежень діючим законодавством не передбачено, тобто реалізовувати пиво у скляних, пластикових пляшках та на розлив населенню приватний підприємець має право перебуваючи в другій групі платників єдиного податку за умови відповідності обмежень передбачених п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України.

Яким чином я можу отримати безкоштовне програмне забезпечення з формування податкової звітності в електронному вигляді?

Починаючи з 01.06.2012р. реєстрація та отримання посиленого сертифікату відкритого ключа – безкоштовна. В приміщенні податкової інспекції відкрито представництво АЦСК ІДД ДПС, де можна безкоштовно отримати посилені сертифікати ключів. Для реєстрації та отримання посиленого сертифікату відкритого ключа необхідно: звернутись на сайт: www cskidd. gov. ua; о знайомитись з документами, які розміщено на сайті; підготувати їх та звернутись до представництва АЦСК ІДД ДПС з комплектом документів та власними носіями (змінний флеш-носій або CD/DVD-диск для запису) для отримання особистих ключів з розрахунку один носій на кожний особистий ключ.

Для отримання посиленого сертифікату ключа електронного цифрового підпису платники податків міста можуть звертатися у сектор реєстрації користувачів при ДПС у Чернівецькій області управління (центру) сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДПС за адресою: м. Чернівці, вул. Червоноармійська, 200-А, 1-й поверх, тел. 51-43-79.

Детальну інформацію щодо роботи представництва можна дізнатися на веб-сайті Акредитованого Центру сертифікації ключів ІДД ДПС ( www. сskidd. gov. ua ).

Відділ взаємодії із засобами масової інформації

та громадськістю ДПІ у м. Чернівцях

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+