Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу

Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу

Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу

Консультаційний центр

17.10.11

Чернівчани, які здають в оренду квартири чи інше нерухоме майно і не зареєстровані приватними підприємцями зобов’язані сплачувати податок на доходи фізичних осіб щоквартально. Така вимога міститься у пп. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України. Даним пунктом передбачено, у разі якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку — орендодавець.

При цьому такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу. Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна без врахування податку на додану вартість у м. Чернівцях визначена у такому розмірі: 4,50 грн. — некомерційна діяльність, у тому числі для проживання фізичних осіб; 9,00 грн. — виробнича діяльність; 13,50 грн. — комерційна діяльність.

Ставка податку складає 15% від суми орендної плати (17% — у разі якщо сума перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року, у 2011році — 9410 грн.).

Граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб орендодавцями за третій квартал поточного року завершується 9 листопада.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Податковий кодекс України / Консультаційний центр /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Податок на доходи від здавання квартири в оренду слід сплачувати щокварталу