Подаємо декларацію про майновий стан і доходи

Подаємо декларацію про майновий стан і доходи

Подаємо декларацію про майновий стан і доходи

Консультаційний центр

01.03.12

Днями начальник відділу масово – роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПІ у м. Чернівці Марія Коцим’юк провела сеанс телефонного зв’язку “гаряча” лінія щодо порядку подання декларації про майновий стан і доходи платників податків.

Чи необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи у разі отримання спадщини, що оподатковується за нульовою ставкою?

Відповідно до пп.179.2 ст.179 Податкового кодексу України, обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи: виключно від податкових агентів; від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок; у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Чи потрібно подавати декларацію про майновий стан та доходи у разі, якщо доходи отримані у 2011 році від кількох податкових агентів?

Так, відповідно до ст.176 розділу Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом календарного року дохід, що оподатковується за ставками, встановленими пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу, виплачується платнику податку двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, зокрема у 2011 році – 9410 грн.

В який термін потрібно сплатити податок з суми зазначеної в декларації про майновий стан та доходи яка була подана на початку січня 2012 р.

Відповідно до пп.179.7 ст. 179 фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.

Чи змінились терміни подання декларації про майновий стан та доходи фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність у 2012 році?

Відповідно до п. 178.4 ст. 178 Податкового кодексу України фізичні особи – які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб. Згідно із пп. 49.18.4 п. 49.18 ст. 49 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб подають податкову декларацію до 1 травня року, що настає за звітним. Отже, фізичні особи – які провадять незалежну професійну діяльність, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами 2011 року до 1 травня 2012 року.

ДПІ у м. Чернівці

Головна сторінка / Консультаційний центр / Гарячі лінії /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2018 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+

Подаємо декларацію про майновий стан і доходи