Постановка на облік до органів державної податкової служби України суб’єктів господарської діяльності

Постановка на облік до органів державної податкової служби України суб’єктів господарської діяльності

05.11.10

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб – підприємців регулюються Конституцією України, Законом України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” (далі – Закон) та нормативно — правовими актами, прийнятими відповідно Закону.

Зокрема, в статті 5 Закону зазначено, що державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи — підприємця.

Згідно з статтею 17 Закону відомості про юридичну особу або фізичну особу — підприємця включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі – Єдиний державний реєстр) шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток.

Відповідно до Порядку обліку платників податків, зборів, обов’язкових платежів, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 19.02.1998 № 80, та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.03.1998 за № 172/2612 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 17.11.98 № 552), із змінами, узяття на облік платників податків – юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб здійснюється за їх місцезнаходженням, фізичної особи – підприємця за місцем проживання такої особи відповідними органами державної податкової служби після внесення відомостей про них до Єдиного державного реєстру.

Підставою для взяття юридичної особи або фізичної особи – підприємця на облік в органі державної податкової служби є надходження до цього органу повідомлення державного реєстратора про проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця та відомостей з відповідної реєстраційної картки.

Взяття на облік платників податків, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та які не включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, здійснюється на підставі відповідної заяви платників податків.

На бажання платника податків — юридичної особи узяття його на облік може бути здійснене органом державної податкової служби на підставі наступних документів:

заяви за ф. N 1-ОПП ;

копії свідоцтва (документа) про державну реєстрацію (легалізацію);

копії документа, що підтверджує присвоєння ідентифікаційного коду за ЄДРПОУ (для професійної спілки — за наявності).

Одночасно з поданням заяви платником податків — юридичною особою пред’являються оригінали перелічених документів.

На бажання фізичної особи — підприємця узяття на облік органом державної податкової служби може бути здійснене, якщо така особа подає до органу державної податкової служби:

заяву за формою N 5-ОПП ;

копію свідоцтва про державну реєстрацію.

Одночасно з поданням заяви платником податків — фізичною особою — підприємцем пред’являється оригінал такого свідоцтва.

Узяття на облік платника податків органом державної податкової служби провадиться не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відомостей від державного реєстратора чи заяви від платника податків.

Після взяття платника податків на облік орган державної податкової служби формує довідку про взяття на облік платника податків за формою № 4-ОПП (додаток 4). Така довідка надсилається платнику податків наступного робочого дня з дня взяття на облік.

Другий примірник чи копія довідки зберігається в реєстраційній частині облікової справи платника податків з поміткою «Копія до облікової справи».

Відділ масово –роз ’ яснювальної роботи та

звернень громадян ДПА в Чернівецькій області

Головна сторінка / Консультаційний центр / Реєстрація та облік платників податків / Коментарі /

Понравился материал? Поделись с друзьями.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


О проекте

© 2019 DPA.CV.UA. Все права защищены.

Копирование материалов разрешено только с обязательным указанием прямой, активной и открытой к индексации гиперссылки на dpa.cv.ua. . 18+